5.00
(2)
Wysyłka w 24h
Dostawa za 0 zł
Kwota darmowej dostawy jest uzależniona od rodzaju produktów i metody dostawy.
Sprawdź szczegóły
tutaj.
Formy Płatności i Koszty Dostawy
Formy dostawy:
Formy płatności:
*Wartość w cenach detalicznych dla produktów GSK z Kategorii Produktów do Pielęgnacji Protez Zębowych, dane za okres lipiec 2019 – czerwiec 2020.
**w porównaniu do używania protezy bez kremu mocującego.
Jeżeli podczas noszenia protezy chcesz czuć się pewnie i komfortowo oraz częściej się uśmiechać, wypróbuj krem Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy i ciesz się świeżym oddechem na dłużej.
Zmniejsza ilość drobinek przedostających się pod protezę zębową o 74%*.
Gwarantuje pewne przyleganie protezy do podniebienia i dziąseł oraz brak podrażnień.
Zapewnia mocowanie protezy do 12 godzin!
O subtelnym smaku zapewniającym delikatne odświeżenie.
*w porównaniu z brakiem kremu mocującego na dolnej protezie po 1 godzinie.
Jedną z głównych przyczyn dyskomfortu, jaki odczuwają użytkownicy nawet najlepiej dopasowanych protez zębowych są drażniące, dostające się pod protezę drobinki pokarmu. Dzięki właściwościom uszczelniającym krem Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy zmniejsza ilość przedostających się drobinek, a jego specjalna formuła eliminuje ryzyko podrażnienia dziąseł oraz zapewnia stabilne mocowanie protezy przez cały dzień. Posiada delikatny smak, dzięki czemu zapewnia delikatne odświeżenie oddechu.
Aż 86% pacjentów skarży się, że w trakcie jedzenia pod ich protezy zębowe przedostają się drobinki pokarmów*. Krem mocujący do protez Corega zmniejsza ilość przedostających się drobinek o 74%**. Po zastosowaniu kremu Corega co najmniej 3 na 4 pacjentów znowu czerpie przyjemność z jedzenia posiłków w towarzystwie rodziny i przyjaciół***.
Randomizowane potrójnie skrzyżowane badanie z pojedynczo zaślepioną próbą, służące porównaniu efektów stosowania i nie stosowania kremu do protez.
Do badania zakwalifikowano pacjentów z prawidłowo dostosowanymi i precyzyjnie wykonanymi oraz całkowitymi protezami zębowymi szczęki i żuchwy.
Przedostawanie się cząsteczek pokarmów pod protezę oceniono metodą ilościową, poprzez zebranie i zważenie pokarmu wyjętego spod protezy po podaniu pacjentom do przeżucia i połknięcia 32 gramy zmielonych orzeszków ziemnych.
*Data on file, GSK. Canadian Quality of Life Study, 2005.
**w porównaniu z brakiem kremu mocującego na dolnej protezie po 1 godzinie.
***Data on file, GSK. RH02678, December 2014.
Nanieść niewielką ilość kremu Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy w postaci krótkich pasków w pewnej odległości od krawędzi protezy.
Przepłukać
jamę ustną.
Założyć i docisnąć protezę, a następnie na kilka sekund przygryźć, by została stabilnie umocowana.
Krem Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy świetnie sprawdza się zarówno w przypadku protez całościowych, jak i częściowych.
Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile osób w naszym otoczeniu na co dzień korzysta z protez zębowych. Dzięki produktom Corega, Ty również będziesz mógł cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem.
Od kilku lat miałem problemy z zębami, aż w końcu musiałem zdecydować się na całkowitą protezę zębową. Lekarz dentysta wykonał wycisk zębów i żuchwy, żeby stworzyć model moich dziąseł, który ostatecznie posłużył do wykonania protezy zębowej. Potem musiałem zdecydować jak powinny wyglądać moje „nowe” zęby. To, że naprawdę mogłem je wybrać było dla mnie sporym zaskoczeniem. Jak się okazuje, trzeba określić ich kształt, kolor i rozmiar – warto wtedy rozważyć wprowadzenie kilku estetycznych korekt i np. pozbyć się zbyt dużych odstępów między zębami. Szczerze mówiąc, w protezach zębowych wyglądam znacznie lepiej niż wtedy, gdy miałem wszystkie naturalne zęby.
~ Dawid, 59 lat
Protezy nosiłem już od kilku miesięcy zanim zdecydowałem się sięgnąć po krem mocujący. Początkowo nie widziałem takiej potrzeby, bo proteza zębowa była naprawdę dobrze dopasowana. Jednak mimo to dostawały się pod nią niewielkie drobinki pokarmów, które powodowały dyskomfort i podrażniały dziąsła. Wybrałem krem mocujący Corega, który okazał się strzałem w dziesiątkę – poczułem się pewniej i nie musiałem już więcej martwić się drobinkami jedzenia.
~ Grzegorz, 61 lat
Gdy uświadomiłam sobie, że będę musiała zacząć nosić protezę zębową przeżyłam wielki szok i prawdę mówiąc, ten okres był dla mnie chyba najtrudniejszy. Przypomniałam sobie jednak, jak podczas pozowania do grupowych zdjęć nigdy nie uśmiechałam się do obiektywu, bo wstydziłam się swoich zębów. Postanowiłam, że już wkrótce najbardziej olśniewający uśmiech na wszystkich zdjęciach należeć będzie do mnie. Ta myśl podtrzymywała mnie na duchu. Nie chciałam, żeby ktokolwiek oglądał mnie bez zębów, więc poprosiłam lekarza dentystę o przygotowanie protezy zębowej natychmiastowej na czas gojenia się dziąseł po usunięciu zębów. Dzięki temu szybciej oswoiłam się z nową sytuacją i dowiedziałam się czego mogę się spodziewać w przyszłości. Uważam, że bardzo mi to pomogło. Po upływie mniej więcej 3 miesięcy zdałam sobie sprawę, że z protezami zębowymi żyje mi się lepiej. Z emocjonalnego punktu widzenia różnica jest ogromna. Teraz jestem dużo bardziej zadowolona ze swojego wyglądu i już nie boję się uśmiechać na zdjęciach.
~ Maria, 51 lat
Zobacz pozostałe produkty Corega:
Krem mocujący o neutralnym smaku. Utrzymuje protezę przez cały dzień i zapobiega przedostawaniu się drobinek pokarmu pod protezę.
Nie zawiera barwników i substancji smakowych.
Krem mocujący o mocno miętowym, intensywnym smaku. Utrzymuje protezę przez cały dzień i zapobiega przedostawaniu się drobinek pokarmu pod protezę.
Krem mocujący o delikatnie miętowym, odświeżającym smaku. Utrzymuje protezę przez cały dzień i zapobiega przedostawaniu się resztek pokarmu pod protezę.
Krem mocujący o delikatnie miętowym, odświeżającym smaku. Utrzymuje protezę przez cały dzień i zapobiega przedostawaniu się resztek pokarmu pod protezę. Większa pojemność w ekonomicznym opakowaniu.
Pomaga zapobiegać podrażnieniom dziąseł i poprawia komfort noszenia protezy zębowej.
Protezy zębowe mają na celu zastąpić naturalne uzębienie, które zostało utracone w wyniku urazów, próchnicy lub innych procesów chorobowych w obrębie jamy ustnej. Wykonuje się je z akrylu i żywicy, specjalnych tworzyw sztucznych, a czasami również stopów metali lekkich, co ma na celu zapewnienie sztucznym zębom naturalnego wyglądu. O konieczności noszenia protezy zawsze decyduje specjalista – po dokładnym zbadaniu stanu jamy ustnej, natomiast samą protezę wykonuje protetyk, specjalizujący się w tej dziedzinie.
Istnieją trzy główne rodzaje protez zębowych: protezy całościowe szczęki i żuchwy, stosowane w przypadku, gdy konieczne jest zastąpienie kompletu naturalnego uzębienia, oraz protezy częściowe, które służą do uzupełniania braków w uzębieniu, pomagają utrzymać prawidłowy zgryz, a także zapobiegają przesuwaniu się pozostałych zębów.
Stosowanie protezy zębowej to kwestia bardzo osobista i rzadko zdarza się, aby doznania i spostrzeżenia dwóch różnych osób w pełni się pokrywały. Mimo to można wskazać pewne doświadczenia wspólne dla większości użytkowników.
W okresie pierwszych kilku tygodni po dopasowaniu następuje adaptacja do nowej protezy, czemu może towarzyszyć ból i dyskomfort. Nowi użytkownicy często mają wrażenie, że proteza zębowa jest zbyt duża i powoduje nadmiernie wypychanie warg. Jest to zupełnie normalne. Tkanki jamy ustnej są bardzo wrażliwe i jakiekolwiek zmiany w jej obrębie wywołują uczucie obecności ciała obcego, które stopniowo słabnie. Jeżeli jednak po kilku tygodniach stosowanie protezy nadal powoduje dyskomfort, warto odwiedzić lekarza dentystę, ponieważ może ona wymagać niewielkiej korekty.
Kolejnym często spotykanym problemem są otarcia lub podrażnienia błony śluzowej – jest to naturalne zjawisko występujące na etapie adaptacji do nowej protezy. Jeżeli jednak ból nie ustępuje wraz z upływem czasu, należy zgłosić się do lekarza dentysty w celu lepszego dopasowania protezy. Aby zapobiec przedostawaniu się pod protezę cząsteczek pokarmów (mogących powodować podrażnienia), już na początkowym etapie użytkowania protez można stosować krem mocujący Corega.
Procesowi adaptacji do nowej protezy może również towarzyszyć zwiększone wydzielanie śliny. Z upływem czasu produkcja śliny stopniowo wraca do normy, dlatego zjawisko to nie powinno stanowić żadnego powodu do niepokoju.
Podczas umieszczania protezy w jamie ustnej lub jej wyjmowania może pojawiać się odruch wymiotny. Jest to bezwarunkowa reakcja na obecność ciała obcego w jamie ustnej i wraz ze stopniowym przyzwyczajaniem się do protezy zdarza się coraz rzadziej. Jednak w niektórych przypadkach przyczyną odruchu wymiotnego może być niewłaściwa konstrukcja protezy, dlatego jeśli problem nie zniknie po kilku tygodniach, należy zgłosić się do lekarza dentysty, który może wykonać niewielkie zmiany w jej kształcie.
Codzienne użytkowanie protezy w połączeniu z naturalnymi zmianami anatomicznymi zachodzącymi w obrębie jamy ustnej może powodować pogorszenie dopasowania protezy i spadek zadowolenia pacjenta. Prawidłowo dopasowana proteza zapewnia odpowiednie podparcie dla mięśni i dziąseł, natomiast następujące z czasem pogorszenie dopasowania może powodować nieznaczną zmianę rysów twarzy i powstawanie zmarszczek. Co więcej, długotrwałe stosowanie niedopasowanej protezy może skutkować poważnymi problemami ze zdrowiem jamy ustnej – dlatego warto co najmniej raz w roku zgłaszać się do lekarza dentysty celem kontroli protezy i wykonania ewentualnych poprawek.
W przypadku, gdy:
należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza dentysty. Wizyta w gabinecie dentystycznym jest również wskazana jeśli proteza wygląda na zużytą lub zniekształconą, albo jeżeli od jej wykonania minęły ponad 3 lata. W takim przypadku dentysta oceni, czy konieczna jest wymiana protezy.
Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności lekarz ocenia obecny stan zębów pacjenta i decyduje o dalszym postępowaniu. Jeśli konieczne okaże się usunięcie niektórych zębów, może również zasugerować sposób przeprowadzenia tego zabiegu. Czas niezbędny do wygojenia tkanek dziąseł może się różnić w zależności od indywidualnych skłonności do gojenia i liczby usuniętych zębów.
W zależności od stanu jamy ustnej lekarz dentysta może zadecydować o wykonaniu protezy natychmiastowej, która może być stosowana już w trakcie procesu gojenia.
Przed rozpoczęciem prac nad protezą lekarz dentysta wykonuje wstępny wycisk anatomiczny.
W trakcie kolejnych wizyt powstają kolejne wyciski umożliwiające dokładniejsze odwzorowanie kształtu dziąseł. W oparciu o uzyskany w ten sposób model jamy ustnej lekarz protetyk może przystąpić do wykonania nowej protezy zębowej.
Z pomocą lekarza dentysty możesz zdecydować jaki kształt, rozmiar i kolor zębów pozwoli uzyskać najlepsze dopasowanie i wygląd protezy. Jeśli pacjent nie był zadowolony z jakiejś cechy swoich naturalnych zębów, może na tym etapie poprosić lekarza dentystę o jej wyeliminowanie. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji warto skorzystać z porady bliskiej osoby, ponieważ niezależna opinia może być w tym przypadku bardzo przydatna.
Gdy proteza będzie już gotowa, czas na pierwszą przymiarkę. Przez kilka następnych dni po założeniu pacjent powinien nosić protezę jak najczęściej, by na najbliższej wizycie kontrolnej móc poinformować lekarza o wszelkich niedogodnościach lub problemach z jej dopasowaniem. Dzięki temu lekarz dentysta będzie mógł wykonać konieczne poprawki, które zwiększą komfort użytkowania protezy. Jeśli będzie to konieczne, lekarz może także wyznaczyć dodatkowe wizyty kontrolne, aby lepiej dostosować te obszary protezy, które nadal wywierają ucisk lub powodują otarcia.
Mimo dość dużej wytrzymałości, protezy zębowe nie są niezniszczalne. Niewłaściwe użytkowanie może spowodować nie tylko spadek komfortu użytkowania, ale także negatywnie wpłynąć na wygląd protezy. Dlatego tak ważna jest jej właściwa pielęgnacja i regularne używanie specjalistycznych preparatów czyszczących. Stosując środki czyszczące Corega zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu* możesz zapobiec nawarstwianiu się płytki bakteryjnej i przez długi czas cieszyć się promiennym, białym uśmiechem.
*Tabletki czyszczące do protez Corega nie powinny być stosowane w przypadku protez akronowych (termoplastycznych).
To jedna z największych obaw nowych użytkowników protez. Na szczęście, trudności z jedzeniem i mówieniem z reguły pojawiają się jedynie w pierwszym okresie użytkowania protezy i z czasem ustępują. Jeżeli jednak mimo upływu czasu podczas mówienia i jedzenia nadal pojawia się uczucie dyskomfortu lub nawet ból, może to świadczyć o złym dopasowaniu protezy. W takim przypadku niezbędna jest jak najszybsza konsultacja z lekarzem dentystą.
O protezy zębowe należy dbać w takim samym stopniu, jak o zęby naturalne. Aby jak najdłużej zachować optymalną kondycję i dopasowanie protez, należy stosować odpowiednio dobrane środki do pielęgnacji i przestrzegać wskazówek dotyczących ich stosowania. Jest to bardzo istotne, ponieważ używanie niewłaściwych produktów może skutkować uszkodzeniem protezy. Protezy są wykonane z materiałów o twardości 10 razy mniejszej od naturalnego szkliwa. Stosowanie tradycyjnej szczoteczki i pasty do zębów stwarza ryzyko zarysowania powierzchni protezy. Tego rodzaju mikroskopijne zarysowania stanowią doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii i innych mikroorganizmów, dlatego warto sięgnąć po specjalistyczne środki do pielęgnacji protez.
PM-PL-PLD-21-00055
Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy jest produktem, który pomaga w mocowaniu protez zębowych. Produkt posiada delikatnie miętowy smak.
Krem Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy pozwala na szczelne mocowanie protez i pomaga w zapobieganiu przedostawania się drobinek pokarmu pod protezę.
klej do protez klej do protez zębowych krem do protez szczoteczka do protez tabletki do czyszczenia protez pasta do protez tabletki do protez środki do czyszczenia protez zębowych Proteza Protezy Proteza częściowa Aparat na zęby Aparat stały Proteza zębowa
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Kategoria
Producent
Postać
Problem
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl