Body wrapping – foliowanie ciała ujędrniające skórę i zwalczające cellulit

Body wrapping – foliowanie ciała - zdjęcie

Cellulit to widoczne na udach i pośladkach nierówności skóry i dotyka on około 80-90% kobiet. Wiele z pań szuka metod na jego pozbycie się i przywrócenie ciału jędrności i wygładzenia. W walce z cellulitem jednym z bardziej popularnych sposób jest body wrapping (z angielskiego owijanie ciała). Body wrapping to zabieg kosmetyczny, który przeprowadzany jest w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych, a także może być wykonywany samodzielnie w domu – jedyne czego potrzebujesz to odpowiedni kosmetyk oraz folia spożywcza.

Body wrapping – co to jest? 

Body wrapping tłumacząc z języka angielskiego to owijanie ciała. Na czym polega ten zabieg? Polega on na zastosowaniu odpowiedniego kosmetyku na daną partię ciała, a następnie owinięciu skóry folią spożywczą lub specjalnym bandażem. Kolejnym krokiem jest przykrycie ciała kocem, tak, aby sprowokować ogrzanie ciała i wydzielanie potu. Taki zabieg trwa zazwyczaj około 45 minut, po tym czasie należy zdjąć folię, a pozostałości kosmetyku wmasować w skórę. Na koniec należy dokładnie umyć ciało, zaleca się do tego celu użyć chłodnej lub letniej wody, aby pobudzić krążenie.

W celu osiągnięcia zadowalających efektów zabieg należy wykonywać regularnie – minimum raz w tygodniu przez okres jednego miesiąca.

U kogo sprawdzi się domowy zabieg body wrappingu?

Zabieg body wrappingu to nieinwazyjny proces, który sprawdzi się niemalże u każdego, przede wszystkim jest on prosty w wykonaniu, a do jego przeprowadzania potrzebujemy wyłącznie folii spożywczej oraz kremu/balsamu/serum do ciała.

Body wrapping sprawdzi się przede wszystkim u osób, które zmagają się z cellulitem, chcą ujędrnić, wygładzić i odżywić skórę ciała. Jednym z wskazań i zaleceń do owijania ciała jest nierówna, zmarszczona skóra na udach, pośladkach i/lub brzuchu. Taka skóra zwana jest również pomarańczową skórką, ponieważ swoją teksturą przypomina skórę pomarańczy.

W walce z cellulitem ważna jest regularność i wdrożenie kilku prostych zasad. Poza body wrappingiem pomocna okaże się aktywność fizyczna (nawet niewielka, jak np. regularne spacery), picie odpowiedniej ilości wody (minimum 2 litry dziennie), unikanie spożywania dużej ilości przetworzonego jedzenia, ograniczenie picia napojów gazowanych, słodkich oraz alkoholu. Zmiana codziennych rytuałów może przynieść najlepsze efekty.

Rodzaje body wrappingu – które części ciała można owijać folią?

Jakie części ciała mogą zostać poddane zabiegowi? Tak naprawdę każda z części ciała może zostać posmarowana kosmetykiem i zawinięta folią. Oczywiście najbardziej popularne części ciała poddawane zabiegowi to: uda, pośladki oraz brzuch. Natomiast można również stosować body wrapping na ramiona, a nawet można owinąć całe ciało od kostek, aż po szyję.

Body wrapping w domu 

Zabieg body wrappingu można przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym, jego koszt będzie wahał się w zależności od partii ciała jakiej będzie dotyczył zabieg, a także lokalizacji gabinetu. Można przyjąć, że cena body wrappingu w profesjonalnym gabinecie zaczyna się od 150 zł. Warto pamiętać, że cena ta jest ceną za 1 zabieg, natomiast aby zauważyć efekty należy wykonywać go systematycznie, przynajmniej raz w tygodniu przez okres około 1 miesiąca.

Body wrapping można z powodzeniem wykonać samemu w domu, zabieg ten jest prosty w przeprowadzeniu i nie wymaga większych umiejętności oraz specjalistycznych akcesoriów. Dodatkowo wykonanie go w domu będzie opcją budżetową – pozwoli na zaoszczędzenie czasu, jak i pieniędzy. Do zabiegu będą potrzebne dwie rzeczy: folia spożywcza oraz kosmetyk o działaniu ujędrniającym lub antycellulitowym.

W jaki sposób przygotować ciało do przeprowadzenia body wrappingu w domu? Przed samym zabiegiem warto wykonać peeling skóry ciała, szczególnie skupiając się na obszarze, które planujemy owinąć folią. Następnie na wybraną partię ciała nałożyć grubszą warstwę kosmetyku, a kolejno owinąć skórę folią spożywczą. Ostatnim etapem będzie przykrycie ciała kocem. Po około 45 minutach zdjąć folię, a pozostałości produktu wmasować w skórę i umyć ciało, najlepiej letnią lub chłodną wodą.

Body wrapping krok po kroku:

  1. Peeling ciała.
  2. Nałożenie serum/kremu/balsamu/maski na skórę.
  3. Owinięcie skóry folią spożywczą.
  4. Przykrycie ciała kocem (czas trwania zabiegu powinien trwać około 45 minut).
  5. Zdjęcie folii ze skóry i wmasowanie pozostałości produktu.
  6. Umycie ciała letnią/chłodną wodą.

Przed przeprowadzeniem zabiegu zaleca się wypicie dużej ilości wody.

Jaki kosmetyk do ciała sprawdzi się do body wrappingu? Wszystko zależy od potrzeb skóry i efektów jakich spodziewamy się po zabiegu. Body wrapping może odżywić, nawilżyć i ujędrnić skórę, a także wyszczuplić sylwetkę i zmniejszyć lub zredukować cellulit. Ze względu na efekty jakich oczekujemy należy dobrać odpowiedni kosmetyk. Najważniejsze w doborze odpowiedniego produktu będzie jego skład (zwróć uwagę na INCI na opakowaniu). Warto szukać kosmetyków, które w swoim składzie będą miały: owoce ostrej papryki, ekstrakt z ruszczyka kolczastego oraz kasztanowca, ekstrakt z imbiru, olejek cynamonowy, rozmarynowy, pomarańczowy, z mięty pieprzowej, olej kokosowy, masło shea, olej ze słodkich migdałów.

body wrapping na wyszczuplanie ciała  

Zabieg body wrappingu działa na skórę ciała wielokierunkowo, nie jest to tylko poprawa kondycji skóry, ale jest to również efekt modelujący i wyszczuplający. W jaki sposób działa sam zabieg? Body wrapping pobudza krążenie krwi oraz limfę, w efekcie z organizmu usuwane są zbędne produkty przemiany materii. Oczywiście podczas zabiegu skóra się poci (ze względu na wydzielane ciepło) w efekcie czego zmniejsza się ilość wody w organizmie, a co za tym idzie możemy zauważyć delikatną zmianę w obwodzie sylwetki.

Zobacz również artykuł: Drenaż limfatyczny w odchudzaniu - na czym polega i jak często można go wykonywać?

body wrapping na ujędrnienie skóry

Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków zabieg ujędrni skórę i poprawi jej ogólną kondycję. Regularne złuszczanie martwego naskórka oraz nakładanie odpowiedniego produktu na wybraną partię ciała, a następnie zawinięcie skóry folią spożywczą może przynieść spektakularne efekty, w tym ujędrnienie skóry. W takim celu warto sięgnąć po kosmetyki zawierające w swoim składzie np. olej z zielonej kawy, kofeinę, olej grejpfrutowy, czy witaminę E.

body wrapping na cellulit

Głównym celem zabiegu body wrappingu jest redukcja cellulitu. Taki efekt można osiągnąć podczas systematycznego wykonywania zabiegu. Warto pamiętać o wykonywaniu peelingu ciała (np. peelingu kawowego, solnego, czy cukrowego) oraz wypiciu dużej ilości wody przed owinięciem ciała folią. Kosmetyki redukujące cellulit powinny w swoim składzie zawierać: ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, ekstrakt z kawy, olejek pomarańczowy, olejek grejpfrutowy, olejek cynamonowy, olejek imbirowy, wyciągi z algi, witaminy A i E.

Jakie kosmetyki do body wrappingu wybrać?  

Przed wyborem odpowiedniego kosmetyku do przeprowadzenia zabiegu body wrappingu należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich efektów oczekujemy, a także czego potrzebuje nasza skóra? Produkty do pielęgnacji ciała można podzielić na kosmetyki o działaniu antycellulitowym, ujędrniającym, wyszczuplającym oraz nawilżającym.

Kosmetyki redukujące cellulit, to z pewnością produkty zawierające dużą ilość składników aktywnych, tj. kofeina, olej goździkowy, cynamonowy, pomarańczowy. Jeśli chodzi o gotowe produkty można sięgnąć po serum, krem, balsam, czy maskę. W sklepie można sięgać po prostu po kosmetyki na rozstępy i cellulit, które z pewnością zdadzą egzamin podczas zabiegu.  

Alternatywą dla gotowych kosmetyków będzie domowa maska antycellulitowa. Do jej wykonania będą potrzebne: olej kokosowy, cynamon i olejek pomarańczowy. 4 łyżki oleju kokosowego rozgrzać, tak, aby zmienił on postać na płynną, następnie dodać 4 łyżki cynamonu oraz 4 krople olejku pomarańczowego i wymieszać. Maskę nałożyć na skórę i owinąć ciało folią spożywczą. Po około 30 minutach spłukać chłodną wodą.

Kosmetyki do ujędrniania ciała w swoim składzie powinny zawierać: olejki takie jak: grejpfrutowy, pomarańczowy, z zielonej herbaty, a także masło shea, glinkę.

Kosmetyki nawilżające w swoim składzie powinny zawierać: aloes, kwas hialuronowy, olej kokosowy, olej z pestek winogron, mocznik.

Na rynku pojawiły się również gotowe kosmetyki do body wrappingu, które zawierają wszystkie niezbędne składniki aktywne niezbędne do uzyskania zadowalających efektów zabiegu.

Jakie efekty daje owijanie się folią spożywczą?  

Efekty, których możemy się spodziewać po zabiegach body wrappingu:

  • poprawa jędrności i elastyczności skóry,
  • nawilżenie skóry,
  • redukcja cellulitu,
  • zmniejszenie obrzęków,
  • poprawa krążenia krwi i limfy,
  • wysmuklenie sylwetki,
  • wygładzenie skóry.

Kluczem do uzyskania jak najlepszych efektów owijania ciała folią jest regularność przeprowadzania zabiegów oraz dodatkowo: picie odpowiedniej ilości wody, aktywność fizyczna (mogą to być spacery), regularne peelingi (kawowe, solne, cukrowe, szczotkowanie ciała na sucho), zbilansowana diety, ograniczenie cukru, jak i wysoko przetworzonego jedzenia.

Body wrapping – przeciwwskazania

Przed wykonaniem zabiegu body wrappingu należy zapoznać się z przeciwskazaniami, które uniemożliwią jego wykonanie.

Przeciwskazania do body wrappingu:

  • zaburzenia pracy serca,
  • żylaki,
  • ciąża,
  • nadciśnienie,
  • zaburzenia pracy nerek,
  • niedawno przebyte operacje,
  • stany zapalne organizmu (np. grypa),
  • dermatozy,
  • gorączka,
  • przeziębienie,
  • nowotwór,
  • problemy z krążeniem,
  • menstruacja,
  • okres po porodzie (2-3 miesiące),
  • skóra wrażliwa, naczyniowa.

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Przeziębienie i grypa

Grypa typu A – objawy, przebieg, leczenie i możliwe powikłania
Grypa należy do najczęściej występujących chorób wirusowych układu oddechowego. Szczególne wyzwanie epidemiologiczne stanowi przy tym grypa typu A, wywołująca infekcje u ludzi oraz innych gatunków ssaków i ptaków....

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Wirus RSV - objawy, przyczyny, leczenie. Lawinowo rośnie liczba zakażeń, jak się chronić?
Zachorowania na wirus RSV dostrzegalne są w okresie jesienno-zimowym, choć szczególny wzrost przypada zazwyczaj na styczeń i luty. Wirus RSV stanowi główną przyczynę zachorowania na choroby dróg oddechowych u dzieci....

Serce i układ krążenia

Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia...

Serce i układ krążenia

Dieta na obniżenie cholesterolu - 10 produktów, które pomagają zbić cholesterol
Obecność zbyt wysokiego poziomu cholesterolu LDL we krwi jest zjawiskiem cywilizacyjnym. Z hipercholesterolemią zmaga się coraz większa część społeczeństwa, a do rozwoju problemu przyczyniają się czynniki zewnętrzne, jak nisko odżywcza dieta oraz mało...

Informacje dla pacjenta

Monocyty – o czym świadczą podwyższone monocyty?
Monocyty to komórki, które wchodzą w skład białych krwinek (leukocytów). Krążą one we krwi i w razie potrzeby wydostają się z naczyń krwionośnych do tkanek otaczających dane naczynie. W trakcie tego procesu przeistaczają się w makrofa...

Układ oddechowy

Wirus RSV u dzieci – objawy, badania, leczenie. Jak skutecznie ochronić dziecko przed zachorowaniem?
W okresie zwiększonego zachorowania dzieci są narażone na różnego typu choroby. Czasami zwykłe przeziębienie może się okazać czymś więcej np. wirusem RSV. Wirus RSV u dzieci w niektórych przypadkach prowadzi do niebezpiecznych powikłań.&n...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Eozynofilia: o czym świadczą podwyższone eozynofile? Objawy, przyczyny, normy
Badanie krwi to jedno z podstawowych metod diagnostycznych wielu chorób. Za jego pomocą możliwe jest oznaczenie wielu parametrów, w tym eozynofilów. To jeden z rodzajów białych krwinek, które pełnią istotną funkcję w układzie odpornościowym człowieka, ...

Układ pokarmowy

Bulgotanie w brzuchu i przelewanie w jelitach – objawy, przyczyny, leczenie
Bulgotanie, przelewanie się, dziwne, głośne burczenie i przewracanie w brzuchu to nie tylko kłopotliwe i krępujące, ale również niepokojące objawy. Mogą wystąpić zarówno w dzień, jak i w nocy. Zazwyczaj stanowią całkowicie niegroźny ...

Układ rozrodczy i moczowy

Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych, które dają niezapomniane doznania
Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Umacnia związek, pozwala lepiej poznać swoje ciało i zaspokoić skrywane pragnienia....

Przeziębienie i grypa

Katar i zatkany nos częste objawy przeziębienia: 5 skutecznych sposobów jak szybko odblokować zatkany nos?
Zatkany nos to jedna z najbardziej uciążliwych dolegliwości towarzyszących przeziębieniom i infekcjom górnych dróg oddechowych. Utrudnia swobodne oddychanie, zaburza sen i obniża komfort życia. Na szczęście...

Układ pokarmowy

Zaburzenia pracy jelit – przyczyny, objawy, leczenie
Zaburzenia pracy jelit to częsty problem, który może objawiać się bólem brzucha, wzdęciami, biegunkami lub zaparciami. Ich przyczyny są różnorodne – od nieprawidłowej diety ...

Układ oddechowy

Wirus hMPV - cichy sprawca infekcji dróg oddechowych: co musisz wiedzieć od objawów po diagnostykę i leczenie
Ludzki metapneumowirus (hMPV) to stosunkowo mało znany, lecz powszechnie występujący patogen, który wywołuje infekcje dróg oddechowych. Choć objawy zakażenia przypominają grypę lub przeziębienie, wirus ten ...

Choroby skóry

Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Skuteczne zabiegi i polecane produkty
Blizny potrądzikowe to problem, z którym boryka się wiele osób, niezależnie od wieku. Choć trądzik sam w sobie może być uciążliwy, to często jego skutki w postaci blizn są jeszc...

Choroby i dolegliwości

Nietrzymanie moczu w nocy – jak odzyskać spokojny sen?
Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która może dotknąć każdego, niezależnie od wieku i płci. Statystycznie, zmagają się z nią częściej kobiety, przede wszystkim ze względu na anatomię u...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Jakie witaminy i suplementy zażywać po 65. roku życia? Ranking najlepszych produktów dla seniora na 2025 rok
Z wiekiem organizm zmienia swoje potrzeby żywieniowe i może mieć trudności z przyswajaniem niektórych składników odżywczych. Właściwie dobrana suplementacja może znacząco wpłynąć na jakość życia seniorów, wspierając ich zdrowie i d...

Układ nerwowy

Jak zwiększyć poziom testosteronu? Naturalne metody i najlepsze boostery testosteronu
Testosteron to kluczowy hormon występujący zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, który wpływa nie tylko na libido i samopoczucie, ale ma znacznie szersze spektrum działania na organizm. Utrzymanie jego prawidłowego poziomu jest możliwe dzięki...

Układ rozrodczy i moczowy

Dieta przy dnie moczanowej – co jeść, a czego unikać, aby złagodzić objawy choroby?
Dna moczanowa, znana również jako artretyzm lub podagra, to przewlekła choroba zapalna dotykająca około 1% populacji. Charakteryzuje się stanami zapalnymi stawów i nerek, spowodowanymi nadmiernym gromadzeniem się kwasu moczowego w organiz...

Pierwsza pomoc

Zawał serca – objawy, przyczyny i rozpoznanie na wczesnym etapie
Współczesny styl życia - ciągły pośpiech, stres i niezdrowe nawyki - może mieć poważny wpływ na zdrowie, szczególnie na nasze serce. Zawał mięśnia sercowego pozostaje jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce i na świecie....

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem