1 ml roztworu na skórę zawiera 250 μg tretynoiny (Tretinoinum) i 50 μg all-rac-a-tokoferylu octanu (intrac-a-Tocopherylis acetas).
Wskazaniem do stosowania preparatu jest trądzik pospolity, zwłaszcza postać zaskórnikowa, grudkowa i krostkowa oraz trądzik skupiony, ropowiczy i bliznowcowy.
Preparat wykazuje działanie przeciwtrądzikowe. Tretynoina powoduje głębokie metaboliczne zmiany w nabłonku rogowaciejącym, zwiększa aktywność proliferacyjną komórek nabłonka oraz różnicowanie komórkowe (keratynizację i rogowacenie).
W wyniku tego tretynoina hamuje rogowacenie naskórka, działa silnie złuszczająco na zrogowaciały naskórek i zapobiega tworzeniu się zaskórników.
Natomiast witamina E wykazuje właściwości oksydo-redukcyjne. Hamuje utlenianie
wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i jest stabilizatorem błon komórkowych i lizosomalnych. Pełni rolę ochronną przed działaniem wolnych rodników i nadtlenków lipidowych.
Atrederm jest preparatem przeznaczonym wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę. Zwykle stosuje się go 1 do 2 razy na dobę, smarując cienką warstwą płynu zmienioną chorobowo skórę. W przypadku skóry wrażliwej płyn należy stosować 1 raz na dobę lub co drugi dzień, na noc. Kuracja powinna trwać od 6 do 14 tygodni, pod kontrolą lekarza specjalisty dermatologa. Efekty występują zwykle po 6 do 8 tygodniach stosowania. W pierwszych tygodniach leczenia może dochodzić do
zaostrzenia zmian zapalnych.
Sposób użycia:
Przed zastosowaniem preparatu, skórę należy dokładnie umyć wodą z łagodnym mydłem, a następnie dokładnie osuszyć. Lek nakłada się za pomocą wacika, delikatnie zwilżonego preparatem, na zmienione chorobowo miejsca. Preparat stosuje się po 20-30 minutach od umycia i wysuszenia skóry, ponieważ drażniące działanie tretynoiny jest wtedy słabsze. Po nałożeniu płynu należy dokładnie umyć ręce.
Podczas kuracji można stosować środki nawilżające i inne kosmetyki, ale nie w tym samym czasie, co Atrederm 0,025 %. Należy także unikać środków o działaniu ściągającym.
Nie stosować jeśli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Do pozostałych przeciwwskazań należą: nabłoniak skóry, również w wywiadzie rodzinnym, ostre dermatozy, np. ostry wyprysk, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty, okołowargowe zapalenie skóry, ciąża.
W przypadku obecności objawów podrażnienia skóry (rumień, złuszczenia, swędzenie, oparzenie słoneczne) nie należy rozpoczynać leczenia preparatem Atrederm 0,025 % lub wznawiać jego stosowanie, aż do momentu ich całkowitego ustąpienia.
U pacjentów szczególnie wrażliwych, miejscowe stosowanie preparatu może wywołać rumień, obrzmienie, swędzenie, powstawanie pęcherzyków, strupów, kłucie, złuszczenia w miejscu aplikacji. Podczas leczenia preparatem należy unikać ekspozycji na światło słoneczne (lub w miarę możliwości maksymalnie ją ograniczyć). Pacjenci
z oparzeniami słonecznymi nie powinni stosować preparatu przed całkowitym ich ustąpieniem, ze względu na ryzyko znaczących podrażnień skóry.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl