Zimowe przeziębienie – dostawa za 0 zł dla wybranych produktów marek Panawit, Nature Pharm, Biotic Biome  SPRAWDŹ ➡️

Krople na ból ucha i zapalenie, spray do ucha

Znaleziono produktów: 34

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Krople na ból ucha i zapalenie, spray do ucha

(34)

-

... 2
... 2

Uszy stanowią niezwykle delikatny narząd, który wymaga odpowiedniej higieny. Łatwo jednak przesadzić w jedną albo drugą stronę, czyszcząc uszy zbyt dokładnie lub zapuszczając je niemiłosiernie. Dlatego też do celów higienicznych warto wykorzystywać przeznaczone do tego krople do uszu, które z jednej strony rozpuszczają nadmiar woskowiny usznej, ale z drugiej nie wyjaławiają kanałów usznych, co może prowadzić do infekcji bakteryjnych, wirusowych czy nawet grzybiczych.


Stany zapalne ucha – przyczyny

Według statystyk lekarskich prawie 90 procent dzieci przechodziło przez różnego rodzaju infekcje uszne, które najczęściej rozwijają się w następstwie stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Odpowiedzialna jest za to budowa dziecięcego ucha, która sprzyja łatwemu przenoszeniu się infekcji. W przypadku osób dorosłych stany zapalne ucha związane są ze złą higieną uszu, ich zawilgotnieniem i zawianiem, a także jako skutek uboczny innych schorzeń bakteryjnych, grzybiczych lub wirusowych np. opryszczki.


Infekcje ucha – rodzaje

Rozróżnia się trzy rodzaje infekcji usznych, które zlokalizowane są w różnych częściach ucha i są to infekcja ucha zewnętrznego, infekcja ucha środkowego oraz infekcja ucha wewnętrznego. Najgroźniejsze bywają te zlokalizowane głębiej. A o tym, że dzieje się coś niedobrego z naszym narządem słuchu świadczą: ból ucha, szum, ból głowy w okolicach ucha i żuchwy, gorączka, a w zaawansowanych stanach zapalnych różnego rodzaju wysięki z ucha (ropa, krew, osocze).


Krople do uszu i maści zwalczające zapalenie ucha

Krople do uszu, w zależności od ich rodzaju, można je stosować do rutynowej higieny kanałów usznych albo do zwalczania objawów stanów zapalnych ucha, takich jak ból, pieczenie czy opuchlizna. W przypadku stosowania kropli na zapalenie ucha, które pozwalają usunąć nadmiar woskowiny, koniecznie pamiętajmy o tym, żeby nie czyścić ucha zbyt intensywnie, ponieważ możemy wyjałowić kanał uszny, co jest zaproszeniem bakterii, grzybów i wirusów do łatwej kolonizacji środowiska ucha i stanu zapalnego. 

Stany zapalne ucha są dolegliwością typową dla okresu dziecięcego, jednak zdarzyć mogą się także osobom dorosłym, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć leków na ból ucha pozwalających złagodzić objawy infekcji usznych. Oferujemy krople do uszu o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, a także przeciwobrzękowym stosowane zarówno w stanach zapalnych ucha zewnętrznego, jak i środkowego oraz wewnętrznego. Krople na ból ucha są dostępne bez recepty. W naszym asortymencie znajdują się również krople do ucha o działaniu higienicznym, takie jak np. krople do usuwania woskowiny z uszu, które ułatwiają czyszczenie kanału słuchowego. Warto pamiętać o tym, że każdy stan zapalny ucha wymaga wizyty u laryngologa, ponieważ z reguły spowodowany jest on zakażeniem bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym, co wymaga zastosowania dodatkowych leków.


Zapalenie ucha u dziecka – jakie są jego objawy?

Zapalenie ucha to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości wieku wczesnodziecięcego. Niestety, bardzo łatwo przeoczyć jego symptomy, a to z kolei może doprowadzić do rozwinięcia się poważnych problemów zdrowotnych, a nawet ubytku słuchu u malucha. Zapaleniu ucha przeważnie towarzyszy silny ból, ale nie zawsze jest to regułą. Niekiedy jedynym objawem jest uczucie zatkanych uszu, niedosłuch, a także świąd lub gorączka o nieznanym podłożu (bez innych objawów np. przeziębienia). Jeśli mamy wątpliwości, czy nasze dziecko ma zapalenie ucha, zawsze warto skonsultować się z lekarzem.


Ból ucha u dorosłych – co go powoduje i jak go leczyć?

Najczęstszą przyczyną bólu ucha u dorosłych jest stan zapalny. Zazwyczaj, jeśli ból jest świdrujący, przeszywający i nie towarzyszy mu dodatkowo np. ból głowy, mamy do czynienia właśnie z zapaleniem ucha środkowego. W takim wypadku konieczna jest jak najszybsza wizyta u lekarza rodzinnego lub laryngologa. Pamiętajmy, że stosowanie jakichkolwiek leków bez konsultacji ze specjalistą może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.


Jak prawidłowo czyścić uszy?

Regularne i prawidłowe czyszczenie uszu to niezbędny element profilaktyki zdrowotnej tego delikatnego narządu. Najlepiej co najmniej raz w tygodniu wpuszczać do przewodu słuchowego po kilka kropli specjalnego olejku, który rozpuszcza wydzielinę uszną - tego typu preparaty są łagodne, mogą być stosowane nawet u niemowląt i nie powodują skutków ubocznych. Następnie, po odczekaniu kwadransa, delikatnie należy usunąć wacikiem z zewnętrznej części ucha zabrudzenia.

Pamiętajmy również, aby po każdej kąpieli czy prysznicu delikatne usuwać wodę z kanału słuchowego przez przekrzywianie głowy i osuszanie małżowiny ręcznikiem.

Świecowanie uszu to z kolei metoda na oczyszczanie przewodu słuchowego znana od setek lat. Wśród laryngologów zdania na temat skuteczności tego sposobu są podzielone. Nie zmienia to jednak faktu, że świecowanie uszu jest obecnie zabiegiem, który można wykonać niemal w każdym gabinecie kosmetycznym i nie jest to zabieg obarczony ryzykiem wystąpienia poważnych efektów ubocznych. Świece do świecowania uszu można również zakupić w aptekach oraz drogeriach, jednak należy uprzednio zapoznać się z instrukcją obsługi, aby wiedzieć, kiedy przerwać zabieg i jak nie doprowadzić do poparzenia.


Ból ucha u dorosłych – co go powoduje ?

Ból ucha najczęściej powodowany jest stanem zapalnym. W zmniejszeniu jego natężenia mogą pomóc doraźnie środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, jednak bez wdrożenia leczenia antybiotykami przyczyna bólu nie zostanie usunięta. Ból ucha może być również powodowany pojawieniem się ciała obcego wewnątrz przewodu słuchowego lub nadmiernym ubiciem wydzieliny usznej, powstaniem tzw. czopa woskowego. We wszystkich tych przypadkach konsultacja ze specjalistą jest konieczna. W przeciwnym razie ryzykujemy znaczne pogorszenie naszego stanu zdrowia, a w skrajnych przypadkach również ubytek słuchu. Nieleczone zapalenie ucha prowadzi do perforacji błony bębenkowej, a jest to nieodwracalne uszkodzenie tego delikatnego narządu.


Popularne preparaty na zapalenie ucha wewnętrznego – co warto mieć w domowej apteczce?

W domowej apteczce powinny znaleźć się przede wszystkim preparaty przydatne w przypadku nagłej infekcji. Taka infekcja szybko może objąć ucho środkowe i wewnętrzne, więc nie wolno jej lekceważyć. Popularnym preparatem, który przydaje się w przypadku bólu uszu, jest między innymi olej kamforowy o właściwościach antyseptycznych, a więc zwalczający czynniki chorobowe wywołujące infekcję i dodatkowo działający przeciwbólowo.

Jakie inne wyroby medyczne na ból ucha zawsze dobrze jest mieć w apteczce? Warto tu wymienić na przykład Fonix ból uszu, czyli spray na zapalenie ucha opracowany na bazie ziół i wyciągów roślinnych. Preparat przeznaczony jest do łagodzenia objawów typowych dla dolegliwości uszu występujących w obrębie ucha zewnętrznego – pomaga on w zwalczaniu infekcji i podrażnień oraz zapobiega zapaleniu ucha środkowego. Skuteczne leki na zapalenie ucha środkowego to krople do uszu Otinum oraz Nosox Classic. Preparaty na zapalenie ucha wewnętrznego powinny być aplikowane pod kontrolą lekarza. Sprawdź, jakie niesteroidowe leki przeciwzapalne stosuje się w leczeniu bólu różnego pochodzenia.


Maści, krople czy spray na ból ucha – co wybrać?

Osoby, które zastanawiają się, jakie leki na zapalenie ucha będą dla nich odpowiednie, powinny kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta. Krople i spraye działają przeciwbólowo i zazwyczaj dodatkowo rozpuszczają zalegającą woskowinę i działają bakteriobójczo, mogą także pomóc w przypadku zakażenia wywołanego przez grzyby (np. Fungotac). Maści, które stosuje się na zewnętrznej powierzchni małżowiny usznej, np. na bazie oleju kamforowego, rozgrzewają ucho i uśmierzają ból. Zastanawiając się, co na ból ucha sprawdzi się najlepiej, trzeba wziąć pod uwagę również przeciwwskazania do stosowania określonych leków.


Jak działają wyroby medyczne na ból ucha?

Składniki zawarte w lekach na ból ucha działają kojąco i rozluźniająco. Zmiękczające krople do uszu, które mają w składzie aktywne nanokoloidy srebra i miedzi wykazują silne działanie bakteriobójcze. W redukcji rozwoju bakterii chorobotwórczych pomagają także na przykład krople na zapalenie ucha z olejkiem geraniowym i olejkiem drzewa herbacianego – takim produktem są krople AkusTone ALERT. Zawierają również także glicerol, czyli składnik, który działa łagodząco oraz wspiera nawilżenie i wspomaga rozmiękczanie czopów woskowinowych oraz ułatwia ich usuwanie. Jeśli interesują Cię skuteczne preparaty na zapalenie ucha zewnętrznego, to wypróbuj właśnie ten lek. Osoby, które chcą wiedzieć, jakie stosować leki na zapalenie ucha u dziecka powyżej 3. roku życia, również powinny zwrócić uwagę na ten wyrób medyczny. Oczywiście w przypadku bólu ucha u dziecka, zawsze należy skonsultować się z lekarzem, bo może to być infekcja zlokalizowana głębiej.

Trzeba pamiętać o tym, że ból ucha nierzadko występuje przy ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Lekiem, który zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i powoduje otwarcie oraz rozszerzenie przewodów odprowadzających zatok przynosowych, a do tego odblokowuje trąbki słuchowe, jest wspomniany już Nosox Classic 0,05% aerozol do nosa. Lek ten ułatwia usuwanie wydzieliny i leczenie zakażenia bakteryjnego.

Pamiętaj o tym, że dbając o ogólną odporność organizmu, łatwiej będzie Ci uniknąć stanów zapalnych uszu. Warto wzmocnić się, suplementując odpowiednie witaminy i minerały.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii zapalenie ucha:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem