Dostawa za 0 zł na zestawy chusteczek Panaceris Baby.  SPRAWDŹ ➡️

Etenzamid na ulgę w bólu i gorączce

Znaleziono produktów: 1

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Etenzamid na ulgę w bólu i gorączce

(1)

-

Jak szybko etenzamid uwalnia od bólu? - przewodnik po działaniu 

Etenzamid na ból głowy, a także bóle mięśnowo-szkieletowe jest powszechnie stosowany obok innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jeżeli nurtuje Was kwestia - etenzamid czy paracetamol - co lepiej sprawdzi się na ból głowy, to warto podkreślić, że pod tym względem o etenzamidzie opinie są jednoznacznie pozytywne. 

Etenzamid działanie opiera na hamowaniu enzymu cykooksygenazy, co powoduje hamowanie działania prostaglandyn prozapalnych w miejscu zapalenia. Etenzamidu skuteczność zależna jest od natężenia bólu oraz dopasowanej dawki leku. Generalnie tabletki z etenzamidem zaczynają działać już po 30 minutach, natomiast działanie przeciwbólowe czy przeciwgorączkowe, bo takie także może mieć etenzamid, osiągają po 1 do 3 godzin od zażycia.

Niezależnie czy trapi Was przeziębienie lub grypa, czy też ból głowy pochodzenia zapalnego, to etenzamid może pomóc. Warto sięgnąć po sprawdzone środki przeciwbólowe dostępne bez recepty, przy czym należy zapoznać się z treścią ulotki, a w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Etopiryna 300 mg 10 tabletek, to lek przeciwbólowy, który sprawdzi się w domowej apteczce. Dzięki niemu ból głowy i gorączka mogą zostać zwalczone.   

6 powodów, dla których warto mieć etenzamid w apteczce 

Dzięki dodatkowi kwasu acetylosalicylanowego, a także kofeiny etenzamid wykazuje jeszcze skuteczniejsze działanie przeciwbólowe. Jest to środek, który szybko się wchłania i przynosi ulgę w bólu. Można go stosować przeciwgorączkowo w przebiegu chorób wirusowych. Dodatkowo ma działanie przeciwzapalne, zatem może niwelować objawy bólowe różnego rodzaju, a także źródło bólu, czyli stan zapalny.

 W przypadku nagłych bóli mięśniowo-szkieletowych etenzamid wykazuje skuteczne działanie. Sprawdzi się nawet na ból zęba. Jako ciekawostkę można tutaj podać, że etenzamid jest powszechnie stosowany w Japonii jako niesteroidowy lek przeciwzapalny i sprawdza się także w zwalczaniu bólów menstruacyjnych.       

Który preparat z etenzamidem wybrać? 

Wśród preparatów z etenzamidem najbardziej popularna jest Etopiryna marki Polpharma. Warto wybrać najlepszy enenzamid, czyli produkt zawierający dodatkowe substancje pomocnicze, które wspomagają działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Oczywiście istotne znaczenie ma odpowiednie etenzamidu dawkowanie. Warto pamiętać, że etenzamid w ciąży, szczególnie w trzecim trymestrze, jest zabroniony, podobnie jak u dzieci poniżej 13 roku życia.

Osoby powyżej 13 roku życia mogą stosować jedną lub dwie tabletki jednorazowo. Dawkę można powtarzać co 8 godzin, jednak należy pamiętać, żeby nie przekraczać 4 g kwasu acetylosalicylowego na dobę. Warto podkreślić, że przeciwwskazaniem do stosowania etenzamidu jest także nadwrażliwość na tę substancję bądź którąkolwiek z substancji pobocznych stosowanych w danym leku. Po takie tabletki nie mogą również sięgać osoby, i których występuje nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ponadto osoby cierpiące na wrzody żołądka, niewydolność wątroby czy nerek także nie mogą zażywać leków z etenzamidem.    

Ranking najskuteczniejszych leków z etenzamidem 

Warto wybrać Etopirynę, która zawiera nie tylko etenzamid, ale i kofeinę, a ponadto kwas acetylosalicylowy. Można wybrać także leki przeciwko objawom grypy i przeziębienia, które działają kompleksowo i zawierają kwas acetylosalicylowy, choćby Aspirin C. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku, gdyż może to prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Należą do nich nudności, wymioty, a nawet uszkodzenie wątroby. Stosowanie leków z etenzamidem może spowodować też wystąpienie skutków ubocznych. W przypadku zaobserwowania działań niepożądanych, choćby wysypki, opuchnięcia twarzy czy duszności najlepiej zgłosić się do lekarza. Trzeba też oczywiście odstawić lek. Niesteroidowych leków przeciwzapalnych, także tych zawierających etenzamid nie można stosować dłużej niż kilka dni. Warto wiedzieć, że leki z etenzamidem mogą powodować senność, dlatego nie powinny być stosowane przez osoby prowadzące pojazdy mechaniczne.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem