Jedna fiolka zawiera 750 mg cefuroksymu ( Cefuroximum ) w postaci soli sodowej. W każdej fiolce znajduje się 42 mg sodu.
Wskazaniem do stosowania są pozaszpitalne zapalenie płuc, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, powikłane zakażenia dróg moczowych, w tym odmiedniczkowe zapalenie nerek, zakażenia tkanek miękkich: zapalenie skóry i tkanki podskórnej, róża oraz zakażenia ran.
Jego działanie przeciwdrobnoustrojowe polega na zahamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii.
Dzieciom do 2. miesiąca życia lek może być podawany wyłącznie dożylnie.
Zwykle stosuje się dożylnie 30–100 mg/kg masy ciała na dobę w 2–3 dawkach podzielonych. W zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych: początkowo dożylnie 100 mg/kg masy ciała na dobę, następnie lekarz może zmniejszyć dawkę do 50 mg/kg masy ciała na dobę.
Niemowlęta i dzieci do 12. roku życia:
Zwykle stosuje się domięśniowo lub dożylnie 30–100 mg/kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych co 6–8 godzin. W zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych: dożylnie 200–240 mg/kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych co 6–8 godzin, następnie lekarz może zmniejszyć dawkę do 100 mg/kg masy ciała na dobę. W leczeniu zakażeń kości i stawów: dożylnie 150 mg/kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych co 8 godzin.
Dorośli i dzieci po 12. roku życia:
Zwykle stosuje się domięśniowo lub dożylnie 750 mg 3 razy na dobę. W ciężkich zakażeniach lekarz może zalecić dożylnie 1,5 g 3 razy na dobę. W zakażeniach zagrażających życiu lek może być podawany dożylnie co 6 godzin, ale dawka dobowa nie powinna przekraczać 6 g. Rzeżączka: domięśniowo 1,5 g (po 750 mg w 2 różne miejsca) jednorazowo, z równoczesnym podaniem doustnym probenecydu. Zapobieganie zakażeniom w okresie okołooperacyjnym: dożylnie 1,5 g na 30–60 min przed rozpoczęciem zabiegu, następnie dożylnie lub domięśniowo 750 mg po 8 i 16 godzinach. W operacjach na otwartym sercu dożylnie 1,5 g przed rozpoczęciem znieczulenia; następnie co 12 godzin, nie przekraczając dawki całkowitej 6 g. Zapalenie opon mózgowo rdzeniowych: lekarz może zastosować dożylnie do 9 g na dobę (3 g co 8 godzin).
U osób z zaburzeniami czynności nerek lekarz zaleci dawkę w zależności od stopnia niewydolności nerek. Jeżeli klirens kreatyniny jest większy niż 20 ml/min nie ma konieczności zmiany dawkowania. U osób z klirensem kreatyniny 10–20 ml/min zwykle stosuje się 750 mg co 12 godzin. U osób z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min zwykle 750 mg co 24 godziny. U osób poddawanych hemodializie 750 mg stosuje się pod koniec każdej dializy.
Preparatu nie zaleca się pacjentom wykazującym nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub na antybiotyki z grupy cefalosporyn.
Preparat nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl