Dostawa za 0 zł na zestawy chusteczek Panaceris Baby.  SPRAWDŹ ➡️

Leki przeciwgrzybicze z cyklopiroksolamina

Znaleziono produktów: 3

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki przeciwgrzybicze z cyklopiroksolamina

(3)

-

Co to jest cyklopiroksolamina i jak działa? 

Cyklopiroksolamina ma zastosowanie bardzo szerokie. Warto wiedzieć, że ten składnik stosuje się miejscowo. Jest pochodną pirydynonu, a więc hamuje transport leucyny do komórki, a dzięki temu spowalnia napływ jonów wapnia oraz potasu do komórki grzyba. Cyklopiroksolamina na grzybicę jest więc bardzo skuteczna. Możecie zdecydować się na specjalistyczny szampon przeciwłupieżowy z cyklopiroksolaminą 60 ml bądź wybrać szampon przeciwłupieżowy z cyklopiroksolaminą w saszetkach. Zatem cyklopiroksolamina jest lekiem przeciwgrzybicznym o szerokim spektrum działania, który poza właściwościami przeciwgrzybicznymi wykazuje też działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Jego skuteczność w dużej mierze wynika z wysokiego powinowactwa do kationów trójwartościowych, co w efekcie hamuje kofaktory w enzymach. 

Postać cyklopiroksolaminy - szampony, kremy, maści i zawiesina 

Jest wiele postaci tego leku. Cyklopiroksolamina w formie lakieru czy też cyklopiroksolamina w formie kremu jest bardzo często stosowana, podobnie zresztą jak szampony. Możecie wybrać też płyny, które stosuje się na skórę. Dostępne są do tego zawiesiny oraz leki. Warto pamiętać, iż należy koniecznie stosować się do zaleceń producenta umieszczonych na metce. Cyklopiroksolamina ma skutki uboczne, jednak w przypadku właściwego stosowania rzadko one występują. Może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie, a także świąd czy łuszczenie się skóry. 

Wskazania do stosowania cyklopiroksolaminy 

Jeżeli macie włosy z łupieżem, to cyklopiroksolamina jest wręcz wskazana. Rzeczywiście wykazuje skuteczne działanie w leczeniu grzybicznych stanów skóry. Warto wiedzieć, iż cyklopiroksolamina należy do grupy pirolam, czyli jest pochodną pirydynonu. Co również istotne, stosuje się ją w leczeniu grzybicznych zakażeń stóp czy podudzi, a także skóry owłosionej. Jej działanie jest skuteczne także w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry czy też łupieżu pstrego. Możecie więc wybrać szampon do postępowania w ciężkich stanach łupieżowych, który zawiera właśnie ten składnik. Dobre właściwości wykazuje też składnik klimabazol, który przede wszystkim redukuje łupież oraz leczy objawy różnych zakażeń grzybicznych. Czy cyklopiroksolamina w ciąży jest zalecana? Otóż cyklopiroksolamina ma przeciwwskazania, które dotyczą właśnie stosowania preparatów w ciąży. Otóż nie ma badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania w ciąży czy podczas karmienia piersią, jednak może się okazać, że korzyści przewyższają ryzyko, ale o tym decyduje lekarz. Natomiast nie ma przeciwwskazań dotyczących stosowania szamponu w ciąży czy w czasie laktacji. Cyklopiroksolamina nie może być używana w grzybicznych zapaleniach oczu. Nie należy aplikować jej na rany. Cyklopiroks i cyklopiroksolamina na grzybicę i łupież są często stosowane, gdyż wykazują aktywność wobec chorobotwórczych grzybów, ale co także ważne używa się ich w leczeniu drożdżaków czy dermatofitów. Cyklopiroks to pochodna pirydynonu, która zabija grzyby bądź zapobiega ich wzrostowi. Ta pochodna jest zbudowana z białka nawet w 97%.  

Jak wybrać odpowiedni preparat z cyklopiroksolaminą? 

Cyklopiroksolamina powinna być dawkowana w zależności od zmiany chorobowej. Należy stosować się do zaleceń lekarza, a w przypadku preparatów sprzedawanych bez recepty niezbędne jest kierowanie się wskazaniami producenta. W infekcjach grzybicznych najczęściej stosuje się preparaty zawierające 1% cyklopiroksu przez okres 4 tygodni. Z kolei w leczeniu grzybicy paznokci najczęściej wybiera się 8% stężenie, przy czym długość stosowania jest ściśle uzależniona od lokalizacji, ale też efektów terapeutycznych. Natomiast łupież i łojotokowe zapalenie skóry powinno się leczyć szamponem zawierającym 1,5% stężenie cyklopiroksolaminy, przy czym nie można stosować szamponu codziennie, gdyż może wystąpić nadmierne podrażnienie skóry, co bywa bolesne. Dostępne są też kremy, które szczególnie sprawdzają się w leczeniu grzybicy skóry nieowłosionych miejsc. W tym przypadku ich działanie polega na hamowaniu jonów wapnia oraz potasu do komórki grzyba.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem