Znaleziono produktów: 3
(3)
Choroba lokomocyjna to przypadłość, która dotyka wbrew pozorom nie tylko dzieci. Dla łagodzenia objawów poleca się przyjęcie półleżącej lub leżącej postawy w czasie podróży. Jednak jak wiadomo nie jest to zwykle możliwe z powodów bezpieczeństwa. Innym znanym sposobem jest po prostu robienie postojów w czasie podróży. Można spróbować zimnych okładów na czoło i kark. Warto zażyć preparaty na łagodzenie objawów choroby lokomocyjnej. Najlepiej siegnąć po nie przed podróżą. Z popularnych środków można sięgnąć po Aviomarin 50 mg 5 tabletek, Aviomarin 50 mg 10 tabletek czy też Aviorexan 50 mg albo Efektan Max 50 mg w postaci roztworu doustnego. Składnikiem czynnym w każdym z tych preparatów jest dimenhydramina na chorobę lokomocyjną.
Składnikiem popularnych leków na mdłości jest dimenhydramina. Działanie tej substancji jest przeciwwymiotne, przeciwuczuleniowe i uspokajające. Wskazana jest przy leczeniu nudności, wymiotów czy zawrotów głowy związanych z chorobą lokomocyjną. Ponadto może być stosowana do łagodzenia nudności i niwelowania wymiotów innego pochodzenia, z wyłączeniem przyjmowania leków onkologicznych. Skuteczność dimenhydraminy opiera się o konkurowanie z acetyloholiną o możliwość przyłączenia do receptorów muskarynowych M. W wyniku połączenia dochodzi do blokowania receptora i zahamowania czynności ośrodka wymiotnego. Dimenhydramina powoduje też zmniejszenie napięcia mięśni gładkich, ruchów perystaltycznych przewodu pokarmowego, a także zahamowanie wydzielania śliny.
Konieczne jest przyjęcie dimenhydraminy przed podróżą. Należy sięgnąć po leki z dimenhydraminą przynajmniej 30 minut przed jej rozpoczęciem. Dimenhydraminy dawkowanie określone jest w ulotce producenta. Otóż w przypadku dorosłych zalecane jest przyjęcie jednej do dwóch tabletek 50 mg lub 100 mg i ewentualnie powtórzenie dawki co 4-6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że nie można przekroczyć 400 mg na dobę. Dostępna jest dimenhydramina dla dzieci. Mogą po nią sięgnąć dzieci powyżej 6 roku życia. W przypadku dzieci dawka wynosi 50 mg i można ją powtarzać co 6 do 8 godzin, gdy istnieje taka potrzeba. Nie można jednak przekraczać dawki 150 mg na dobę i 5 mg/kg masy ciała. Dimenhydramina w ciąży i przy karmieniu piersią nie może być przyjmowana, chyba że zaleci to lekarz w związku z tym, że działanie lecznicze przewyższa potencjalne ryzyko. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że dimenhydramina może przenikać do płodu czy mleka matki.
Jeżeli chodzi o skuteczność, to dimenhydramina opinie ma pozytywne. Trzeba pamiętać, że mogą występować działania niepożądane, a wśród nich do najczęstszych zalicza się zawroty głowy, zaburzenia koncentracji i senność. Z tego powodu leki zawierające dimenhydraminę nie mogą być stosowane przez osoby prowadzące pojazdy mechaniczne. Wśród częstych objawów ubocznych jest też biegunka, zwiększenie ciśnienia środgałkowego, trudności w oddawaniu moczu, uczucie zmęczenia, zaparcia, zaburzenia widzenia, czy zaburzenia snu. Mogą wystąpić też reakcje alergiczne skórne. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze preparaty z dimenhydraminą, to tabletki cieszą się większą popularnością niż roztwory doustne, takie jak Efektan Max, choć te ostatnie są na pewno bezpieczniejsze w stosowaniu, zwłaszcza przez osoby, które mają trudności z połykaniem. Dużą popularnością cieszą się preparaty Teva Pharmaceuticals, czyli Aviomarin w tabletkach 5 sztuk i Aviomarin w tabletkach 10 szt. Podanie ich na 30 minut przed podróżą rzeczywiście zmniejsza znacząco prawdopodobieństwo wystąpienia objawów choroby lokomocyjnej. Warto pamiętać, że przeciwwskazaniem do stosowania jest również nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, czyli zarówno dimenhydraminę, jak i substancje pomocnicze. Ponadto dimenhydraminy nie można łączyć z niektórymi lekami. Należy zapoznać się ze szczegółami zawartymi w ulotce dołączonej do leku. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl