Znaleziono produktów: 53
(53)
Kwasy wytwarzane przez bakterie mogą powodować próchnicę w jamie ustnej – m.in. poprzez rozpuszczanie minerałów, takich jak wapń, ze szkliwa. Wapń (sprawdź leki i suplementy w tabletkach: https://www.wapteka.pl/wapn,250.html) chroni i wzmacnia szkliwo zębów, co pomaga zapobiegać próchnicy. Co więcej, jego zawartość w ślinie może również naprawiać miejsca uszkodzone przez kwas, działając w połączeniu z innymi minerałami, takimi jak fluor i fosfor, które również pomagają wapniowi budować mocne zęby.
Wapń jest kluczowym składnikiem odżywczym diety każdego człowieka, a szczególnie w fazie intensywnego rozwoju dziecka (sprawdź wapno dla dzieci: https://www.wapteka.pl/wapno-dla-dzieci,343.html). Prawie każda komórka wykorzystuje go w jakiś sposób, w tym układ nerwowy, mięśnie i serce. Twoje ciało potrzebuje wapnia do budowy zdrowych kości i zębów, utrzymywania ich silnymi w miarę starzenia się, wysyłania wiadomości przez układ nerwowy czy regulowania rytmu serca.
Jeśli nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości wapnia w diecie, będzie on pobierał go z kości, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie komórek, co może prowadzić do osłabienia kości lub osteoporozy. Niedobór wapnia może przyczynić się do problemów z ogólnym nastrojem, takich jak drażliwość, lęk, depresja czy trudności w zasypianiu.
Osteoporoza to „cicha” choroba charakteryzująca się utratą masy kostnej. Z powodu osłabionych kości dochodzi do złamań, co prowadzi do poważnych zagrożeń dla zdrowia.
Osteoporoza wpływa również na kości szczęki i może nieść ze sobą fatalne skutki, w tym m.in. utratę zębów. W przypadku większości osób osteoporozie można zapobiec, a pierwszym krokiem jest zapewnienie sobie odpowiedniej ilości wapnia w diecie.
Aby zachować dobre zdrowie zębów i kości, upewnij się, że dostarczasz organizmowi wystarczająco dużo wapnia, czy to w postaci pożywienia, czy suplementu (poznaj popularne suplementy: https://www.wapteka.pl/grupa/weglan-wapnia.html). Dobrymi źródłami wapnia są produkty mleczne, zielone warzywa liściaste, tłuste ryby, płatki owsiane i inne zboża, tofu, kapusta oraz produkty wzbogacane wapniem, takie jak m.in. sok pomarańczowy.
Należy jednak pamiętać, że produkty z pełnego mleka często zawierają dużo tłuszczów nasyconych. Co więcej, wiele osób nie toleruje laktozy, co oprócz samego dyskomfortu związanego z objawami braku tolerancji, może również zakłócać wchłanianie wapnia z nabiału. Aby zwiększyć dzienne spożycie tego cennego minerału, staraj się włączać produkty bogate w wapń do kilku posiłków lub przekąsek.
Chociaż najlepszym źródłem wapnia jest żywność, uzupełnienie niedoboru w diecie suplementami to kolejna opcja. Ważne jest jednak, aby nie przyjmować go w nadmiarze. Pamiętaj również, że jeśli chodzi o zdrowe kości i zapobieganie osteoporozie, sam wapń nie wystarczy. Istnieje wiele innych ważnych składników odżywczych, które pomagają organizmowi wchłaniać i wykorzystywać spożywany wapń. Bardzo istotna jest przy tym m.in. suplementacja: magnezu, witaminy D, fosforu, witaminy K (sprawdź preparaty z witaminą K: https://www.wapteka.pl/witaminy-k-i-d,250.html) czy witaminy C oraz witaminy B12.
Sprawdź wiodące produkty w kategorii wapń:
- Solgar
- Osteovit
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl