Znaleziono produktów: 6
(6)
Wzdęcia to jedna z przypadłości, które są szczególnie zawstydzające i jednocześnie dość powszechne. Jakie są przyczyny wzdęć? Choć niekiedy wzdęcia są objawem choroby układu pokarmowego, to na ogół wystarcza zmienić dietę i nawyki żywieniowe, by się ich pozbyć. Najpierw należy ustalić, które produkty pokarmowe powodują wzdęcia – z jakichś powodów układ pokarmowy źle radzi sobie z trawieniem takiej żywności. Wiele osób reaguje wzdęciami na tłuste i ostre potrawy, warzywa strączkowe i napoje gazowane oraz alkoholowe. Taka przykra przypadłość może też być wynikiem palenia papierosów.
Trzeba też pamiętać o tym, że wzdęciom sprzyja jedzenie w pośpiechu oraz zbyt krótkie przeżuwanie pokarmu i połykanie dużej ilości powietrza podczas spożywania posiłku. Powoli zjedzony posiłek i wielokrotne przeżuwanie kęsów to sposób na poprawę komfortu trawienia i zapobieganie wzdęciom. Sprawdź, co oznaczają ciągłe wzdęcia i jak ich uniknąć!
Problemy trawienne w postaci wzdęć niekiedy można zniwelować, stosując domowe sposoby. Oprócz unikania ciężkostrawnego jedzenia i spożywania posiłków w pośpiechu, warto pomyśleć o piciu ziołowych herbatek z mięty, melisy lub kopru włoskiego. Zioła, które najlepiej działają na wzdęcia to: kminek, anyż, imbir i szałwia. Jakie są inne domowe sposoby na wzdęcia? Aby pozbyć się gazów z jelit, dobrze będzie także zadbać o aktywność fizyczną. Na wzdęcia pomóc może również picie ciepłej wody lub kefiru. Jeśli dokuczają Ci problemy trawienne, sprawdź też kategorię: Wzdęcia, kolki i zaparcia.
Jeżeli interesuje Cię dieta na wzdęcia, to musisz wiedzieć, że możesz wiele zdziałać, ograniczając tłuste smażone i pieczone potrawy oraz słodycze. Unikaj też potraw z fasolą i grochem, a także ogranicz spożycie warzyw kapustnych. Wzdęcia pojawiają się także po napojach gazowanych i alkoholu, niekiedy również po produktach mlecznych i najczęściej ma to związek z nietolerancją laktozy. Ryż, kasza jaglana, jogurty, kiszonki, marchew, banany, dynia, jagody oraz chude mięso gotowane na parze to ważne elementy diety pomagającej walczyć ze wzdęciami. Zdrowa dieta pomoże Ci zadbać o cały układ pokarmowy.
Niekiedy leczenie wzdęć wiąże się z potrzebą przyjmowania specjalnych preparatów na wzdęcia. Jeśli stosowanie ziół i domowych sposobów na wzdęcia nie daje wystarczających rezultatów, warto sięgnąć po produkty zawierające symetykon – substancja ta zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w jelitach. Sprawdzą się też produkty zawierające dimetikon. Te dwie substancje pomagają usunąć nadmiar gazu z jelit - są to związki krzemu pozbawione właściwości farmakologicznych, a więc nie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, a jedynie na same pęcherzyki gazowe. Niektóre preparaty na wzdęcia zawierają węgiel aktywny, który absorbuje gazy.
Chcesz wiedzieć, jakie leki na wzdęcia są obecnie uważane za najlepsze? Od dawna szczególnie dobrą opinią cieszy się Espumisan 40 mg – stosuje się go między innymi przed zabiegami gastrologicznymi i USG celem opróżnienia jelit z zalegających gazów. Lek ten zawiera symetykon. Na wzdęcia w 2024 roku stosuje się także Ulgix Wzdęcia 80 mg – produkt ten również bazuje na symetykonie. Łagodzący wzdęcia związek krzemu znajduje się ponadto w popularnym leku Ulgasim 240 mg. Wszystkie wymienione leki przeznaczone są do łagodzenia wzdęć, niwelowania odbijania i uczucia pełności – łączy je skuteczność i szybkość działania.
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl