Tydzień z marką Nature Pharm.  SPRAWDŹ ➡️

Bańki bezogniowe

Znaleziono produktów: 4

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Bańki bezogniowe

(4)

-

Stare metody leczenia, które stosowały nasze mamy i babki okazują się być wciąż skuteczne i często poszukiwane, przez młodych rodziców. Nie trudno się temu dziwić. Tamte metody zakładają sięganie po wszystko, co dostępne pod ręką, bez systematycznego i szybkiego sięgania po leki. Jedną z takich domowych technik leczenia przeziębienia jest stawianie baniek. A na czym to dokładnie polega?


Bańki bezogniowe stosowane od lat do zwalczania wielu różnych dolegliwości

Kiedy łapiesz przeziębienie lub grypę to szybko chcesz stanąć na nogi i poczuć przyjemną poprawę. Być może dlatego, tak łatwo i często bez większego zastanowienia sięgamy od razu po leki, którymi co prawda uda nam się wyleczyć, ale nie zawsze wspomagamy w ten sposób naturalną odporność. Zamiast tego lepiej przypomnieć sobie o bańkach, po które sięgały babki, i którymi leczył każdego, kto zachorował w rodzinie. Dlaczego stawianie baniek jest tak szybką i łatwą metodą w walce o zdrowie?

W Polsce metoda stawiania baniek stała się popularna dopiero w XVI wieku, w kulturze chińskiej pojawiał się natomiast dużo, dużo wcześniej. Polega na stawianiu na ciele baniek, po których pozostaje siniak lub zaczerwienienie. To nic innego, jak drobne mikrouszkodzenie, które pobudza układ immunologiczny organizmu, do reakcji na uwolnioną krew, jak na ciało obce.

Taka reakcja jest ważna bo umożliwia zwalczanie stanu zapalnego wywołanego infekcją. Wspomagane jest wówczas także prawidłowe krążenie i receptory nerwowe w skórze. Nasz organizm działa prawidłowo i szybko czujemy się po prostu lepiej.

Rodzaje baniek bezogniowych

W aktualnej ofercie produktów aptecznych można kupić bańki bezogniowe, a to oznacza, że ich stawianie jest zdecydowanie łatwiejsze niż, dawniej. Działają one na zasadzie próżniowej, a tlen z bańki wyciąga się za pomocą pompki.

Jeśli szklane bańki bezogniowe Cię nie przekonują to możesz także sięgnąć po bańki gumowe chińskie, które świetnie sprawdzają się do walki z infekcjami. Można ich użyć do masażu całego ciała, a także do miejscowej terapii w przypadku nawracających bóli mięśni, kręgosłupa, czy też ataku korzonków nerwowych. Aby jednak bańki przyniosły upragnione ukojenie warto dowiedzieć się, jak stawiać je w prawidłowy sposób.


Bańki i terapia próżniowa – jak stawiać bańki bezpiecznie

Przede wszystkim bańki stawiamy tylko na tych częściach ciała, które nie są w żaden sposób podrażnione. Bańki nie mogą być także stawiane w miejscu kręgosłupa, czy bezpośrednio na łopatkach. Najlepiej bańka sprawdzi się na obszarze pleców w miejscu albo dobrze umięśnionym albo pokrytym tkanką tłuszczową.

Bańki należy utrzymać na określonej partii ciała w czasie 15-20 minut. Możemy też wykonać bańką masaż, pamiętając by kierować nią zgodnie z kierunkiem przepływu płynów limfatycznych. Istnieją również przeciwwskazania do stawiania baniek, którymi są m. in.: choroby układu krążenia, ciąża, wysoka gorączka czy hemofilia.

Chcesz stawiać bańki bezpiecznie? Przede wszystkim trzymaj się zasad opisanych powyżej, a najlepiej skonsultuj chęć stawiania baniek z lekarzem. Jeśli pojawią się jakiekolwiek przeciwwskazania do ich stosowania to na pewno lekarz szybko Cię o tym poinformuje.


Bańki bezogniowe w jaki sposób działają?

Bańkę bezogniową stosuje się bezpośrednio na skórę. Bańka zasysa ją i tworzy mikrouszkodzenie, a w praktyce pobudza krążenie i ułatwia walkę z rozpoznaną infekcją. Trudno wyobrazić sobie lepsze i skuteczniejsze narzędzie do naturalnego radzenia sobie z przeziębieniem.


Zalety stosowania baniek bezogniowych

Bańki to wyrób medyczny przeznaczony do leczenia wielu schorzeń, m.in. wirusowych w oparciu o wiedzę stosowaną w akupunkturze. Kuracja bańkami często zastępuje inne metody leczenia i wspomaga powrót do zdrowia bez stosowania lekarstw.

Zastosowanie baniek pomaga pobudzić prawidłowe krążenie, przywraca obieg energii życiowej Qi i w rezultacie może eliminować różne dolegliwości.

Ich stosowanie jest łatwe, tanie i bezpieczne, pod warunkiem stosowania się do wcześniej opisanych wytycznych.


Bańki bezogniowe dla dzieci - od jakiego wieku

Ze względu na to, że dzieci nie kojarzą stawiania baniek z przyjemnością, a także ze względu na sam schemat czynności, nie należy stawiać ich u maluchów, które nie ukończyły jeszcze 12. miesiąca życia. Ponadto u najmłodszych należy używać zdecydowanie mniejszej liczby baniek niż u dorosłych i o mniejszych rozmiarach. Bańki u małych dzieci stawiamy tylko na plecach, omijając kręgosłup i wszelkie zmiany skórne. Wybieramy miejsca najbardziej umięśnione, by zabieg nie był bolesny.

Już wiesz, jak bezpiecznie i skutecznie stawiać bańki? Zobacz, jakie produkty zgromadziliśmy dla Ciebie w tej kategorii! Upewnij się, że masz wszystko, co konieczne.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem