Znaleziono produktów: 13
(13)
WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by każde narodzone dziecko karmić piersią przynajmniej do 6 miesiąca życia, a jeśli to możliwe to nawet do 2 roku życia. Niestety wiele matek pomimo wykazywania chęci do karmienia, rezygnuje z dostawiania malca do piersi. Zniechęcone zbyt małą ilością pokarmu i frustracją malca, często szybko sięgają po mleko modyfikowane. Aby temu zapobiec warto podjąć kilka prób rozkręcenia laktacji za pomocą metod domowych i wspomaganych naturalnymi preparatami.
To fakt, na który zwraca uwagę coraz więcej kobiet. Wbrew pozorom karmienie piersią nie zawsze jest bowiem łatwe, a też nierzadko wywołuje niemałe kontrowersje młodych mam, które urodziły pierwsze dziecko i nie mają jeszcze doświadczenia w przystawianiu go do piersi.
Bo karmienie piersią wymaga od matki nie lada poświęcenia, systematyczności i samozaparcia. Wiele mam pod wpływem stresu, zmęczenia, czy też małego przyrostu wagi malucha, rezygnuje z karmienia piersią, a szkoda, bo to pokarm, który dla niemowlaka jest najbardziej wartościowy. Naturalne mleko wspomaga prawidłowy rozwój, dostarcza witamin, a bliskość w trakcie karmienia jest niezastąpionym narzędziem do szybkiego usypiania malucha.
Domowych sposobów na rozkręcenie jest wiele, a niekiedy wystarczy systematyczność i spokój. Można także udać się do osoby, która jest doświadczonym doradcą laktacyjnym. Dzięki niej z pewnością uzupełnimy swoją wiedzę o cenne informacje i porady, dotyczące karmienia piersią.
Najprostszą z metod jest jak najczęstsze dostawianie malca oraz wiara, że się uda. Im mniej motywacji i chęci, a także niska samoocena, tym większe prawdopodobieństwo, że pokarmu w piersiach będzie albo zbyt mało, albo będzie on nachodził w nierównomiernych ilościach.
Dziecko warto i należy karmić często i w wygodnej dla siebie i niego pozycji. Ważne jest przy tym odczuwanie przyjemności i zbliżenie się do dziecka, które szczególnie w tych pierwszych miesiącach życia potrzebuje niewiarygodnie dużo bliskości ze strony matki.
Jeśli dziecko śpi, a my czujemy, że pokarmu nachodzi zdecydowanie za dużo, możemy również sięgnąć po laktator i odciągnąć nadmiar pokarmu za pomocą odpowiedniego sprzętu, a następnie zamrozić mleko na przyszłość. Im częściej będziemy ściągać pokarm, tym nasz organizm otrzyma więcej sygnałów o tym, by produkować go więcej i więcej.
Oczywiście pobudzenie laktacji można też wspomagać preparatami. Co kupić na laktację?
Wśród najczęściej wymienianych ziół na laktację wymienia się czarnuszkę, koper włoski, melisę, czy anyż. Nie zaleca się natomiast stosowania szałwii, która wręcz odwrotnie, hamuje laktację, zamiast ją rozkręcać. Zioła tego typu możemy odnaleźć w herbatkach, po które warto sięgać w ramach spożywania normalnego napoju, bądź w specjalnie przygotowanych do tego preparatach.
Ponadto mamy karmiące powinny sięgać po preparaty z kwasami Omega 6. Warto wiedzieć, że nie tylko ciąża, ale i cały okres karmienia piersią wymagają od mamy nie lada poświęcenia. Wysiłek związany z rozkręceniem laktacji oraz jej podkręceniem mogą prowadzić do chronicznego zmęczenia, a w konsekwencji do zahamowania laktacji. Specjalistyczne preparaty posiadają witaminy i minerały, które uzupełnią dietę mamy w cenne wartości odżywcze.
Jednym z najbardziej popularnych preparatów na laktację jest Femaltiker w saszetkach, który rozpuszcza się bezpośrednio w wodzie lub w mleku.
Produkt ten warto stosować szczególnie w pierwszym okresie rozkręcania laktacji, gdy kobiety doświadczają największego problemu z wytwarzaniem pokarmu. Femaltiker posiada w swoim składzie słód jęczmienny cholinę oraz takie składniki odżywcze jak: foliany (kwas foliowy i L-metylofolian wapnia - FolActiv®), witaminy: B6 i B12, które odżywiają organizm kobiety. Składniki te w większości przechodzą do mleka kobiecego wpływając na jego jakość i wartość odżywczą.
Preparat zaleca się stosować mniej więcej 1-2 razy na dobę mniej więcej 30 minut przed planowanym karmieniem.
Jednym z najlepszych sposobów na pobudzenie laktacji będzie także sięgnięcie po wspomniane wcześniej herbatki ziołowe. Herbata z czarnuszki, anyżu, czy też kopru włoskiego, nie tylko poprawi laktację, ale usunie nieprzyjemne poczucie wzdęcia. Naturalny skład takich herbatek jest całkowicie bezpieczny dla każdej z mam i jej dziecka.
Już wiesz, jak rozkręcić laktację i dostarczyć swojemu malcowi, jak najwięcej składników odżywczych? Sprawdź, jakie produkty zgromadziliśmy w tej kategorii i ciesz się ze wspólnych chwil spędzonych ze swoim malcem.
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl