Powrót
do
Układ moczowy i płciowy
Znaleziono produktów: 51
(51)
Tajemniczość kobiet nie bierze się z niczego. Nawet to, co najcenniejsze z punktu widzenia biologii, również jest ukryte w jej wnętrzu, o które trzeba naprawdę odpowiednio dbać. Infekcje intymne kobiet zdarzają się stosunkowo często, ponieważ niezwykle łatwo jest zaburzyć delikatną równowagę środowiska pochwy. Nieodpowiednie kosmetyki do higieny intymnej, leki hormonalne czy przyjmowanie antybiotyków może znacznie zaburzyć pH pochwy, co z kolei doprowadza do powstawania stanów zapalnych czy rozwinięcia się grzybicy pochwy. W celu przeciwdziałania tego typu problemom nieocenione są leki na infekcje intymne, w tym tabletki, czopki i globulki dopochwowe na infekcje intymne, które normalizują znajdującą się wewnątrz pochwy florę bakteryjną i działają przeciwzapalnie.
Do najczęstszych kobiecych infekcji intymnych bez wątpienia należy grzybica pochwy wywołana przez drożdżaki Candida. Przyczyną rozwinięcia się choroby jest spadek odporności oraz zaburzenie równowagi mikroflory bakteryjnej znajdującej się wewnątrz pochwy. Z reguły dzieje się tak przy antybiotykoterapii lub w efekcie stosowania nieodpowiednich kosmetyków do higieny miejsc intymnych. Pomocne w walce z tego typu infekcjami są preparaty na grzybicę pochwy bez recepty, takie jak np. globulki dopochwowe czy czopki albo tabletki dopochwowe oraz leki na zapalenie pochwy które zawierają w sobie pałeczki kwasu mlekowego. Tego typu preparaty dla kobiet pozwalają przywrócić równowagę wewnętrznej flory bakteryjnej pochwy.
Do innego rodzaju infekcji intymnych należy zapalenie pochwy spowodowane zakażeniem bakteryjnym albo wirusowym, a także stany zapalne, które rozwinęły się w wyniku przebytych zabiegów chirurgicznych, w tym również porodu. Stosowanie wewnętrznych wkładek antykoncepcyjnych także może przyczyniać się do występowania stanów zapalnych kobiecych okolic intymnych. Infekcje te objawiają się poprzez pieczenie, świąd, zaczerwienienie, towarzyszą im specyficzne upławy w postaci różnego rodzaju wydzieliny z dróg rodnych, występuje również ból podczas stosunku, a nawet w trakcie oddawania moczu. W przypadku wystąpienia tego typu objawów konieczna jest wizyta u ginekologa. Z pewnością przepisze on odpowiednie globulki dopochwowe lub inne leki na infekcje intymne czy grzybicę pochwy, w zależności od tego, jakie jest dokładnie podłoże choroby.
Popularne leki na grzybicę pochwy zawierają antybiotyki, które wykazuje pozytywne działanie w zwalczaniu najczęściej występujących patogenów. Występują w formie zarówno leków doustnych, jak i globulek dopochwowych. Preparaty dopochwowe mają silne działanie miejscowe, dzięki czemu szybko przynoszą ulgę i regenerują środowisko pochwy. Wskazane jest stosowanie ich wraz z preparatami odbudowującymi florę bakteryjną - ale w odpowiednim odstępie czasowym podania (konkretne wskazówki poda ginekolog). Leki stosowane doustnie działają odrobinę wolniej, jednak ich skuteczność jest równie wysoka, co preparatów miejscowych. W niektórych przypadkach lekarz może zdecydować się na leczenie w ten sposób.
To, co jest istotne, to fakt, że przy każdej antybiotykoterapii wskazane jest działanie osłonowe - czyli probiotyczne. Jeśli stosujemy leki antygrzybiczne doustnie, również doustnie powinniśmy zażywać probiotyk.
Pielęgnacja kobiecych okolic intymnych wymaga specjalnych preparatów, które można aplikować również dopochwowo. Nasza apteka oferuje szeroki zakres preparatów przeznaczonych dla kobiet, obejmujących leki na infekcje intymne takie jak grzybica pochwy, płyny do higieny okolic intymnych, globulki dopochwowe, tabletki na infekcje intymne i czopki dopochwowe, a także leki na grzybicę pochwy. W utrzymaniu prawidłowej równowagi naturalnego środowiska miejsc intymnych w przypadku różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych, porodu czy nawet antybiotykoterapii sprzyjają specjalne globulki dla kobiet, które zawierają w sobie bakterie kwasu mlekowego oraz hialuronian sodu, wspomagający procesy gojenia się rani regeneracji nabłonka pochwy. W naszej aptece znaleźć można wszystkie niezbędne preparaty, które umożliwią paniom odpowiednie i skuteczne zadbanie o swoje okolice intymne.
U kobiet układ moczowy i płciowy, a także wydalniczy są bardzo blisko siebie położone, przez co ryzyko zakażenia np. bakteriami Coli jest wyjątkowo duże. Dbanie o higienę jest niebywale istotne. Zdaniem specjalistów-ginekologów, ważne jest regularne przemywanie okolic intymnych preparatami z odpowiednim pH. Jednocześnie należy pamiętać, aby nie stosować inwazyjnych środków, które mogą zaburzać naturalną barierę stworzoną z flory bakteryjnej pochwy.
Oprócz higieny, ważne jest noszenie przewiewnej bielizny, najlepiej wykonanej z naturalnych materiałów, czyli bawełny. Z kolei obcisłe ubrania, wykonane ze sztucznych tekstyliów mogą powodować rozwój infekcji grzybiczych i sprzyjać przenoszeniu bakterii z odbytu do wnętrza pochwy.
Profilaktyka infekcji intymnych powinna obejmować również dobre nawyki związane z seksem - po każdym stosunku wskazane jest delikatne podmycie się. Ważne jest, aby w trakcie stosunku dbać o nieprzenoszenie bakterii z odbytu do pochwy. Kobiety, które mają tendencję do rozwijania infekcji intymnych, najlepszym rozwiązaniem często okazuje się używanie każdorazowo prezerwatywy, jako bariery ochronnej przed florą bakteryjną partnera.
Wszystkie kobiety powinny stosować dobrej jakości płyn do higieny okolic intymnych - ważne, aby był to płyn o odpowiednim pH i miał w składzie pałeczki kwasu mlekowego. Dodatkowo wskazane jest po zakończonym okresie przez kilka dni zażywanie doustnie lub w formie globulek probiotyków. Taka profilaktyka znacząco obniża ryzyko zachorowania na infekcje o dowolnym podłożu.
Jeśli mimo profilaktyki i odpowiedniej higieny doszło do rozwoju infekcji, wskazane jest wdrożenie odpowiedniego leczenia, ale również wzmożenia wysiłków pielęgnacyjnych. Do czasu wizyty u lekarza ginekologa można wspomagać się dostępnymi bez recepty globulkami odbudowującymi naturalną florę bakteryjną pochwy, jak również lekami bez recepty na bakteryjne zapalenie pochwy. Z pewnością nie zaszkodzimy nimi sobie, a istnieje szansa zmniejszenia dolegliwości, w tym świądu. Wrażenie suchości może być niwelowane dzięki globulkom z kwasem hialuronowym. W przypadku infekcji łączonych, w których również występuje zapalenie pęcherza, wskazanym jest sięgnięcie po preparaty wspomagające układ moczowy, z wyciągami z roślin o działaniu moczopędnym i zakwaszającymi mocz.
Gdy naturalna równowaga pH pochwy zostaje zaburzona, ryzyko zachorowania na infekcję intymną znacznie wzrasta. Niestety, istnieje wiele czynników wpływających negatywnie na florę bakteryjną żeńskich genitaliów, a co za tym idzie - również na pH. Warto wiedzieć, że pH zmienia się w zależności od dnia cyklu menstruacyjnego i nie jest stałe przez cały miesiąc. Za prawidłowe pH uznaje się 3,6-4,5 - tym samym środowisko pochwy jest kwaśne, dzięki czemu jest nieprzyjazne dla drobnoustrojów o szkodliwym wpływie na kobiecy organizm. U kobiet będących w ciąży równowaga pH może być zaburzona i odczyn ten wzrasta - dlatego w tym czasie kobiety szczególnie powinny zwracać uwagę na swoją pielęgnację. Wykonanie badania pH pochwy aktualnie możliwe jest również w zaciszu własnej łazienki - wystarczy zakupić w aptece profesjonalny test pH.
Do najczęstszych rodzajów infekcji intymnych zalicza się te o podłożu grzybiczym i bakteryjnym. Najczęściej jednak mamy do czynienia z infekcjami o podłożu mieszanym. Środowisko pochwy jest bardzo złożone i stworzone przez olbrzymie kolonie mikroorganizmów. U zdrowej kobiety mamy do czynienia ze znaczną przewagą bakterii Lactobacillus, znanych pod nazwą "pałeczki kwasu mlekowego". To one są odpowiedzialne za kwaśne środowisko pochwy. Jeśli z różnych przyczyn kolonia tych bakterii zostanie pomniejszona, środowisko pochwy staje się bardziej zasadowe, a jednocześnie podatne na wnikanie i działanie szkodliwych drobnoustrojów.
Infekcje grzybicze mają symptomy zbliżone do zakażenia o podłożu bakteryjnym. Wyróżnia je jednak kilka cech szczególnych, do których zalicza się:
Symptomy, które grzybica współdzieli z zakażeniem bakteryjnym to bóle podbrzusza, ból przy oddawaniu moczu, pieczenie i świąd, suchość pochwy, bolesne stosunki seksualne. Jeśli doświadczamy któregokolwiek z tych objawów, konieczne jest zgłoszenie się do lekarza ginekologa celem ustalenia przyczyny i wdrożenie jak najszybszego leczenia. Nieleczone infekcje intymne, niezależnie od podłoża, mogą powodować znacznie poważniejsze w konsekwencjach choroby, a w skrajnych przypadkach nawet prowadzić do bezpłodności.
Leczenie stanu zapalnego pochwy zawsze powinno być poprzedzone badaniem lekarskim. Ginekolog zleci badania, m.in. biocenozę pochwy i wymaz, które pozwolą ustalić, z jakim zakażeniem mamy do czynienia. Gdy poznany będzie szczep bakterii, który zaatakował pacjentkę, dobranie odpowiedniego antybiotyku będzie znacznie łatwiejsze. Wszystkie badania ginekologiczne niezbędne do ustalenia podłoża zakażenia są prawie bezbolesne - wymagają jedynie zrobienia wymazu do posiewu bakteryjnego. Z racji stanu zapalnego mogą być jednak odrobinę nieprzyjemne. Oczekiwanie na wyniki badań wynosi zazwyczaj od jednego do dwóch dni. W skrajnych przypadkach, gdy posiew wykonywany jest w kierunku rzadziej występujących bakterii, czas oczekiwania na wyniki może wydłużyć się do tygodnia.
Infekcje i podrażnienia intymne, nawet niewielkie, mogą być naprawdę nieprzyjemne i bolesne. Nie próbuj walczyć z nimi samodzielnie ani ignorować przykrych dolegliwości, które bez odpowiedniego leczenia mogą się rozwijać, stawać się trudne do zniesienia i prowadzić do jeszcze poważniejszych schorzeń. Skuteczne leki bez recepty na infekcje intymne pomogą Ci zażegnać problem raz, a dobrze.
Leczenie grzybicy pochwy i infekcji bakteryjnych ułatwiają globulki dopochwowe – specjalne środki lecznicze i łagodzące w formie niewielkich czopków aplikowanych dopochwowo. Oddziałują bezpośrednio na ścianki pochwy, dzięki czemu są niezwykle skuteczne, szybko przynoszą ulgę przy infekcjach i wspierają odbudowę delikatnych tkanek.
Jak stosować globulki dopochwowe? Zwykle aplikuje się je raz dziennie, najczęściej wieczorem, by podczas snu preparat mógł rozpuścić się pod wpływem temperatury ciała, pokryć wewnętrzne ścianki pochwy i zacząć działać. W dzień więcej się ruszasz, dlatego przyswajalność cennych składników może być nieco słabsza. Nie oznacza to jednak, że globulki dopochwowe przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne nie mogą być przyjmowane rano – w niektórych przypadkach ginekolog może zalecić stosowanie globulek częściej, niż jedynie raz dziennie.
Często pierwszymi objawami infekcji czy podrażnień jest pieczenie i swędzenie pochwy. Leki mogą w takim przypadku nie tylko przyspieszyć powrót do pełni zdrowia czy zregenerować uszkodzoną tkankę, ale także złagodzić dokuczliwe objawy. Maść na infekcje intymne bez recepty działa nawilżająco, łagodząco, kojąco, a nawet znieczulająco. Wszystko po to, by dbać o Twój komfort podczas występowania uporczywych objawów.
Maść na infekcje intymne stosuje się miejscowo, zwykle dopochwowo lub zewnętrznie na podrażnione partie skóry. Często można spotkać żele z aplikatorem, który ułatwia ich właściwe zastosowanie. Ponieważ preparat ma bezpośredni kontakt z podrażnioną tkanką, maści i żele są niezastąpione pod kątem szybkości działania. Przynoszą niemalże natychmiastowe efekty, łagodzą uczucie dyskomfortu, a dodatkowo przyspieszają pełną regenerację uszkodzonych tkanek.
Zarówno tabletki na infekcje intymne doustne, jak i środki stosowane dopochwowo, mają wspólne zadanie – zwalczenie rozwijającej się infekcji, złagodzenie jej objawów i odbudowa zdrowej mikroflory bakteryjnej. Nie wszystkie działają w ten sam sposób. Niektóre skupiają się na łagodzeniu objawów i nawilżeniu naskórka, dzięki czemu świetnie sprawdzają się przy podrażnieniach. Inne zawierają składniki antybakteryjne i przeciwgrzybicze, skutecznie hamując rozwój infekcji i oczyszczając drogi moczowe.
Żeby zapobiegać nawrotom infekcji, przede wszystkim należy dbać o higienę intymną. Wiąże się to nie tylko z regularnymi kąpielami czy zmianą bielizny, ale też używaniem odpowiednich kosmetyków czy unikaniem bezpośredniego kontaktu z potencjalnie groźnymi bakteriami znajdującymi się na przykład na publicznych toaletach. Warto wiedzieć, że infekcje mogą pojawiać się również w wyniku innych dolegliwości dotyczących miejsc intymnych czy dróg moczowych, w tym między innymi nietrzymania moczu, co utrudnia dokładną higienę.
Sprawdź wiodące produkty z kategorii infekcje i stany zapalne:
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl