Roślinny lek w postaci łatwej do rozsmarowania maści. Odpowiedni do stosowania na skórę. Zawiera wyciąg złożony z arniki i nagietka oraz z kory kasztanowca. Dla profesjonalnych biegaczy, tancerzy czy rowerzystów oraz dla amatorów wycieczek pieszych i rowerowych. Dla wszystkich aktywnych osób narażonych na urazy.
Dlaczego Arcalen®?
Przyspiesza wchłanianie krwiaków
Redukuje obrzęk i opuchliznę po urazach mechanicznych
Tradycyjnie w bólach mięśniowych
Zawiera wyciąg z arniki i nagietka oraz z kory kasztanowca
Nadaje się do masażu w bólach mięśniowych po treningach sportowych
Potrójne roślinne działanie
ARNIKA GÓRSKA łac. Arnica montana
Koszyczek arniki zawiera olejki eteryczne, fitosterole, flawonoidy, laktony, trójterpeny, fenolokwasy, irydoidy i aminy, które są wykorzystywane w farmacji. Wyciąg z arniki jest również stosowanych w preparatach kosmetycznych, a zwłaszcza w żelach pod oczy. Dzięki jej właściwościom terapeutycznym można ograniczyć widoczność sińców pod oczami i opuchlizny.
KASZTANOWIEC łac. Aesculus
W celach leczniczych wykorzystuje się praktycznie całą roślinę kasztanowca, poczynając od nasion, poprzez korę, kwiaty, aż do samych liści. W skład nasion wchodzą saponiny (a pośród nich najbardziej znana escyna), flawonoidy, kumaryny, garbniki oraz glikozydy flawonowe. Kora kasztanowca jest bogatym źródłem flawonoidów, związków kumarynowych, garbników oraz saponin. Wyciąg z kory kasztanowca, dzięki zawartości garbników, charakteryzujących się działaniem ściągającym (zmniejszającym obrzęk, krwawienie, wysięk).
NAGIETEK LEKARSKI łac. Calendula officinalis
Wyciąg z koszyczka nagietka zawiera takie substancje, jak: triterpeny, flawonoidy, karotenoidy, oraz olejek eteryczny (również o bogatym składzie). Ekstrakt z nagietka stosuje się zewnętrznie w terapii stanów pourazowych, takich jak sińce, stłuczenia i rany. Wykorzystanie ekstraktu z nagietka, jest związane przede wszystkim z jego działaniem przeciwzapalnym.
Materiały Edukacyjne ze strony internetowej herbapol.poznan.pl
Zapoznaj się z kluczowymi informacjami na temat leku Arcalen®
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długiego okresu stosowania. Arcalen® stosuje się tradycyjnie w różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych, jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych (siniaków), w przypadku wystąpienia obrzęków po urazach mechanicznych np. przy stłuczeniach. Tradycyjnie maść stosowana jest również w bólach mięśniowych po treningach sportowych, do masażu.
Przyjmuje się, że składniki maści Arcalen® działają przeciwzapalnie, przeciwkrzepliwie, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, wywierają korzystny wpływ na krążenie obwodowe. Na skutek zmniejszenia przepuszczalności naczyń włosowatych zmniejsza się obrzęk i stan zapalny a tym samym dolegliwości bólowe.
Lek przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.
Lek przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Kiedy nie stosować leku Arcalen®
Nie należy stosować leku jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników (wymienionych w punkcie 6).
Nie należy stosować leku jeśli u pacjenta występuje uczulenie na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae dawniej Compositae.
Nie należy stosować maści na uszkodzoną skórę.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Arcalen® stosować ze szczególną ostrożnością u młodzieży powyżej 12 lat, zwłaszcza jeśli rodzice są uczuleni na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae dawniej Compositae.
Dzieci
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.
Lek Arcalen® a inne leki
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Ciąża i karmienie piersią
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży oraz w czasie karmienia piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.
Ten lek należy stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Podanie na skórę. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: ‑ miejsca po niewielkich urazach (stłuczenia, siniaki) smarować cienką warstwą maści kilka razy dziennie, ‑ do masażu leczniczego po intensywnym wysiłku fizycznym stosować maść w ilości 3,0 ‑ 4,0 g (pasmo maści o długości ok. 5 cm).
Przed pierwszym użyciem należy przebić odwrotną stroną nakrętki membranę zabezpieczającą tubę.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Arcalen
Nie zanotowano przypadku przedawkowania leku. Dłuższe stosowanie preparatu może wywołać zapalenie skóry połączone z obrzękiem i tworzeniem pęcherzyków.
Przerwanie stosowania leku Arcalen
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Jak każdy lek, Arcalen® może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (nadwrażliwości), charakteryzujących się wystąpieniem zaczerwienienia lub wysypki, należy zaprzestać stosowania leku.
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02‑222 Warszawa, tel. 48 22 49 21 301, fax 48 22 49 21 309, e‑mail: [email protected]. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.
Nie należy stosować leku Arcalen® po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
1 g maści zawiera:
‑ 20 mg wyciągu gęstego złożonego z koszyczków arniki i nagietka (Arnica chamissonis Less., anthodium i Calendula officinalis L., anthodium) (3 – 7 : 1). Ekstrahent: metanol 90 % (V/V). ‑ 12,5 mg wyciągu suchego z kory kasztanowca (Aesculus hippocastanum L., cortex) (40 – 90 : 1).
Ekstrahent: metanol 90 % (V/V). Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: lanolina, parafina stała, parafina ciekła, wazelina biała, magnezu stearynian, olejek cytrynowy, mieszanina 1,2‑dibromo‑2,4‑dicyjanobutanu i 2‑fenoksyetanolu w proporcji 20 % ‑ 80 %, woda oczyszczona.
Z natury i z serca od
Herbapol Poznań
Sylimarol® Vita 150
Urosept® męski
Poldanen®
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką
dołączoną
do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku
wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Maść ARCALEN jest stosowana tradycyjnie w niewielkich stanach pourazowych, jako środek przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych(siniaków).Zmniejsza obrzęk i bolesność. Może być również stosowana do masażu, np. po treningach sportowych.
Działanie
Składniki preparatu działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, przez co wywierają korzystny wpływ na krążenie obwodowe.
Arcalen to najlepsza maść na różnego rodzaju stłuczenia i siniaki. Stosuję ten lek po treningach, bo moje nogi niestety ze względu na uprawiany sport, są poobijane. Opinie w internecie bardzo wiarygodne. Polecam bardzo!
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected].
Dziękujemy