5.00
(2)
Wysyłka w 24h
Formy Płatności i Koszty Dostawy
Formy dostawy:
Formy płatności:
Zamów i opłać
Złóż zamówienie do 13:00, opłać i odbierz za godzinę w wapteka.pl ul. Obywatelska 128/152 Łódź podając PIN z sms. Apteka czynna do 15:00.
Ibumax forte 600 mg to produkt leczniczy zawierający substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Substancją czynną leku jest ibuprofen.
1 tabletka powlekana zawiera 600 mg ibuprofenu.
Substancje pomocnicze: skrobia żelowana kukurydziana, hypromeloza, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, sodu laurylosiarczan, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka - hypromeloza, makrolog 4000, polidekstroza, tytanu dwutlenek (E171).
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Dorośli: zalecana dawka to 600 mg ibuprofenu jednorazowo. W razie potrzeby dawkę jednorazową 600 mg można powtórzyć zachowując odstęp 6-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa, bez konsultacji z lekarzem, nie powinna przekroczyć 1200 mg (2 tabletki).
Lek Ibumax forte ma działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Wskazaniami do stosowania leku Ibumax forte są: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle pourazowe, pooperacyjne, w tym związane z zabiegiem stomatologicznym, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie.
Kiedy nie stosować leku Ibumax forte 600 mg:
jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
u pacjentów, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
u pacjentów, u których kiedykolwiek występowały perforacja lub krwawienia z przewodu pokarmowego, związane z uprzednim leczeniem NLPZ,
jeśli występuje czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, lub też krwawienia z przewodu pokarmowego.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Często występujące działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 100 leczonych pacjentów): zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, niestrawność, zaparcia i niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, mogące prowadzić w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości.
Niezbyt często występujące działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 1000 leczonych pacjentów): reakcje nadwrażliwości z wysypką skórną i świądem, jak również napady duszności, ból głowy, senność, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rozdrażnienie lub zmęczenie, zaburzenia widzenia.
Rzadko występujące działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 10000 leczonych pacjentów): szumy uszne, uszkodzenia tkanki nerki oraz zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi.
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (występują u mniej niż 1 na 10000 leczonych pacjentów): ciężkie, uogólnione reakcje nadwrażliwości, reakcje pęcherzowe, zaburzenia układu krwiotwórczego.
Przed rozpoczęciem stosowania IBUMAX FORTE 600 mg należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:
jeśli u pacjenta występują choroby serca, takie jak niewydolność serca, dławica piersiowa (ból w klatce piersiowej), pacjent miał atak serca, operację pomostowania, występuje u pacjenta choroba tętnic obwodowych (słabe krążenie krwi w nogach z powodu zwężenia lub zablokowania tętnic) lub jeśli pacjent przeszedł jakikolwiek udar (w tym mini-udar lub przemijający atak niedokrwienny –TIA),
pacjent choruje na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, występuje u niego zwiększone stężenie cholesterolu, w rodzinie pacjenta występowała choroba serca lub udar, lub jeśli pacjent pali tytoń.
jeśli u pacjenta stwierdzono toczeń rumieniowaty układowy oraz mieszana chorobę tkanki łącznej,
jeśli u pacjenta stwierdzono objawy reakcji alergicznych po przejęciu kwasu acetylosalicylowego,
u pacjenta stwierdzono wrodzone zaburzenia metabolizmu porfiryn (np. ostra przerywana porfiria),
jeśli u pacjenta stwierdzono choroby przewodu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit
(wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego i Crohna),
jeśli u pacjenta stwierdzono nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenia czynności serca,
jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia czynności nerek,
jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia czynności wątroby,
u pacjenta stwierdzono zatrzymanie płynów i obrzęki związane z przyjmowaniem leków z grupy NLPZ,
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Nie należy stosować leku IBUMAX FORTE 600 mg w przypadku stosowania innych leków z grupy NLPZ (w tym inhibitorów cyklooksygenazy-2, takich jak celekoksyb lub etorikoksyb), innych leków przeciwbólowych albo kwasu acetylosalicylowego (w dawkach przeciwbólowych).
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Nie zaleca się stosowania leku w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży. Nie przyjmować leku podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży, ponieważ mogłoby to zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka kobiet karmiących piersią. Dotychczas nie ma doniesień dotyczących szkodliwego wpływu ibuprofenu na niemowlęta, dlatego przerwanie karmienia piersią nie jest konieczne w przypadku krótkotrwałego przyjmowania ibuprofenu w małych dawkach. Jeśli jednak zalecane jest dłuższe przyjmowanie ibuprofenu, należy rozważyć wcześniejsze zakończenie karmienia piersią.
Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Krótkotrwałe stosowanie leku IBUMAX FORTE 600 mg, zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. W przypadku wystąpienia zaburzeń widzenia, zmęczenia, zawrotów głowy czy innych objawów niepożądanych ze strony układu nerwowego nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Ibumax forte to produkt leczniczy z ibuprofenem, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) przeznaczonych do walki z gorączką, stanem zapalnym i dolegliwościami bólowymi różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu. Co to jest ibuprofen? Jest to pochodna kwasu propionowego, która wykazuje zdolność do czasowego i odwracalnego zmniejszania aktywności cyklooksygenazy COX-1 i COX-2. To właśnie wspomniane enzymy odpowiedzialne są za syntezę związków wywołujących stany zapalne oraz dolegliwości bólowe. Można stosować go do leczenia bólu głowy, w tym migreny, bólu mięśni, kości i stawów oraz bolesnego miesiączkowania. Skutecznie zmniejszy bóle pourazowe, zębów oraz ból i gorączkę towarzyszącą przeziębieniu i grypie. Możesz sięgnąć po niego także w przypadku występowania nerwobóli, czyli silnych symptomów napadowych, które związane są z uszkodzeniem nerwu. Odpowiedzmy teraz na pytanie, jaka jest maksymalna dawka ibuprofenu.
Jak przyjmować tabletki przeciwbólowe ibuprofen? Co ile godzin można sięgnąć po produkt leczniczy? Pacjenci mogą przyjmować 1 tabletkę 2 razy dziennie przy zachowaniu 6-8-godzinnego odstępu. Ile ibuprofenu na dobę jest bezpieczne? Jak często stosować ibuprofen? Dawka dobowa leku Ibumax Forte 600 mg wynosi maksymalnie 2 tabletki dziennie (1200 mg na dobę). Warto pamiętać, że w przypadku wystąpienia objawów w pierwszej kolejności najlepiej sięgnąć po słabszą dawkę leku (400 mg). Dopiero, gdy ta okaże się nieskuteczna, należy wybrać silniejsze leki, przy zachowaniu 6-8 godzin przerwy między kolejnymi dawkami. Najwyższe stężenie w organizmie wykazuje po 1-2 godzinach po przyjęciu. Utrzymuje się w organizmie do 24 godzin. Jak długo można brać ibuprofen? Niesteroidowe leki przeciwzapalne z ibuprofenem przeznaczone są do krótkotrwałego zażywania. Można stosować je maksymalnie przez 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.
W czasie przeziębienia i infekcji można sięgać po ibuprofen i paracetamol, które wzajemnie uzupełniają swoje działanie. Wykazują szczególną skuteczność podczas obniżania gorączki. Kto nie powinien sięgać po ibuprofen? Przeciwskazania obejmują m.in.: stosowanie innych produktów leczniczych z grupy NLPZ, uczulenie na składniki aktywne oraz nawracającą chorobę wrzodową żołądka. Jakie są możliwe skutki uboczne ibuprofenu? Jak każdy inny lek, ibuprofen może powodować działania niepożądane, w tym zgagę, nudności, bóle brzucha, niestrawność, ból głowy, duszności oraz reakcje alergiczne.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl