Dostawa za 0 zł na zestawy chusteczek Panaceris Baby.  SPRAWDŹ ➡️

Dimetynden maleinianu (fenistil) – preparaty po ugryzieniu

Znaleziono produktów: 4

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Dimetynden maleinianu (fenistil) – preparaty po ugryzieniu

(4)

-

Jak działa Maleinian dimetyndenu?

Alergia i katar sienny mogą być bardzo uciążliwe, podobnie jak ukąszenia owadów. Na szczęście dostępne są preparaty przeciwalergiczne, które blokują receptory H1. Są one konkurencyjne wobec histaminy, powodując zatrzymanie pracy tego związku. W efekcie nie dochodzi do reakcji zapalnej. Na pewno na uwagę zasługują preparaty z dimetyndenem, które dodatkowo redukują świąd. Ten składnik rzeczywiście odgrywa ważną rolę jako selektywny antagonista receptora H1 pierwszej generacji, ale jest też nietypowym antagonistą receptora H1 pierwszej generacji, gdyż w minimalnym stopniu przednika przez barierę krew-mózg. Działanie dimetyndenu na świąd jest skuteczne.

Maleinian dimetyndenu jest lekiem przeciwhistaminowym. Ma formę żelu, który przenika w głąb skóry, następnie łagodzi podrażnienia i do tego jeszcze pod kilku minutach zaczyna się jego działanie przeciwhistaminowe. Maksymalne działanie jest osiągnięte po 1 do 4 godzin. Można jeszcze sięgnąć po inne żele, choćby Allertec Foxill 1mgg czy Diamastim 1mgg, które mają taką samą substancję czynną.

Od swędzenia do ukojenia - jak działa dimetynden?

Ukąszenia owadów mogą prowadzić nie tylko do podrażnienia skóry, ale i obrzęku, a nawet reakcji anafilaktycznej, co dotyczy osób uczulonych na dany alergen, przy czym reakcja najczęściej rozwija się do godziny po ukąszeniu. Najczęściej jednak pojawia się swędzenie i lekki obrzęk. W tym przypadku można sięgnąć po żel na ukąszenia owadów, który zawiera diametynden. Działanie polega na zmniejszeniu nadmiernej przepuszczalności naczyń włosowatych, do której dochodzi na skutek nadwrażliwości, czyli reakcji typu wczesnego. Następnie diametynden po ugryzieniu działa przeciwobrzękowo, a także znieczulająco i przeciwświądowo. W efekcie zmniejsza się jeszcze podrażnienie skóry. Można wybrać choćby lekki żel z diametyndenem. Ale czy diametynden w ciąży może być stosowany? Jak wiadomo przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku czy nawet suplementu diety należy skonsultować się z lekarzem. Leki stosuje się jeżeli korzyści stosowania są wyższe niż ryzyko. A czy diamtynden dla dzieci jest bezpieczny? Jak najbardziej tak. Oczywiście należy stosować się do zaleceń lekarza albo zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce.

Co jest lepsze od Fenistilu?

Zamiast Fenistilu można stosować tańszy zamiennik, który ma taką samą dawkę substancji czynnej, czyli Foxill. Ten żel na bazie glikoli ma działanie osmotyczne, czyli niejako zabezpiecza ugryzienie. Jednak zdecydowanie skuteczniejsze są preparaty z dimetyndenem, które szybko eliminują swędzenie, stany zapalne, ale i zmniejszają obrzęki. Co także ważne dzięki postaci żelu bardzo szybko penetrują w głąb skóry, by już po kilku minutach wykazywać działanie przeciwhistaminowe. Działają do tego przeciwbólowo. Tę substancję czynną stosuje się w objawowym leczeniu alergii, ale i pokrzywek czy wyprysków kontaktowych. Ponadto można ją stosować, by zmniejszyć świąd, który często towarzyszy atopowemu zapaleniu skóry. Także po ugryzieniach przez owady można wybrać produkty z tą substancją czynną. Opinie o dimetyndenie są bardzo pozytywne. Przede wszystkim chwalony jest on za szybkie, ale i niezwykle skuteczne działanie. A jak wygląda dawkowanie dimetyndenu? U dzieci dobowa dawka to 0,1 mg na kilogram masy ciała, ale maksymalnie 6 mg. Lek należy nakładać od dwóch do czterech razy na dobę na swędzącą zmianę. Nie można przekraczać zalecanej dziennej dawki. U osób dorosłych dawka wynosi 6 mg. Można jeszcze zdecydować się na krople doustne łagodzące zmiany skórne. Ten lek również zawiera dimetynden, który podany doustnie może powodować senność, stąd nie można po nim prowadzić. Standardowe stosowanie u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia to 3 - 6 mg dimetindenu, ale w 3 równych dawkach. Zaleca się stosowanie po 20 do 40 kropli do 3 razy na dobę. Jeżeli macie skłonności do senności, to najlepiej wieczorem przed snem zastosować 40 kropli, z kolei rano przy śniadaniu zażyć 20 kropli. Nie można przekraczać dobowej zalecanej dawki.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem