Zadbaj o skórę trądzikową  SPRAWDŹ ➡️

Środki przeciwbólowe z Diklofenak

Znaleziono produktów: 35

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Środki przeciwbólowe z Diklofenak

(35)

-

... 2
... 2

Diklofenak – skuteczny lek na ból i stan zapalny

Diklofenak należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Substancję tę można przyjmować doustnie lub aplikować miejscowo w postaci żelu czy plastrów. Kiedy warto sięgnąć po diklofenak? Działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne czyni z niego lek odpowiedni w przypadku dolegliwości bólowych pochodzenia reumatycznego i niereumatycznego. Stosuje się go w przypadku zwichnięć, nadwyrężeń czy siniaków. Czym jeszcze wyróżnia się diklofenak? Właściwości tej substancji sprawiają również, że nadaje się do stosowania jako lek przeciwgorączkowy. Przepisuje się go w zapaleniu przydatków, reumatoidalnym zapaleniu stawów, dnie moczanowej, dyskopatii, ataku rwy kulszowej, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, chorobach zwyrodnieniowych stawów i stanach zapalnych po urazach czy operacjach. Jak przyjmować diklofenak? Dawkowanie będzie uzależnione od konkretnej dolegliwości i postaci leku.

Diklofenak w leczeniu bólu mięśni i stawów

Diklofenak stosuje się jako lek na ból mięśni i stawów różnego pochodzenia. Bóle te mogą być wynikiem chorób reumatycznych, stanów zapalnych korzonków nerwowych lub rwy kulszowej, a także starzenia się organizmu. Najczęściej spotyka się jednak bóle powstałe na skutek przeciążenia mięśni i urazów, takich jak skręcenie kostki, naciągnięcie mięśnia czy nadwyrężenie stawu skokowego. Urazy te prowadzą do miejscowych reakcji zapalnych. Wtedy pomóc może diklofenak. Przeciwzapalne działanie tej substancji pomaga przy sportowych przeciążeniach mięśni oraz tych spowodowanych infekcjami.

Formy diklofenaku – tabletki, żele i inne preparaty

Diklofenak na ból może być przyjmowany doustnie w postaci tabletek, a także stosowany miejscowo jako żele czy plastry. W każdym przypadku należy przestrzegać zaleceń producenta. Plastry można aplikować 2 razy dziennie. Żele z diklofenakiem, np. Diklofenak LGO 10 mg/g żel, stosuje się najczęściej 3 - 4 razy dziennie, natomiast tabletki z diklofenakiem przyjmuje się na początku od 100 do 150 mg leku w dawkach podzielonych na 2-3 na dobę. Ponadto inne spotykane postaci to czopki, zastrzyki czy krople do oczu. W przypadku bólów miesiączkowych najlepszy wybór stanowią formy doustne, przy ataku rwy kulszowej czy dyskopatii zaleca się żele bądź plastry. Plastry przeznaczone są też na problemy z kręgosłupem i stawami, gdyż uwalniają substancję czynną powoli i działają dłużej. Plastry wykonuje się z przepuszczalnego materiału, co zapewnia im wysoki poziom oddychalności i komfort stosowania.

Wskazania do stosowania diklofenaku: bóle stawów, mięśni, migreny i stany zapalne

Wskazaniami do zastosowania diklofenaku są różnego rodzaju stany zapalne i ból wraz z towarzyszącymi mu obrzękami. Poza typowymi dolegliwościami lekarze przepisują diklofenak pacjentom cierpiącym na nerwobóle. Oprócz łagodzenia bólów mięśni i stawów pomaga w przypadku migren i dolegliwości miesiączkowych, jest stosowany w okulistyce, w tym po operacji usunięcia zaćmy, przy zapaleniu przedniego odcinka gałki ocznej, a także by zapobiec śródoperacyjnemu zwężeniu źrenic. To lek skuteczny i stosunkowo bezpieczny. W większości przypadków przynosi ulgę na 4-5 godzin i może być stosowany kilka razy w ciągu doby. Jest całkowicie usuwany z organizmu po około 12 godzinach.

Kiedy nie można stosować diklofenaku? Przeciwwskazanie do stosowania diklofenaku to uczulenie na leki z grupy NLPZ oraz pochodne kwasu salicylowego bądź uczulenie na którykolwiek dodatkowy składnik leku. Nie powinni go przyjmować pacjenci z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, chorobami wątroby, niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, a także niektórymi schorzeniami krwi i układu krwionośnego. Diklofenak nie jest wskazany w przypadku osób z cukrzycą i dla dzieci poniżej 12. roku życia. W ciąży można go stosować jedynie wtedy, gdy potencjalne korzyści przewyższają ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków. Czy mogą wystąpić działania niepożądane po przyjęciu diklofenaku? Skutki uboczne możliwe do powstania to problemy z układem pokarmowym, a u pacjentów borykających się z problemami z nerkami – białkomocz bądź krwiomocz.

Produkty z diklofenakiem dostępne na rynku

Diklofenak można stosować doustnie, domięśniowo, doodbytniczo, zewnętrznie i pod postacią kropli do oczu. Wybór produktu zależy od schorzenia, wieku, masy ciała i chorób towarzyszących. Preparaty doustne przepisywane są najczęściej z polecenia lekarza, a miejscowe można na ogół zakupić w aptece bez recepty.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem