Tydzień z marką Nature Pharm.  SPRAWDŹ ➡️

Filtry
Producenci, grupy i marki
Preparaty z laktulozą - leki na zaparcia

Znaleziono produktów: 10

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty z laktulozą - leki na zaparcia

(10)

-

Laktuloza – skuteczne preparaty na problemy z wypróżnianiem

Laktuloza jest skutecznym i bezpiecznym środkiem na zaparcia – również w przypadku długotrwałego stosowania. Efekt jej przyjmowania jest łagodny i pojawia się najczęściej już po kilku godzinach lub po maksymalnie 2–3 dniach. Laktuloza na zaparcia może być stosowana zarówno przy problemach ostrych, występujących sporadycznie, jak i przy zaparciach o charakterze przewlekłym. Produkt jest na tyle bezpieczny, że nie ma przeciwskazań, aby przyjmować go przy zaparciach w ciąży czy podczas laktacji. Preparaty z laktulozą nie prowadzą do gwałtownych efektów, a stosowane regularnie wspomagają naturalna pracę jelit. Warto wspomnieć również, że działają prebiotycznie, ponieważ wspierają rozwój korzystnych bakterii. Laktuloza nie jest wchłaniana w jelicie cienkim, dlatego ulega fermentacji dopiero tam, gdzie jest to potrzebne – w jelicie grubym. 

Działanie laktulozy w organizmie

Laktuloza działa przeczyszczająco, ponieważ rozkłada się w jelitach, wytwarzając przy tym związki, które zwiększają napływ płynów poprzez wzrost ciśnienia osmotycznego. Ponieważ przyjmowanie laktulozy zwiększa objętość masy kałowej, preparaty zawierające laktulozę pobudzają perystaltykę jelit, a tym samym ułatwiają wypróżnianie. Jednocześnie rozpad tej substancji prowadzi do wytworzenia kwasów, które przyspieszają proces przechodzenia treści pokarmowej przez jelita. Laktuloza jest polecana osobom, u których problemem są zbyt twarde stolce oraz niska częstotliwość wypróżnień. Najczęściej dotyczy to pacjentów stosujących nieprawidłowo zbilansowaną dietę czy prowadzących siedzący tryb życia. Wyroby z laktulozą są stosowane nie tylko przy zaparciach, ale również przy wzdęciach czy kolkach

Porównanie dostępnych form 

Wszystkie preparaty z laktulozą zawierają ten sam składnik aktywny, czyli laktulozę – syntetyczny dwucukier złożony z fruktozy i galaktozy. Wyroby tego typu są dostępne w formie syropu lub proszku (saszetek). Najczęściej polecana laktuloza dla dzieci to preparat w formie płynu o słodkim, owocowym smaku. Laktuloza – syrop nie wymaga rozcieńczania. W trakcie kuracji preparatami z laktulozą warto przyjmować jednak większą dawkę płynów. 

Dawkowanie i stosowanie

Jeśli chodzi o leczenie zaparć, temat laktuloza – dawkowanie pozostaje kwestią indywidualną. Dawkę dobową dobiera się do wieku pacjenta oraz stopnia zaparcia. Dzieci w wieku 1–6 lat mogą przyjmować od 5 do 10 ml syropu zawierającego 7,5 g laktulozy/15 ml na początku kuracji. Dawka zalecana dla osób dorosłych jest już znacznie większa i wynosi 15–45 ml w początkowej fazie leczenia. W przypadku leczenia encefalopatii wątrobowej wskazane dawkowanie syropu z laktulozą może wynosić nawet do 180 ml na dobę (w 3–4 dawkach podzielonych). Należy pamiętać, że duże dawki preparatów z laktulozą mogą wywoływać biegunkę. Dawki dzienne należy dostosowywać zatem tak, aby liczba luźnych stolców w ciągu dnia nie przekraczała 2–3. 

Stosowanie laktulozy może różnić się w zależności od wybranego preparatu. Początkowo, przez pierwsze 3 dni leczenia, często zaleca się przyjmować pojedynczą, większą dawkę produktu na czczo (przed śniadaniem). Można również stosować dawkę podzieloną i przyjmować preparat trzy razy na dobę przed posiłkami. Po uzyskaniu pożądanego efektu działania laktulozę stosuje się podtrzymująco, zazwyczaj w pojedynczej dawce (1/3 początkowej dawki syropu) – rano, na czczo. W razie potrzeby laktulozę można przyjmować z wodą lub innymi płynami. Preparat należy przełknąć bez długotrwałego przetrzymywania w jamie ustnej. W trakcie stosowania takiego środka przeczyszczającego zaleca się pić dużą ilość wody – przynajmniej 1,5 litra dziennie.

Przewodnik wyboru produktu

Wiele osób zastanawia się, jaka jest najlepsza laktuloza na problem zaparć, wzdęć i kolek. Wybierając preparat tego typu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zawartość substancji czynnej w podstawowej dawce wyrobu. Leki z laktulozą zawierają najczęściej 2,5 g tej substancji w 5 ml syropu. W aptekach można znaleźć jednak również produkty o stężeniu 667mg/ml, na przykład syrop Lactulosum Orifarm Forte czy też 9,75g/15ml (Lactulose-MIP). Jeżeli zaś w grę wchodzi porównanie na podstawie laktuloza – cena, dostępne preparaty nie różnią się znacząco kosztem zakupu. Różnice w cenach wynikają przede wszystkim w wielkości opakowania syropu. Warto pamiętać przy tym, że jeśli leczenie ma być długotrwałe, korzystnym rozwiązaniem jest wybór większej objętości wyrobu – 500, a nawet 1000 ml. 

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem