Znaleziono produktów: 12
(12)
Są takie składniki, które mają szerokie zastosowanie w medycynie. Na pewno na uwagę zasługuje kwas borowy. Jego działanie bakteriobójcze jest udowodnione. Kwas borowy sprawdzi się na skórę, ale też może być stosowany na infekcje. Czym właściwie jest? Otóż jego łacińska nazwa to Acidum Boricum. Należy on do słabych kwasów nieorganicznych. Został otrzymany z soli sodowej kwasu borowego. Ma postać bezwonnego proszku w kolorze białym, ale może mieć także formę przezroczystych kryształków. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że rozpuszcza się w wodzie. Wykorzystywany jest w farmacji czy przemyśle spożywczym.
Właściwości kwasu borowego są różnorodne. Przede wszystkim ma on działanie bakteriostatyczne. Chroni przed bakteriami i jednocześnie zmniejsza odczuwanie swędzenia czy pieczenia. Kwas borowy może być wykorzystywany do higieny intymnej. Nie można nie wspomnieć, że przyspiesza proces gojenia się skóry, ale i jej regeneracji. Wpływa na ziarninowanie ran. Do tego wszystkiego przenika przez błony śluzowe. Trzeba jeszcze wiedzieć, że jest on neuro toksyczny, co oznacza, że może gromadzić się w wątrobie i wpływać na organizm destrukcyjnie. Z tego powodu stosuje się go miejscowo, a nie doustnie. Można zdecydować się choćby na rozwór na skórę taki jak Borasol. Doskonale sprawdzi się kwas borowy producenta Prolab. Dostępne są różne pojemności, choćby Borasol 1000 g czy Borasol 500 g.
Kwas borowy pomaga w leczeniu infekcji. Trzeba wiedzieć, że wykazuje naprawdę dobre działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Działa również ściągająco i wysuszająco, co sprawia, że przyspiesza gojenie się zmian skórnych. Hamuje rozwój grzybów, stąd często jest zalecany w leczeniu infekcji pochwy. Co także ważne, wykazuje działanie profilaktyczne, zapobiegając wystąpieniu infekcji właśnie poprzez równoważenie kwasowości pochwy. Może być używany w przypadku wystąpienia grzybicy skóry. Jego skuteczność jest bardzo wysoka. Przed użyciem każdego produktu należy dokładnie zapoznać się z ulotką, a w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą. Choć kwas borowy odpowiednio aplikowany jest bezpieczny, to nie można przekraczać zalecanej dziennej dawki.
Kwas borowy dostępny jest w różnych formach. Można zdecydować się na wodne roztwory, ale i zasypki. Na uwagę zasługuje również maść, w której zawartość kwasu borowego wynosi 3%. Dostępne są także leki, które zawierają kwas borowy. Przykładem mogą być choćby globulki dopochwowe, które mają działanie antygrzybiczne i przeciwzapalne. Bardzo często stosuje się je u kobiet, u których występuje świąd pochwy. Kwas borowy można jeszcze używać do zwalczania upławów o podłożu grzybicznym, gdyż szybko i efektywnie hamuje rozwój drobnoustrojów. Do tego wszystkiego przywraca naturalne pH skóry. Wodny roztwór ma zastosowanie jako środek odkażający, który polecany jest dla osób, u których występują wypryski skórne, oparzenia czy stłuczenia. Roztwór można stosować także w przypadku występowania obrzęków czy w przypadku występowania stanów zapalnych układu moczowo-płciowego. Z kolei zasypki polecane są dla osób, u których występuje nadmierna potliwość stóp i często pojawia się bardzo nieprzyjemny zapach. Zasypki nakłada się także na przestrzenie między palcami.
Kwas borowy stosowany miejscowo uznawany jest za bezpieczny. Trzeba dobrać odpowiednie stężenie, które może mieć od 1% do 10%. W żadnym przypadku nie można nakładać kwasu borowego na otwarte rany. Może być on stosowany bezpośrednio na skórę trądzikową. Należy jednak wybrać niskie stężenie. Jeżeli macie zamiar stosować kwas w proszku, to pamiętajcie, by rozpuścić go w czystej wodzie. Proporcje wynoszą 3 gramy na 90 gram wody. Natomiast maści czy kremy zazwyczaj można stosować przez maksymalnie 7 dni, do 3 razy na dobę.
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl