Powrót
do
Serce i układ krążenia
Pomimo tego, że hemoroidy są dla wielu osób wstydliwym problemem, jest to dolegliwość, która dotyka olbrzymią część społeczeństwa. Guzki krwawnicze, bo tak fachowo określa się hemoroidy, są elementem budowy anatomicznej odbytu i są niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania, jednak w chwili, gdy ich praca zostaje zaburzona, dochodzi do zmian, które stają się bolesne i powodują krwawienie w trakcie wypróżniania. Co istotne, reagując we wczesnym stadium choroby, mamy szansę na jej zastopowanie, a nawet cofniecie zmian. Konieczne są do tego preparaty na hemoroidy, które można kupić również bez recepty.
Zmiany chorobowe w obszarze hemoroidów są z reguły wynikiem złej diety oraz braku aktywności fizycznej. Do ich powstawania przyczynia się również ciąża u kobiet, praca siedząca oraz zbyt długie przesiadywanie w toalecie. Na hemoroidy cierpią często osoby otyłe, a także wykonujące pracę siedzącą. Wraz z wiekiem również wzrasta możliwość wystąpienia zmian w obrębie guzków krwawniczych spowodowane ogólnym pogorszeniem się stanu żył oraz perystaltyki jelit.
Dostępne bez recepty preparaty na hemoroidy to najczęściej kremy, czopki, maść na hemoroidy. Istnieje jednak szereg innych preparatów, które charakteryzują się nie tylko działaniem ściągającym oraz przeciwzapalnym, ale także chłodzącym, przynosząc tym samym niemal natychmiastową ulgę Należą do nich spraye na hemoroidy czy specjalne maści (Aboca NeoFitoriD). Najlepsze jednak i najszybsze efekty w przypadku większych zmian przynoszą czopki na hemoroidy (np. Hemorectal), co nie zmienia faktu, że odpowiedni krem na hemoroidy np. Procto-Hemolan także skutecznie leczy zmiany chorobowe oraz niweluje swąd i pieczenie w okolicach odbytu, większość leków na hemoroidy dostępne są bez recepty.
Guzki krwawnicze to niezwykle przykra dolegliwość, która powoduje ból i dyskomfort. Nie warto w tym przypadku czekać z leczeniem, tym bardziej że preparaty na hemoroidy są dostępne również bez recepty. W naszej aptece znajduje się bogaty asortyment, obejmujący m.in. czopki na hemoroidy, kremy na hemoroidy, maści doodbytnicze, spraye, żele chłodzące, tabletki oraz maści na swędzenie odbytu bez recepty dzięki którym w szybki i prosty sposób można wzmocnić układ żylny, a tym samym same hemoroidy, zapobiegając ich wypadaniu oraz krwawieniu. W walce z hemoroidami ważna jest szybka reakcja, ponieważ zwłoka w leczeniu powoduje pogorszenie się ich stanu. Dlatego leczenie należy rozpocząć już przy zauważeniu pierwszych objawów choroby, co nie jest trudne, ponieważ preparaty na hemoroidy można kupić dyskretnie, szybko i wygodnie w naszej aptece internetowej.
Przyczyny hemoroidów, czyli tak zwanych guzków krwawniczych, jest bardzo wiele. Nie wszyscy wiedzą, że jest to jedna z najpowszechniejszych, a jednocześnie najbardziej wstydliwych chorób XXI wieku. Hemoroidy są naturalnym elementem odbytu - to nic innego, jak wypełnione krwią poduszeczki, dzięki którym kanał odbytu jest uszczelniony. Razem ze zwieraczami dbają o to, aby nasz przewód pokarmowy był zamknięty. Chorobą hemoroidową nazywamy stan, gdy guzki krwawnicze nadmiernie się rozciągają i napełniają krwią, a następnie nie mogą się opróżnić i "wypadają" z odbytu. Na skutek zalegania w nich krwi, dochodzi do stanów zapalnych tkanek wokół odbytu a także samych guzków. Jest to bolesne, a przy dłuższym trwaniu - również niebezpieczne.
Z powodu hemoroidów cierpi nawet co drugi Polak. Pojawiają się one najczęściej na skutek siedzącego trybu życia, nieprawidłowo zbilansowanej diety, nie spożywania odpowiedniej ilości płynów. Na powstanie hemoroidów narażone są także kobiety w ciąży.
Znając te czynniki ryzyka z łatwością można wymienić aktywności, które zalicza się do profilaktyki hemoroidów. Przede wszystkim, jest to wprowadzenie do swojego życia odpowiedniej dawki ruchu. Jeśli nasza praca wymaga od nas długotrwałego siedzenia, koniecznym jest bilansowanie tego czasu codzienną aktywnością fizyczną, a także regularnym podnoszeniem się z krzesła. W diecie powinniśmy sięgać po dużą ilość produktów bogatych w błonnik, a także spożywać dużą ilość płynów - najlepiej czystej wody.
Samodzielne rozpoznanie hemoroidów i choroby żylnej nie jest w zasadzie możliwe. Niepokojące dolegliwości, takie jak jasnoczerwona krew na papierze toaletowym po podcieraniu się, ból w okolicy odbytu, wyczuwalne pod palcami i widoczne guzki krwawnicze bądź inne zmiany wokół odbytu powinny być skonsultowane z proktologiem. Nie wolno bagatelizować żadnych objawów, ponieważ mogą one świadczyć o poważnych schorzeniach, w tym nowotworach. Nieleczone hemoroidy stają się coraz bardziej uciążliwe, a silne stany zapalne mogą przenosić się w głąb jelita.
Do lekarza powinniśmy bezwzględnie zgłosić się, jeśli regularnie doświadczamy bólu w trakcie wypróżnień, na bieliźnie i papierze toaletowym zauważamy krew. Na uwagę zasługuje także swędzenie i podrażnienie śluzówki wokół odbytu, poczucie niepełnego wypróżnienia mimo oddania kału. Nasz niepokój powinno wzbudzić również to, jeśli dolegliwości obejmują cały układ pokarmowy. Częste biegunki, podobnie jak i zatwardzenia, mogą wpływać na pojawienie się hemoroidów, ale są także najczęściej objawami innej poważnej choroby.
Do najpopularniejszych leków na hemoroidy należą maści i żele z diosminą i kwasem hialuronowym, które szybko przynoszą ulgę w bólu i nawilżają śluzówkę. Tym samym swędzenie i pieczenie ustępuje, Niestety, zaawansowane hemoroidy wymagają zastosowania środków na receptę, które wydaje lekarz proktolog. W skrajnych przypadkach, przy długotrwale nieleczonych i zaostrzonych hemoroidach, wskazane może być przeprowadzenie operacji chirurgicznej mającej na celu ich usunięcie. Oprócz tego przeprowadza się także operacje gumkowania, zakładanie szwów, a także laseroterapię. W ten sposób usuwa się problem, ale nie zawsze przyczynę. Jeśli pacjent nie zmieni swojego trybu życia, który doprowadził do powstania hemoroidów, problem może pojawić się ponownie.
W leczeniu hemoroidów stosuje się nasiadówki, wskazane jest również częste przemywanie okolic odbytu odpowiednimi nawilżającymi preparatami zapobiegającymi rozwojowi bakterii i stanu zapalnego, a także intensywna gimnastyka. Właściwe postępowanie terapeutyczne ustalane jest indywidualnie z pacjentem. Należy pamiętać, że hemoroidy są problemem nawracającym i jeśli raz w życiu się pojawiły, z dużym prawdopodobieństwem będą nam doskwierać także w przyszłości.
Osoby, które cierpią z powodu hemoroidów, chcą wiedzieć, jak pozbyć się świądu, bólu, a także obrzęków. Oprócz tego, częstym pytaniem, które zadają jest: „Co zrobić, żeby hemoroidy się wchłonęły”? Warto wiedzieć, że tabletki na hemoroidy wzmacniają ścianki naczyń w obrębie żylaków odbytu oraz zmniejszyć ich przepuszczalność, co zapobiega nadmiernej ilości wydzieliny. Takie preparaty zazwyczaj zawierają diosminę, zwiększającą napięcie naczyń żylnych i działającą ochronnie na naczynia. Substancja ta poprawia drenaż limfatyczny i nasila ruchliwość naczyń chłonnych. Lek wspiera mikrokrążenie, zmniejsza przepuszczalność małych naczyń krwionośnych i redukuje okołonaczyniowe stany zapalne oraz zastoje w mikrokrążeniu. Diosmina ogranicza też podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych. Przykładem doustnego preparatu na hemoroidy z diosminą jest PROCTO-HEMOLAN Control.
Gdy guzki krwawicze wypadają z odbytu, trzeba zagwarantować tej części ciała wysoki poziom higieny intymnej. Pomocna będzie higiena okolic odbytu, w tym podmywanie, przemywanie i nasiadówki. Można do tego użyć preparatów na bazie ziół takich jak: kora dębu, kwiat kasztanowca, krwawnik, babka lancetowata i rumianek. Odczuwany świąd będzie mniej intensywny, a ryzyko podrażnień stanie się mniejsze. Takie postępowanie sprawi, że zmniejszy się także nieszczelność odbytu. Ściągająco działają również czopki i maści na hemoroidy.
Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyleczyć hemoroidy, to skorzystaj także z informacji dotyczących diety zalecanej przy tej dolegliwości. Wskazane jest unikanie tłustych potraw i obfitych posiłków, spożywanie błonnika i wypijanie dużej ilości wody. Co jeszcze pomaga na hemoroidy? Zrezygnowanie z siedzącego trybu życia i aktywność fizyczna również mają bardzo duże znaczenie.
Nawet najlepsze preparaty na hemoroidy, które stosuje się zewnętrznie, a więc czopki, maści i spraye, nie będą skuteczne, jeśli nie zastosujesz ich w odpowiedni sposób. Dla przykładu, czopki Unigel Procto wprowadza się do odbytnicy, o ile to możliwe, po wypróżnieniu i podmyciu się. Należy je włożyć głęboko do odbytnicy, zaostrzonym końcem skierowanym w stronę odbytu, najlepiej będąc w lekkim skłonie w przód. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, czopki stosuje się raz na dobę, przed snem. Maść na hemoroidy wciera się w czystą skórę i błonę śluzową okolicy odbytu, zazwyczaj rano i wieczorem po wypróżnieniu, chyba że inaczej zaleci producent. Tabletki stosuje się według ustaleń zamieszczonych na ulotce.
Jak już wiesz z powyższych ustaleń, higiena intymna jest czymś, co pomaga w leczeniu hemoroidów. Ziołowe preparaty na hemoroidy to zarówno zioła, które można kupić osobno, jak i specjalne produkty z wyciągami z różnych roślin leczniczych. Bardzo dobrze sprawdza się na przykład Naproktan gel max zawierający 12 ekstraktów roślinnych, w tym korę dębu i liść aloesu. Składniki tego wyrobu medycznego wykazują działanie oczyszczające, nawilżające, zmiękczające, łagodzące, regenerujące i chłodzące. Sprawdź też produkty z kategorii płyny do higieny intymnej!
Sprawdź wiodące produkty z kategorii hemoroidy:
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl