Płatki pod oczy – czym się kierować przy wyborze oraz jak je prawidłowo stosować? W czym mogą pomóc płatki pod oczy?

Płatki pod oczy – czym się kierować przy wyborze oraz jak je prawidłowo stosować? W czym mogą pomóc płatki pod oczy? - zdjęcie

Skóra pod oczami jest najbardziej narażona na przesuszenie i powstawanie oznak starzenia. Te okolice zdradzają także brak snu, stosowanie niewłaściwej diety czy niesprzyjające warunki atmosferyczne. Pod oczami pojawiają się wtedy cienie, zwiotczenia oraz obrzęki. Kiedy kremy zawodzą, warto sięgnąć po bardziej skoncentrowane preparaty, czyli płatki pod oczy.

Zobacz także artykuł na temat pielęgnacji całej twarzy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym są płatki pod oczy,
  • jakie są ich rodzaje,
  • jak je stosować i dlaczego warto ich używać.

Płatki pod oczy - czym tak właściwie są?

Płatki pod oczy są typem kosmetyku, który wykazuje właściwości pielęgnacyjne. Działają jednak intensywniej, niż kremy stosowane pod oczy. Składają się z hydrożelowej masy albo bio-celulozy, która nasączona jest specjalnie skoncentrowanym serum. Użycie płatka umożliwia lepsze działanie preparatu, przez uzyskanie okluzji. To pozwala efektywniej wchłaniać się i działać substancjom aktywnym. Dzięki płatkom nie odparowują ze skóry.

Efekt widoczny jest od razu po zastosowaniu. To niezawodny i szybki sposób na poprawę kondycji skóry pod oczami po nieprzespanej nocy czy przed ważną imprezą. W zależności od preferencji, można zdecydować się na jedną parę płatków albo na płatki pod oczy w słoiczku, gdzie znajduje się ich więcej.

Jakie są rodzaje płatków pod oczy?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów płatków pod oczy. W zależności od ich typu oraz zawartych w nich składników, można wspierać pielęgnację, która ma na celu redukcję zasinień, obrzęków czy zmarszczek i utraty jędrności.

Hydrożelowe płatki pod oczy

Hydrożelowe płatki pod oczy mogą mieć działanie napinające, przeciwzmarszczkowe czy liftingujące. Mają także działanie redukujące cienie i opuchlizny. Natychmiastowo odświeżają i poprawiają kondycję skóry wokół oczu. Skład hydrożelowych płatków pod oczy odznacza się dużą ilością substancji aktywnych. Zazwyczaj zawierają kwas hialuronowy, który zapobiega efektom starzenia się skóry i silnie nawilża. W celu jeszcze lepszego działania, przed zastosowaniem, warto schłodzić kosmetyk.

Kolagenowe płatki pod oczy

Kolagen to białko, które odpowiada za jędrny i sprężysty wygląd skóry. Płatki pod oczy z kolagenem silnie uelastyczniają skórę i nawilżają, a także eliminują oznaki zmęczenia. Chłodzą, niwelują opuchliznę i wygładzają skórę. Zapewniają natychmiastowy efekt liftingu i tworzą na skórze delikatną warstwę filmu, która zapobiega odparowywaniu wody z naskórka. W ich składzie zawarte są także witaminy (A, C, E) i ekstrakty roślinne. Na rynku dostępne są również kolagenowe płatki pod oczy ze złotem.

Żelowe płatki pod oczy

Redukują drobne zmarszczki wokół oczu pod warunkiem, że są stosowane regularnie. Zawierają minerały, peptydy i witaminy, które w pozytywny sposób wpłyną na odżywienie i odnowę skóry. Mogą również zawierać wyciąg z morwy albo zielonej herbaty, które przywrócą skórze naturalny blask i rozświetlą cienie pod oczami. A jak kompleksowo zadbać o zmęczone oczy?

Jak wybrać odpowiednie płatki pod oczy?

Wybierając plastry pod oczy, warto wybrać je w taki sposób, aby odpowiadały na określone problemy skórne. W przypadku kiedy największy problem stanowi silne odwodnienie skóry oraz utrata jędrności, dobrym rozwiązaniem będą hydrożelowe płatki pod oczy, które w intensywny sposób nawilżają i odżywiają skórę pod oczami.

Dla osób, które mają niedoskonałości w postaci zmarszczek, bruzd i kurzych łapek, a także cieni pod oczami, najlepsze będą żelowe płatki pod oczy. Ich systematyczne stosowanie z pewnością zredukuje widoczność zmarszczek i wygładzi powierzchnię skóry. Jeśli cienie są mocno widoczne, warto szukać w składzie płatków z witaminą C, która wykazuje działanie rozświetlające, rozjaśniające, ale także antyoksydacyjne. Dzięki temu chroni także skórę przed powstawaniem oznak starzenia.

Z kolei kolagenowe płatki pod oczy sprawdzą się w szczególności u osób, których skóra wymaga liftingu i napięcia skóry. Z ich działania będą także zadowolone osoby z widocznymi oznakami starzenia i opuchlizną pod oczami. 

Stosowanie płatków pod oczy - instrukcja

Płatki pod oczy można stosować na dwa sposoby. Po pierwsze jako błyskawiczny zabieg upiększający przed ważnym wyjściem. Drugi sposób to regularna kuracja nawilżająca, odżywiająca czy odmładzająca.

Sposób użycia płatków pod oczy jest bardzo prosty. Najpierw należy oczyścić skórę z makijażu oraz zanieczyszczeń i wytrzeć do sucha ręcznikiem. Następnie nałożyć płatki pod oczy w taki sposób, aby dobrze przylegały do skóry. Ich aplikację ułatwia półokrągły, wyprofilowany kształt - dzięki temu są także bardzo wygodne w użyciu. Po nałożeniu płatków, można się położyć i zrelaksować.

Po upłynięciu zalecanego przez producenta czasu (zazwyczaj jest to 15-30 minut), płatki należy delikatnie usunąć, a pozostałość wklepać opuszkami palców w skórę.

Jakie są największe zalety stosowania płatków pod oczy?

Płatki pod oczy to zdecydowanie kosmetyk do zadań specjalnych. Potrafią w szybki sposób poprawić kondycję skóry i zniwelować nawet bardzo widoczne niedoskonałości. Do największych zalet płatków pod oczy należą:

  • łatwa i szybka aplikacja,
  • możliwość trzymania ich w małej kosmetyczce zawsze przy sobie,
  • działanie przeciwstarzeniowe, zapobiegające pojawianiu się zmarszczek i innych oznak starzenia,
  • szybka poprawa kondycji skóry,
  • możliwość stosowania doraźnego, jak i kuracji.

Płatki pod oczy polecane są posiadaczkom każdego rodzaju cery, jednak powinny z nich korzystać w szczególności osoby ze skórą delikatną i wrażliwą. Takie rozwiązanie pozwoli na ograniczenie albo całkowite wyeliminowanie konieczności codziennego nakładania kosmetyków, mających na celu korygowanie procesu starzenia.

Płatki pod oczy stanowią świetnie wsparcie codziennej pielęgnacji. Warto jednak stosować inne kosmetyki pielęgnacyjne, które będą działać profilaktycznie, zapobiegając niedoskonałościom, ale także redukując już istniejące. Do preparatów godnych uwagi należy zaliczyć np. olejek różany, który ma zbawienny wpływ na skórę.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania płatków pod oczy?

Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania płatków pod oczy. Warto jednak uważać, aby nie przyklejać ich zbyt blisko, aby nie podrażniły oczu. Trzeba również nakładać je w taki sposób, aby preparat, którym są nasączone, nie dostał się do oczu.

Właściwa pielęgnacja okolic oczu, a także brwi i rzęs, wpływa na wygląd całej oprawy oka. Dzięki właściwemu dbanie o ten obszar, każdego ranka można cieszyć się świeżym i ładnym wyglądem oczu. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji, warto także zadbać o codzienną higienę tej okolicy, ponieważ zaniedbania mogą prowadzić od powstawania jęczmienia

Warto także pamiętać, że piękne oczy to zdrowe oczy. Z tego względu najlepiej zadbać o skórę, ale także wzrok, stosując odpowiednio zbilansowaną dietę. Dostarczenie witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wzorku, pozwoli utrzymać go w dobrej kondycji na długie lata.

Najlepiej dowiedzieć się o wiele więcej na temat pielęgnacji twarzy. Odpowiednia wiedza i wdrożenie skutecznych zasad pielęgnacji, pozwoli na dłużej utrzymać skórę w dobrej kondycji i cieszyć się jej młodzieńczym blaskiem. Płatki pod oczy to świetne uzupełnienie domowej pielęgnacji. Potrafią w bardzo szybkim tempie zlikwidować wiele niedoskonałości. Najlepsze płatki pod oczy to takie, które działają skutecznie i wielokierunkowo, jednocześnie redukując zmarszczki i cienie, a także optymalnie nawilżając i odżywiając.

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Przeziębienie i grypa

Grypa typu A – objawy, przebieg, leczenie i możliwe powikłania
Grypa należy do najczęściej występujących chorób wirusowych układu oddechowego. Szczególne wyzwanie epidemiologiczne stanowi przy tym grypa typu A, wywołująca infekcje u ludzi oraz innych gatunków ssaków i ptaków....

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Wirus RSV - objawy, przyczyny, leczenie. Lawinowo rośnie liczba zakażeń, jak się chronić?
Zachorowania na wirus RSV dostrzegalne są w okresie jesienno-zimowym, choć szczególny wzrost przypada zazwyczaj na styczeń i luty. Wirus RSV stanowi główną przyczynę zachorowania na choroby dróg oddechowych u dzieci....

Serce i układ krążenia

Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia...

Serce i układ krążenia

Dieta na obniżenie cholesterolu - 10 produktów, które pomagają zbić cholesterol
Obecność zbyt wysokiego poziomu cholesterolu LDL we krwi jest zjawiskiem cywilizacyjnym. Z hipercholesterolemią zmaga się coraz większa część społeczeństwa, a do rozwoju problemu przyczyniają się czynniki zewnętrzne, jak nisko odżywcza dieta oraz mało...

Informacje dla pacjenta

Monocyty – o czym świadczą podwyższone monocyty?
Monocyty to komórki, które wchodzą w skład białych krwinek (leukocytów). Krążą one we krwi i w razie potrzeby wydostają się z naczyń krwionośnych do tkanek otaczających dane naczynie. W trakcie tego procesu przeistaczają się w makrofa...

Układ oddechowy

Wirus RSV u dzieci – objawy, badania, leczenie. Jak skutecznie ochronić dziecko przed zachorowaniem?
W okresie zwiększonego zachorowania dzieci są narażone na różnego typu choroby. Czasami zwykłe przeziębienie może się okazać czymś więcej np. wirusem RSV. Wirus RSV u dzieci w niektórych przypadkach prowadzi do niebezpiecznych powikłań.&n...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Eozynofilia: o czym świadczą podwyższone eozynofile? Objawy, przyczyny, normy
Badanie krwi to jedno z podstawowych metod diagnostycznych wielu chorób. Za jego pomocą możliwe jest oznaczenie wielu parametrów, w tym eozynofilów. To jeden z rodzajów białych krwinek, które pełnią istotną funkcję w układzie odpornościowym człowieka, ...

Układ pokarmowy

Bulgotanie w brzuchu i przelewanie w jelitach – objawy, przyczyny, leczenie
Bulgotanie, przelewanie się, dziwne, głośne burczenie i przewracanie w brzuchu to nie tylko kłopotliwe i krępujące, ale również niepokojące objawy. Mogą wystąpić zarówno w dzień, jak i w nocy. Zazwyczaj stanowią całkowicie niegroźny ...

Układ rozrodczy i moczowy

Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych, które dają niezapomniane doznania
Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Umacnia związek, pozwala lepiej poznać swoje ciało i zaspokoić skrywane pragnienia....

Przeziębienie i grypa

Katar i zatkany nos częste objawy przeziębienia: 5 skutecznych sposobów jak szybko odblokować zatkany nos?
Zatkany nos to jedna z najbardziej uciążliwych dolegliwości towarzyszących przeziębieniom i infekcjom górnych dróg oddechowych. Utrudnia swobodne oddychanie, zaburza sen i obniża komfort życia. Na szczęście...

Układ pokarmowy

Zaburzenia pracy jelit – przyczyny, objawy, leczenie
Zaburzenia pracy jelit to częsty problem, który może objawiać się bólem brzucha, wzdęciami, biegunkami lub zaparciami. Ich przyczyny są różnorodne – od nieprawidłowej diety ...

Układ oddechowy

Wirus hMPV - cichy sprawca infekcji dróg oddechowych: co musisz wiedzieć od objawów po diagnostykę i leczenie
Ludzki metapneumowirus (hMPV) to stosunkowo mało znany, lecz powszechnie występujący patogen, który wywołuje infekcje dróg oddechowych. Choć objawy zakażenia przypominają grypę lub przeziębienie, wirus ten ...

Choroby skóry

Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Skuteczne zabiegi i polecane produkty
Blizny potrądzikowe to problem, z którym boryka się wiele osób, niezależnie od wieku. Choć trądzik sam w sobie może być uciążliwy, to często jego skutki w postaci blizn są jeszc...

Choroby i dolegliwości

Nietrzymanie moczu w nocy – jak odzyskać spokojny sen?
Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która może dotknąć każdego, niezależnie od wieku i płci. Statystycznie, zmagają się z nią częściej kobiety, przede wszystkim ze względu na anatomię u...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Jakie witaminy i suplementy zażywać po 65. roku życia? Ranking najlepszych produktów dla seniora na 2025 rok
Z wiekiem organizm zmienia swoje potrzeby żywieniowe i może mieć trudności z przyswajaniem niektórych składników odżywczych. Właściwie dobrana suplementacja może znacząco wpłynąć na jakość życia seniorów, wspierając ich zdrowie i d...

Układ nerwowy

Jak zwiększyć poziom testosteronu? Naturalne metody i najlepsze boostery testosteronu
Testosteron to kluczowy hormon występujący zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, który wpływa nie tylko na libido i samopoczucie, ale ma znacznie szersze spektrum działania na organizm. Utrzymanie jego prawidłowego poziomu jest możliwe dzięki...

Układ rozrodczy i moczowy

Dieta przy dnie moczanowej – co jeść, a czego unikać, aby złagodzić objawy choroby?
Dna moczanowa, znana również jako artretyzm lub podagra, to przewlekła choroba zapalna dotykająca około 1% populacji. Charakteryzuje się stanami zapalnymi stawów i nerek, spowodowanymi nadmiernym gromadzeniem się kwasu moczowego w organiz...

Pierwsza pomoc

Zawał serca – objawy, przyczyny i rozpoznanie na wczesnym etapie
Współczesny styl życia - ciągły pośpiech, stres i niezdrowe nawyki - może mieć poważny wpływ na zdrowie, szczególnie na nasze serce. Zawał mięśnia sercowego pozostaje jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce i na świecie....

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem