Krem na noc - praktyczne porady
Skóra najlepiej regeneruje się wieczorem i w nocy. Między godziną 23 a 4 rano następuje w niej intensywny podział komórek. W tym czasie wchłania się najwięcej składników odżywczych, które wnikają do głębszych warstw naskórka. Można powiedzieć, że skóra w dzień śpi i odpoczywa, a w nocy pracuje. Aby skóra w nocy mogła się regenerować najpierw powinna zostać odpowiednio oczyszczona a pory odblokowane.
Jak oczyszczać skórę przed aplikacją kremu na noc?
Wieczorny rytuał należy rozpocząć od dokładnego demakijażu. Najpierw dokładnie zmywamy makijaż, np. płynem micelarnym czy mleczkiem. Następnie myjemy twarz żelem. Najlepiej aby produkty, których używamy miały naturalny skład i nie posiadały SLES, ALS, SCS i MLS.
Jak wybrać krem na noc?
Głównym zadaniem kremu na noc jest regeneracja, nawilżanie i odżywienie skóry. Aby mógł spełnić swoja rolę, powinien być umiejętnie dobrany do wieku oraz rodzaju skóry. Cera miesza i tłusta nie wymaga stosowania specjalnego kremu na noc, jeśli chcemy zachować minimalizm w kosmetykach możemy go nie używać. Cera wrażliwa i sucha wymaga już dodatkowego wsparcia w nocy. Cera sucha potrzebuje gęstszego kremu, który ograniczy utratę wody ze skóry oraz ją nawilży. Cera trądzikowa przetłuszczająca się potrzebuje kremu o lekkiej konsystencji.
Dopasowanie kremu do wieku i potrzeb skóry
Kolejnym kryterium doboru kremu na noc jest wiek. W każdym kremie na noc powinny znaleźć się składniki, takie jak: antyoksydanty, flawonoidy, wapń, krzem, selen, cynk czy siarka. Idealny krem dla 25-latki powinien mieć witaminę C, kwasy owocowe AHA i minerały. Krem na noc dla 30-latki dobrze aby miał dodatkowo koenzym Q10. 40-latce dodatkowo w składzie bardzo potrzebne będą proteiny, retinol czy ceramidy. Natomiast dla kobiety 50-letniej polecamy krem z kwasem glikolowym i kwasem foliowym
W każdym wieku obowiązkowo stosujemy krem pod oczy. Należy go delikatnie wmasować przed nałożeniem kremu do twarzy, warstwa powinna być cienka. Codziennie też kremujemy twarz i szyję. Niestety wiele osób o tym zapomina.
Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.