Jeden gram żelu do stosowania w jamie ustnej Daktarin-oral zawiera 20 mg substancji czynnej mikonazolu. Żel do stosowania w jamie ustnej zawiera dodatkowo 7,85 mg etanolu w każdym gramie oraz kompozycję zapachową pomarańczową (zawierającą:d-limonen,linalol).
Żel do stosowania w jamie ustnej Daktarin-oral stosuje się w leczeniu drożdżycy jamy ustnej i gardła oraz przewodu pokarmowego u osób dorosłych i dzieci w wieku od 4 miesięcy.
Mikonazol zawarty w żelu działa przeciwgrzybiczo na dermatofity i drożdżaki oraz przeciwbakteryjnie na niektóre Gram-dodatnie pałeczki i ziarniaki. Mechanizm działania polega na hamowaniu biosyntezy ergosterolu u grzybów oraz zaburzeniu w składnikach lipidowych błony cytoplazmatycznej, co powoduje martwicę komórki grzyba.
W leczeniu zakażeń drożdżakowych jamy ustnej i gardła u niemowląt w wieku od 4 do 24 miesiąca życia należy 1,25 ml (1/4 miarki, co odpowiada około 31mg) żelu, stosować cztery razy na dobę po jedzeniu. Każdą dawkę zaleca się podzielić na mniejsze porcje i stosować żel na zmienione chorobowo miejsce(a) czystym palcem. Natomiast u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 2 lat zaleca się 2,5ml (1/2 miarki, co odpowiada około 62mg) żelu, stosować cztery razy na dobę po jedzeniu. Leczenie preparatem należy kontynuować co najmniej przez tydzień po ustąpieniu objawów.
W leczeniu zakażeń drożdżakowych przewodu pokarmowego dawka dobowa żelu wynosi 20mg/kg masy ciała, stosowana w 4 podzielonych dawkach. Dawka dobowa nie powinna być jednak większa niż 250 mg (10ml żelu do stosowania w jamie ustnej) cztery razy na dobę.
Żel do stosowania w jamie ustnej Daktarin-oral jest przeciwwskazany jest u pacjentów z nadwrażliwością na mikonazol, inne pochodneimidazolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. U niemowląt w wieku poniżej 4 miesiąca życia lub u niemowląt bez wystarczająco rozwiniętego odruchu połykania. Nie zaleca się go również stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby oraz podczas jednoczesnego stosowania z lekami, metabolizowanymi przy udziale CYP3A4(astemizol, beprydyl, cyzapryd, dofetylid, halofantryna, mizolastyna, pimozyd, chinidyna, sertyndol i terfenadyna. Alkaloidy sporyszu. Inhibitory reduktazy HMG-CoA, takie jak symwastatyna i lowastatyna. Triazolam i podawany doustnie midazolam).
Kategoria
Stosowanie
Działanie
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl