1 wstrzykiwacz (3 ml) SoloStar zawiera 300 j.m. insuliny ludzkiej izofanowej.
Preparat przeznaczony jest dla osób, które wymagają stosowania insuliny.
Preparat zawiera insulinę ludzką o umiarkowanie szybkim początku i długim czasie działania, która wytwarzana jest metodą rekombinacji DNA w komórkach E. coli. Lek obniża stężenie glukozy, wywiera działanie anaboliczne i antykataboliczne, poprawia wykorzystanie pirogronianów, zwiększa transport glukozy do komórek i nasila syntezę glikogenu w tkance mięśniowej i wątrobie, zwiększa lipogenezę w wątrobie i tkance tłuszczowej, zwiększa wychwyt aminokwasów i syntezę białek, zmniejsza glikogenolizę i glikoneogenezę, hamuje lipolizę, nasila wychwyt potasu do komórek. Początek działania po wstrzyknięciu podskórnym występuje w ciągu 60 min, maksymalne działanie pojawia się w ciągu 3-4 h od podania. Czas działania wynosi 11-20 h.
Średnie zapotrzebowanie na insulinę wynosi zwykle 0,5-1,0 j.m./kg mc./dobę. Preparat wstrzykuje się podskórnie 45-60 min przed posiłkiem.
U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek zapotrzebowanie na insulinę może być zmniejszone z powodu zaburzeń metabolizmu insuliny.
U osób z zaburzoną czynnością wątroby zapotrzebowanie na insulinę może być zmniejszone z powodu zmniejszonego procesu glukoneogenezy oraz z powodu zaburzeń metabolizmu insuliny.
Preparat podaje się podskórnie (nie może być podawany dożylnie). Leku nie powinno się stosować w pompach infuzyjnych, a także w pompach insulinowych zewnętrznych lub w postaci implantu.
Lek jest przeciwwskazany w przypadku:
- nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
Działania niepożądane:
Bardzo często: hipoglikemia.
Często: obrzęk, reakcje w miejscu wstrzyknięcia.
Niezbyt często: wstrząs, pokrzywka w miejscu wstrzyknięcia.
Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości typu wczesnego (hipotonia, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, uogólnione reakcje skórne), przeciwciała przeciwko insulinie, hipoglikemia, zatrzymanie sodu, retinopatia cukrzycowa, retinopatia proliferacyjna, reakcje w miejscu wstrzyknięcia (takie jak zapalenie, obrzęk, ból, świąd lub rumień), zaburzenia widzenia, lipodystrofia.
Ze względu na to, że zdolność koncentracji i szybkość reakcji pacjenta może ulec zaburzeniu na skutek hipoglikemii i hiperglikemii należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdu oraz obsługi maszyn.
Wkłady lub wstrzykiwacze nieużywane przechowywać w lodówce (2-8°C).
Do leków, które mogą nasilać działanie hipoglikemizujące insuliny i zwiększać ryzyko wystąpienia hipoglikemii, powodując konieczność zmiany dawki należą: doustne leki przeciwcukrzycowe, dyzopiramid, fibraty, fluoksetyna, propoksyfen, salicylany i sulfonamidy, inhibitory ACE, pentoksyfilina, inhibitory MAO.
Do leków, które mogą zmniejszać działanie hipoglikemizujące insuliny należą: kortykosteroidy, danazol, diazoksyd, leki moczopędne, glukagon, izoniazyd, pochodne fenotiazyny, somatotropina, sympatykomimetyki, inhibitory proteazy i atypowe leki przeciwpsychotropowe, estrogeny i progestageny, hormony tarczycy.
Przepisując preparat kobietom w ciąży należy zachować ostrożność.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl