Znaleziono produktów: 9
(9)
Kaszel jest częstą przypadłością, która bywa bardzo uciążliwa. Występuje on zarówno podczas przeziębienia, jak i grypy, choć może być efektem nawet zapalenia płuc. Obecnie można zakupić leki bez recepty, choćby tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej np. Flegamina, ale też syrop o smaku wiśniowym. Dla dzieci dostępne są krople, które bardzo łatwo podać. Skuteczną substancją leków na kaszel i to zarówno syropów, jak i tabletek jest bromoheksyna. Jej skuteczność jest bardzo wysoka. Bromoheksyna na kaszel działa szybko. Przede wszystkim zwiększa ona objętość, ale i zmniejsza lepkość wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych, przez co ułatwia jej wykrztuszenie. Oczywiście w przypadku zakażeń bakteryjnych lekarz może zalecić dodatkowe podanie antybiotyku i leku, który rozszerzy drogi oddechowe. Bromoheksyna dla dzieci także jest bezpieczna. A czy bromoheksyna w ciąży może być podana? Zasadniczo żaden lek nie może być stosowany przez kobiety w ciąży bez konsultacji z lekarzem. Powszechnie uważa, że ten składnik jest bezpieczny, ale jednak korzyści muszą znacząco przewyższać ryzyko. Ten składnik należy do grupy mukolityków, które przede wszystkim stosuje się w przypadku występowania nadmiernej produkcji śluzu w drogach oddechowych. Zatem zalecany jest na mokry kaszel. Jednocześnie zawsze należy stosować się do zaleceń producenta umieszczonych w ulotce.
Bromoheksyna ma szybkie działanie. Można zdecydować się zarówno na syrop, jak i tabletki Flegamina. Bromoheksyna ma także dobre opinie. Już po dwóch godzinach jej działanie jest maksymalnie odczuwalne. Może wtedy pojawić się mocniejszy kaszel, któremu będzie towarzyszyć odkrztuszanie zalegającej flegmy. Trzeba jeszcze pamiętać, że żadnych leków z tym składnikiem nie należy stosować wieczorem przed snem, gdyż może być to niebezpieczne. Odkrztuszana flegma może zatykać drogi oddechowe. Osoby dorosłe mogą ją stosować maksymalnie przez 6 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej. Z kolei u dzieci poniżej 6 roku życia lek z tym składnikiem nie powinien być stosowany dłużej niż 3 dni. Jednocześnie syrop z tabletkę z bromoheksyną trzeba przyjmować po posiłku, aby zminimalizować potencjalnie drażniący wpływ na żołądek. Zaleca się zwiększenie podaży płynów, co pozwoli na jeszcze mocniejsze rozrzedzenie wydzieliny i w efekcie jej usunięcie z dróg oddechowych. A jakie jest dawkowanie bromoheksyny? Zazwyczaj dawka dobowa wynosi 24 miligramy tego składnika.
Bromoheksyna dostępna jest w wielu wariantach. Dla dzieci najlepiej wybierać kropelki bądź syrop, który najłatwiej podawać, tym bardziej, że może zdecydować się na taki, który ma słodki smak. Z kolei u osób dorosłych wszystko zależy od formy, jaką się preferuje. Działanie tabletek i syropu jest tak samo skuteczne, ale i szybkie. U osób starszych zaleca się stosowanie syropy ze względu na łatwą formę podawania. U osób, u których choroby żołądka wykluczają doustne podanie bromoheksyny lekarz może zastosować podanie dożylne, co oczywiście odbywa się ambulatoryjnie. Trzeba wiedzieć, że taki sposób podania wykazuje szybkie działanie, ale jest wskazane tylko w niektórych przypadkach. Alternatywą są jeszcze kropelki.
Jaki jest najlepszy lek z bromoheksyną? Tabletki, syrop czy krople? Macie wiele możliwości. Możecie zdecydować się choćby na Flegtac Oro 4mg lub Flegtac Oro 8 mg w formie tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej. Jego działanie jest naprawdę szybkie. Ten lek zaleca się u osób, które mają problemy z odkrztuszaniem bądź występuje u nich mokry kaszel z gęstą wydzieliną. Flegatussin syrop to także dobry wybór. W jego składzie poza bromoheksyną znajdziemy jeszcze wyciąg z liści babki lancetowatej i kwiatu dziewanny, które wykazują działanie przeciwzapalne. Dostępna jest także Flegamina w formie standardowych tabletek, które łatwo połknąć. Jedna tabletka zawiera 8 mg chlorowodorku bromoheksyny.
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl