Problemy z erekcją dotyczą niemal 3,5 mln Polaków. Delikatna natura tego problemu powoduje, że leczenie podejmuje zaledwie 250 000 panów. Tymczasem zaburzenia erekcji przekładają się nie tylko na brak satysfakcji z życia seksualnego, ale również na niską samoocenę obojga partnerów czy nawet rozpad związku. Jak wzmocnić potencję i czerpać radość z seksu?
Zaburzenia erekcji – przyczyny
Problemy z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu najczęściej dotykają dojrzałych mężczyzn. Niemal połowa panów między 40. a 70. rokiem życia ma problemy z erekcją. Jakie są ich przyczyny?
- Zaburzenia hormonalne – organizm produkuje zbyt mało testosteronu (głównego hormonu płciowego), a pojawiająca się w nadmiarze prolaktyna obniża popęd seksualny
- Niedrożne naczynia krwionośne – jeśli tętnice doprowadzające krew do penisa są zablokowane np. blaszkami miażdżycowymi, erekcja jest niemożliwa
- Niehigieniczny tryb życia – stres związany z przeciążeniem zawodowym, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu czy brak aktywności fizycznej
- Uszkodzenie nerwów erekcyjnych – najczęściej na skutek chorób (m.in. cukrzyca, stwardnienie rozsiane)
- Czynniki psychogenne (m.in. niechęć posiadania dzieci, problemy w związku, nieuświadomione tendencje homoseksualne)
Zaburzenia erekcji – kiedy do lekarza?
Problemy z erekcją pojawiają się również u młodszych mężczyzn, jednak w ich przypadku najczęstszym powodem jest przemęczenie i stres. Kiedy jednak powinniśmy się zaniepokoić? Specjaliści przyjmują, że poważne zaburzenia erekcji to sytuacja, w której 25% prób podjęcia stosunku seksualnego kończy się niepowodzeniem. Wielu mężczyzn odczuwa jednak dyskomfort na myśl o udaniu się ze swoim problemem do lekarza i woli samodzielnie szukać rozwiązania. Co gorsze, panowie najczęściej bagatelizują zaburzenia erekcji, zrzucając winę na zmęczenie czy wiek. Tymczasem poznanie prawdziwej przyczyny niemożności osiągnięcia wzwodu jest możliwe tylko w przypadku konsultacji ze specjalistą. Zapewni to dobranie odpowiedniej metody leczenia, czyli najczęściej przepisania środków farmakologicznych.
Leki na potencję – czy są bezpieczne?
Szeroka oferta i łatwość zakupu sprawia, że mężczyźni zaniepokojeni pierwszymi objawami samodzielnie kupują leki na potencję. Środki te budzą wiele kontrowersji, a zdania na temat ich bezpieczeństwa są podzielone. Okazuje się jednak, że nie ma się czego obawiać. Leki na potencję, które trafią na apteczne półki, są bowiem dokładnie przebadane i nie powodują problemów z układem krążenia. wręcz przeciwnie - zwiększają przepływ krwi przez naczynia i działają regenerująco na ich nabłonek. Należy jedynie pamiętać o tym, aby leki na zaburzenia erekcji kupować wyłącznie w aptekach i nie stosować kilku środków na raz.
MaxOn Active – przełomowy lek na potencję bez recepty
Na polskim rynku pojawił się nowy lek na potencję MaxOn Active, który zawiera taką samą substancję czynną, jak leki dostępne do tej pory wyłącznie na receptę. To prawdziwy przełom w leczeniu zaburzeń erekcji, biorąc pod uwagę fakt, że większość mężczyzn unika wizyt u lekarza, który może wydać receptę na lek zawierający sildenafil. Lek MaxOn Active nie może być jednak zażywany przez mężczyzn cierpiących na zaburzenia naczyniowe. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo pacjentów, do każdego opakowania leku producent dołączył specjalne narzędzie diagnostyczne, które pozwoli określić, czy możemy stosować preparat.
Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.