Dostawa za 0 zł na zestawy chusteczek Panaceris Baby.  SPRAWDŹ ➡️

Leki z meloksykamem - preparaty przeciwbólowe

Znaleziono produktów: 9

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki z meloksykamem - preparaty przeciwbólowe

(9)

-

Preparaty z meloksykamem - skuteczne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne 

Meloksykam to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który dostępny jest w lekach bez recepty. Na zapalenie stawów lekarz może przepisać Movalis 15 mg. Jest to lek zawierający meloksykam, który ma postać tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej. Należy je włożyć pod język i poczekać aż się rozpuszczą, a następnie popić wodą. Nie należy takiej tabletki żuć ani połykać. Movalis bez recepty nie jest dostępny. Można jednak sięgnąć po Movalis zamiennik bez recepty. Leki z meloksykamem to choćby Opokan zamiennik. Osoby, które zmagają się z reumatoidalnym zapaleniem stawów czy zwyrodnieniem stawów zastanawiają się nad doborem odpowiedniego leku. Moilec czy Opokan? Który lek z meloksykamem bez recepty sprawdzi się lepiej? Tak naprawdę są to odpowiedniki tego samego leku i jeśli zawarta dawka meloksykamu jest taka sama, to można stosować je zamiennie. Można znaleźć też Movalis zamienniki w większej dawce, choćby Opokan Max, który zawiera 15 mg meloksykamu. Sprawdzi się też jako Aspicam 15 mg zamiennik, gdyż meloksykam pod tą nazwą w tej dawce także jest dostępny tylko na receptę. Aspicam zamienniki to także Melobax 15 czy Meloxisad, przy czym one także dostępne są na receptę. Zatem szukając leku bez recepty w dawce 15 mg, należy sięgnąć po Opokan Max, przy czym należy pamiętać, że bez konsultacji z lekarzem nie można stosować go dłużej niż 7 dni, a dawka to 1 tabletka na dobę.     

Meloksykam lek z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)

Warto poznać mechanizm działania meloksykamu. Jest to jeden z niesteroidowych leków przeciwzapalnych, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Meloksykam występuje w trzech formach. Dostępny jest jako lek przeciwzapalny na stawy na receptę, ale i bez recepty. Można sięgnąć po meloxicamum tabletki, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej bądź roztwór do wstrzykiwań. Leki z meloksykamem hamują działanie enzymu cyklooksygenazy (COX-2). Jest to enzym występujący w tkankach objętych procesem zapalnym. Meloksykam działa też na enzym COX-1, ale w niewielkim stopniu, a dzięki temu pacjent może uniknąć działań niepożądanych leku.   

Dostępne formy i dawki oraz wskazania do stosowania 

Meloksykam dostępny jest w formie tabletek, maści czy też żelu. Można sięgnąć po Meloxicam tabletki zawierające 7,5 mg meloksykamu. Dobrze sprawdzi się choćby Aspicam Bio 7,5 mg, który polecany jest w krótkotrwałym leczeniu zaostrzonych objawów reumatoidalnych. Na receptę, ale i bez recepty dostępne są też większe dawki wynoszące 15 mg. Niezależnie od zawartości meloksykamu nie należy przekraczać dawkowania wynoszącego 1 tabletka na dobę.    

Tabletki z meloksykamem, żele i maści oraz preparaty iniekcyjne 

Cierpiąc na bóle stawowe można sięgnąć po meloksykam żel. Dostępna jest Opokan maść bez recepty. Jeśli szukasz skutecznego preparatu na ból pleców, kręgosłupa i mięśni, czy też reumatyzm, a nie masz dostępu do leku na zapalenie stawów na receptę, to możesz sięgnąć po Hasco Mel 7,5 mg 10 tabletek lub Hasco Mel 7,5 mg 20 tabletek. W bólach mięśni, stawów i kości można też sięgnąć po maść przeciwzapalną bez recepty zawierającą diklofenak typu Mel Max. Jeżeli chodzi o preparaty iniekcyjne na bóle stawów i mięśni, to dostępne są one jedynie na receptę. Wśród popularnych leków z meloksykamem na receptę do wstrzykiwań można wymienić Opokan Fast.          

Zasady bezpiecznego stosowania

Leki z meloksykamem należy stosować według zaleceń lekarza bądź zgodnie z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Należy pamiętać, że leków z meloksykamem nie można stosować w ciąży, chyba że działanie terapeutyczne przewyższa potencjalne ryzyko. Niemniej jednak należy pamiętać, że istnieje znaczące ryzyko dla płodu, zwłaszcza od 20 tygodnia ciąży, które dotyczy zwężenia kanału tętniczego w sercu dziecka, zaburzenia nerek czy małowodzia. Lek z meloksykamem nie może być stosowany przez dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia, a w przypadku leku o wyższych dawkach poniżej 18 roku życia.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na meloksykam lub którykolwiek ze składników preparatu, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, niewydolność wątroby, nerek lub serca. Nie należy stosować leku z meloksykamem z innymi lekami NLPZ ze względu na ryzyko działań niepożądanych. Nie należy stosować takich leków także z lekami przeciwzakrzepowymi, litem, metotreksatem, lekami przeciwnadciśnieniowymi i moczopędnymi, kortykosteroidami, cyklosporyną i takrolimusem, antybiotykami z grupy chinolonów.

Nie należy przekraczać dawki 15 mg na dobę. Nie można stosować leków z meloksykamem dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych opisanych w ulotce, należy przerwać stosowanie i udać się do lekarza.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem