Znaleziono produktów: 11
(11)
Heparyna jest mukopolisacharydem. To związek chemiczny, który pozytywnie wpływa na układ krążenia, a także zapobiega krzepnięciu krwi. Na czym polega przeciwzakrzepowa aktywność heparyny? Działanie substancji jest efektem m.in. jej pozytywnego oddziaływania na przepływ krwi. Heparyna łączy się z antytrombiną, która odpowiada za proces krzepnięcia krwi, wzmacniając jej funkcję zapobiegania pojawianiu się skrzepów. W leczeniu i profilaktyce zakrzepicy powszechnie stosuje się heparynę przeciwzakrzepową.
Siniaki to podskórne krwiaki, które pojawiają się na skórze w wyniku pęknięcia naczyń krwionośnych i wycieku krwi pod skórą. Najczęściej są efektem stłuczenia, ale mogą też być związane z zaburzeniami krzepliwości krwi lub świadczyć o niedoborach witamin, zwłaszcza C i K. Osoby starsze są podatniejsze na powstawanie siniaków, ponieważ z wiekiem skóra staje się coraz cieńsza i wszelkie zmiany są na niej bardziej widoczne. Skutecznym sposobem na zmniejszenie widoczności siniaków i przyspieszenie procesu ich gojenia jest nakładanie na zmienioną powierzchnię skóry żelu lub maści z heparyną. Substancja ta ogranicza wysięk krwi z uszkodzonych naczyń krwionośnych i usprawnia mikrokrążenie. Heparyna na siniaki działa również miejscowo przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie i przeciwzakrzepowo. Pozytywne efekty przyniesie więc stosowanie heparyny na obrzęki. Dodatkowo, heparyna delikatnie chłodzi, przez co łagodzi i zmniejsza dolegliwości bólowe oraz szybko przynosi ulgę.
Lecznicze działanie heparyny jest wykorzystywane nie tylko w celu zmniejszenia siniaków i obrzęków. Maść z heparyną na żylaki, zwłaszcza w połączeniu ze stosowaniem pończoch lub podkolanówek kompresyjnych, stanowi nieocenione wsparcie w leczeniu chorób żył powierzchownych, czyli zapaleniu żył i żylakach kończyn dolnych. Heparyna stosowana miejscowo na żylaki wykazuje działanie przeciwzapalne. Jej właściwości przeciwzakrzepowe predestynują ją także do wykorzystania w profilaktyce zakrzepicy żył głębokich.
Żele i maści z heparyną stosuje się wyłącznie zewnętrznie. Cienką warstwę żelu lub maści należy nałożyć na oczyszczoną i wysuszoną skórę w miejscu siniaków, obrzęków, blizn lub żylaków. Następny etap to delikatne rozsmarowanie preparatu na zmienionym chorobowo miejscu. Trzeba uważać, żeby nie wcierać go zbyt intensywnie. Mogłoby to spowodować podrażnienia skóry. Najczęściej żel lub maść stosuje się 2-3 razy dziennie po to, aby substancja aktywna mogła stopniowo działać przez całą dobę.
W celu redukcji siniaków i obrzęków leczenie należy kontynuować minimum kilka dni. Jeśli maść z heparyną jest wykorzystywana jako wsparcie w leczeniu żylaków lub blizn, należy ją stosować minimum kilka miesięcy, a czas trwania kuracji ustalić z lekarzem. Przed pierwszym użyciem warto wykonać próbę uczuleniową, a po każdym nałożeniu dokładnie umyć ręce. Trzeba też uważać, żeby preparat nie dostał się do oczu, nosa i ust.
Heparyna może wchodzić w interakcje z lekami przeciwzakrzepowymi. W takiej sytuacji trzeba skonsultować jej stosowanie z lekarzem. Heparyna jest bezpieczną i dobrze tolerowaną substancją. Czy istnieją zagrożenia związane z przyjmowaniem heparyny? Przeciwskazaniem do stosowania heparyny są alergie na składniki zawarte w preparacie. Preparaty heparynowe nie są zalecane dla dzieci poniżej 12. roku życia i kobiet w ciąży. Stosowanie u kobiet karmiących piersią należy skonsultować z lekarzem.
Heparyna do stosowania miejscowego jest dostępna bez recepty. Wybór optymalnego preparatu zależy przede wszystkim od celu stosowania, składu preparatu, stężenia heparyny oraz od planowanego czasu użytkowania. Do wyboru są żele, maści i kremy. Na stłuczenia, siniaki lub obrzęki najlepiej sprawdzi się heparyna w postaci żelu, który dobrze się rozprowadza na skórze i szybko wchłania. W celu profilaktyki przeciwzakrzepowej lub pielęgnacji skóry nóg z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi i pajączkami można wybrać krem z heparyną. Oferta jest szeroka i zróżnicowana. Bestsellerem jest Lioton 1000, który zawiera 8,5 mg heparyny na 1 g żelu. Popularnością cieszy się też żel Heparin Hasco Forte, który jest oferowany w małych tubkach o pojemności 35 g. Preparat jest więc przydatny szczególnie w sytuacjach, gdy żel będzie stosowany krótko lub tylko okazjonalnie. Warto zwrócić uwagę, że heparyna jest też składnikiem wielu maści na blizny pooperacyjne i powypadkowe. Zastosowanie heparyny w maściach na blizny zmiękcza tkanki, zmniejsza stan zapalny i skraca czas gojenia, przez co blizny stają się wygładzone i mniej widoczne.
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl