1 g żelu zawiera 25 mg ketoprofenu.
Wskazaniem do stosowania jest ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, ból mięśni, ból reumatyczny, skręcenia i uszkodzenia powysiłkowe. Ból mięśniowo-szkieletowy i obrzęk spowodowany urazami sportowymi. Ból w zapaleniu stawów o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Preparat jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Ketoprofen jest inhibitorem cyklooksygenazy. Hamuje także aktywność lipooksygenazy i syntezę bradykininy. Stabilizuje błony lizosomalne, zapobiegając w ten sposób uwalnianiu enzymów biorących udział w procesie zapalnym. Po podaniu miejscowym wchłania się bardzo powoli i nie kumuluje się w organizmie. Biodostępność ustrojowa po podaniu miejscowym stanowi ok. 5% biodostępności preparatu podanego doustnie. Działanie ogólnoustrojowe jest mało prawdopodobne.
Preparat stosowany zewnętrznie, na skórę. Dorośli i młodzież >15 lat: niewielką ilość żelu nanosić 2-3 razy na dobę, na skórę w obrębie bolesnego miejsca i masować przez kilka minut. Ilość użytego żelu zależy od powierzchni bolącego miejsca. Maksymalna dobowa dawka wynosi 15 g, co odpowiada 375 mg ketoprofenu, (7,5 g odpowiada ok. 9 cm wyciskanego żelu). Nie zaleca się stosowania opatrunków okluzyjnych. Po każdym nałożeniu żelu należy niezwłocznie dokładnie umyć ręce. Jeśli po 7 dniach stosowania żelu objawy nie ustąpią, nasilą się lub wystąpią nowe objawy, należy dokonać ponownej oceny stanu pacjenta. Brak szczególnych zaleceń dotyczących dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku; należy stosować najmniejszą dawkę skuteczną, gdyż pacjenci w podeszłym wieku są bardziej narażeni na występowanie działań niepożądanych. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania, skuteczności i dawkowania u dzieci.
Poinformuj lekarza jeśli występują reakcje nadwrażliwości (np. objawy astmy, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywka) po podaniu ketoprofenu, fenofibratu, kwasu tiaprofenowego, kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ. Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję pomocniczą. Uszkodzenia lub chorobowe zmiany na skórze, takie jak wyprysk, trądzik, różne dermatozy, otwarte rany lub rany zakażone. Stosowanie opatrunku okluzyjnego. III trymestr ciąży. Reakcje nadwrażliwości na światło słoneczne w wywiadzie. Alergia skórna w wywiadzie po zastosowaniu ketoprofenu, kwasu tiaprofenowego, fenofibratu, filtrów UV lub perfum. Ekspozycja w trakcie leczenia na światło słoneczne (nawet wówczas, gdy niebo jest zachmurzone), a także na promienie UV w solarium i 2 tyg. po zaprzestaniu stosowania leku. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 15 lat.
Stosowanie leku może powodować nieznaczne miejscowe reakcje skórne, takie jak rumień, wyprysk, świąd, odczucie pieczenia i łagodne, przemijające zapalenie skóry. Rzadko: nadwrażliwość na światło, wysypka, pokrzywka, ciężkie reakcje, takie jak wyprysk pęcherzowy lub pryszczykowaty, które mogą się rozprzestrzeniać lub być uogólnione. Czasami nawet jednorazowe zastosowanie ketoprofenu może spowodować długotrwałą nadwrażliwość na światło. Opisano występowanie toksycznego martwiczego oddzielania się naskórka. Miejscowo stosowane NLPZ mogą wywołać śródmiąższowe zapalenie nerek.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl