Airton Road, Tallaght, Dublin 24, Irlandia
Wysyłka w 24h
Dostawa za 0 zł
Kwota darmowej dostawy jest uzależniona od rodzaju produktów i metody dostawy.
Sprawdź szczegóły
tutaj.
Formy Płatności i Koszty Dostawy
Formy dostawy:
Formy płatności:
Daktarin 20mg/g to lek w postaci pudru leczniczego do stosowania na skórę w przypadku wystąpienia grzybicy. Produkt przynosi ulgę w uporczywych dolegliwościach, takich jak świąd.
Substancją czynną leku jest mikonazolu azotan.
1 g pudru leczniczego do rozpylania na skórę zawiera 20 mg mikonazolu azotanu.
Pozostałe składniki to: talk, hectoritu stearalkonian, sorbitanu seskwioleinian, etanol, propellant.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Dorośli: Stosowa na zmienione chorobowo miejsca na skórze, zwykle 2 razy na dobę. Przed użyciem wstrząsnąć.
W przypadku, gdy puder leczniczy jest stosowany jednocześnie z kremem Daktarin, zaleca się stosowanie obu postaci leku raz na dobę.
Czas trwania leczenia wynosi od 2 do 6 tygodni w zależności od umiejscowienia i nasilenia zmian chorobowych.
Po ustąpieniu wszystkich objawów i zmian chorobowych, leczenie powinno być kontynuowane przez okres co najmniej 1 tygodnia.
Substancją czynną leku jest mikonazol, który wykazuje się działaniem przeciwgrzybicznym, między innymi na dermatofity i drożdżaki oraz przeciwbakteryjnym na Gram-dodatnie pałeczki i ziarenkowce. Mikonazol znajduje zastosowanie także w leczeniu grzybic wtórnie zakażonych. Składnik ten pomaga również redukować uporczywy świąd.
Lek Daktarin polecany jest do stosowania w przypadku wystąpienia grzybicy międzypalcowej lub w pachwinach, a także pieluszkowego zapalenia skóry. Puder leczniczy może być również stosowany zapobiegawczo do środka butów i skarpetek.
Nie zaleca się stosowania leku Daktarin jeśli pacjent ma uczulenie na mikonazol, inne podobne leki przeciwgrzybicze lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, a także w przypadku leczenia grzybiczych zakażeń owłosionej skóry głowy, błon śluzowych, paznokci oraz na zranioną skórę.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Bardzo rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów).
Po wprowadzeniu leku na rynek bardzo rzadko obserwowano: reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie, jak reakcje anafilaktyczne i obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę, kontaktowe zapalenie skóry, wysypkę,
rumień, świąd, zapalenie skóry, jasne plamy na skórze, uczucie pieczenia na skórze, zaburzenia w miejscu podania, w tym podrażnienie, pieczenie, swędzenie, uczucie ciepła w miejscu zastosowania leku.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
U pacjentów przyjmujących doustne leki przeciwzakrzepowe, takie jak warfaryna, konieczne jest monitorowanie działania przeciwzakrzepowego.
Działanie i objawy niepożądane związane ze stosowaniem niektórych innych leków (np. doustnych leków zmniejszających stężenie cukru we krwi i fenytoiny), w przypadku ich jednoczesnego stosowania z lekiem mogą się nasilić.
Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania innych leków.
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Przed zastosowaniem leku Daktarin u dzieci należy skonsultować się uprzednio z lekarzem.
Nie zaobserwowano wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl