Dostawa za 0 zł na zestawy chusteczek Panaceris Baby.  SPRAWDŹ ➡️

Benzydamina na ból gardła i stany zapalne - spraye i płukanki

Znaleziono produktów: 26

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Benzydamina na ból gardła i stany zapalne - spraye i płukanki

(26)

-

Benzydamina – właściwości i zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych

Benzydamina to skuteczny lek o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, który wykorzystywany jest w leczeniu stanów zapalnych gardła oraz jamy ustnej. Stosowana w formie sprayu, płukanek, żelu czy tabletek do ssania, przynosi szybką ulgę przy infekcjach, podrażnieniach i aftach. Dzięki właściwościom miejscowo znieczulającym oraz lekkim działaniu przeciwbakteryjnym, benzydamina jest niezastąpionym wsparciem w codziennej walce z bólem i dyskomfortem. 

Benzydamina należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Substancja skutecznie zmniejsza ból i obrzęk błon śluzowych jamy ustnej i gardła spowodowany stanem zapalnym. Leki zawierające benzydaminę dostępne są w postaci płynów do płukania jamy ustnej, sprayów do ust w aerozolu lub pastylek do ssania. Preparaty z benzydaminą stosowane są w leczeniu podrażnień jamy ustnej, bólu gardła, języka lub dziąseł. Mogą być również wykorzystywane do zmniejszania bólu wywołanego zabiegami stomatologicznymi. Należy pamiętać, że łagodzą one jedynie dolegliwości bólowe w obrębie jamy ustnej i gardła. Nie będą działać na ból w innych częściach ciała.

Benzydamina na ból gardła i infekcje jamy ustnej

Benzydamina jest jedną z najpopularniejszych substancji przeciwbólowych i przeciwzapalnych wykorzystywanych do leczenia stanów bólowych w przebiegu przeziębień i grypy. Substancja działa również delikatnie przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Dzięki temu wykazuje skuteczność w leczeniu stanów zapalnych związanych z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Benzydamina na ból gardła występuje w postaci:

Benzydamina w leczeniu stanów zapalnych błon śluzowych

Chlorowodorek benzydaminy hamuje proces syntezy prostaglandyn, które odpowiadają za reakcje zapalne i bólowe oraz za gorączkę w organizmie. Ponadto, działa miejscowo antyseptycznie i znieczulająco. Benzydamina na stany zapalne może być stosowana przez 7 dni. Objawy zwykle zaczynają ustępować kilka minut po zastosowaniu benzydaminy. Efekty działania benzydaminy powinny utrzymywać się przez kilka godzin. Później należy powtórzyć przyjęcie leku. Po zastosowaniu benzydaminy może wystąpić uczucie kłucia lub drętwienia w jamie ustnej. Objawy te są krótkotrwałe i szybko ustępują.

Benzydamina nawilża błony śluzowe, co przynosi ulgę pacjentom. Dodatkowo, dzięki jej zastosowaniu podrażnione tkanki szybciej się regenerują. Sprawdzoną substancją jest benzydamina na afty. Te niewielkie, ale bolesne owrzodzenia pojawiają się na wewnętrznej stronie policzków, języku, podniebieniu lub dziąsłach. Nie są groźne, ale bardzo dokuczliwe. Żele, płukanki czy tabletki do ssania z przeciwzapalną benzydaminą skutecznie łagodzą ból, przyspieszają gojenie i ograniczają stan zapalny.

Bezpieczne stosowanie benzydaminy – kiedy należy unikać preparatów z benzydaminą?

Preparaty z benzydaminą mogą być stosowane przez osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 6. roku życia, jeśli tak zaznaczono w ulotce. Płukanki na bazie benzydaminy mogą zawierać alkohol, dlatego trzeba dokładnie sprawdzić zalecenia producenta na dołączonej instrukcji. Środków zawierających benzydaminę należy unikać w przypadku alergii na substancję czynną lub inne składniki preparatu. Nie zaleca się używania benzydaminy przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. W przypadku stosowania płukanek trzeba uważać, żeby nie połknąć roztworu, ponieważ benzydamina nie jest przeznaczona do stosowania ogólnoustrojowego.

Jak wybrać odpowiedni preparat z benzydaminą? Produkty na ból gardła

Wybór preparatu zależy od rodzaju dolegliwości i preferencji pacjenta. Na stany zapalne gardła sprawdzą się tabletki do ssania. Podczas ssania tabletki substancja czynna powoli rozpuszcza się i przenika przez błony śluzowe, zapewniając efekt terapeutyczny. Benzydamina w aerozolu pozwala na precyzyjną aplikację środka bezpośrednio w bolące miejsce. Płyn jest polecany do łagodzenia reakcji zapalnych dziąseł i błon śluzowych w jamie ustnej. Benzydamina spray i tabletki do ssania to środki łatwe w aplikacji. Można je bez problemu zastosować poza domem, np. w czasie podróży. Z kolei osoby, które nie tolerują formy aerozolu, mogą wybrać płukanki z benzydaminą. Każda forma preparatu z benzydaminą ma swoje zalety, a wybór zależy od indywidualnych potrzeb i miejsca występowania bólu lub stanu zapalnego. 

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem