Dostawa za 0 zł na zestawy chusteczek Panaceris Baby.  SPRAWDŹ ➡️

Laktuloza na zaparcia, wsparcie dla pracy jelit i zdrowia mikroflory

Znaleziono produktów: 11

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Laktuloza na zaparcia, wsparcie dla pracy jelit i zdrowia mikroflory

(11)

-

Czym jest laktuloza i jak działa?

Laktuloza reprezentuje organiczne związki chemiczne zaliczane do dwucukrów. Na potrzeby przemysłu farmaceutycznego wytwarza się ją syntetycznie z poddanej działaniu wysokich temperatur laktozy. Laktuloza, nie wchłaniając się z przewodu pokarmowego, dobroczynnie wpływa na regulację perystaltyki jelit. Co więcej, zmienia pH treści jelita grubego na kwaśne, dzięki czemu zmniejszeniu ulega stężenie szkodliwego amoniaku we krwi. Właściwości laktulozy decydują o jej powszechnym wykorzystaniu w medycynie – zarówno jako leku na zaparcia, środka o łagodnym działaniu przeczyszczającym, jak i prebiotyku na wsparcie mikroflory jelitowej. Ponadto, laktuloza sprawdza się w terapii zaburzeń neurologicznych spowodowanych toksycznym uszkodzeniem i niewydolnością wątroby, czyli encefalopatii wątrobowej. Co istotne, zalicza się do substancji bezpiecznych, a jedyne przeciwwskazania do jej stosowania stanowią: nietolerancja laktozy, podwyższone stężenie we krwi galaktozy oraz niedrożność lub perforacja jelit.

Laktuloza na zaparcia jako łagodny środek przeczyszczający – kiedy warto stosować?

Działanie laktulozy pozwala zaliczyć ją do najskuteczniejszych środków stosowanych w leczeniu wzdęć, kolek i zaparć. Laktuloza ulega rozkładowi w jelicie grubym, a jego produkt stanowią kwasy organiczne oraz dwutlenek węgla. Substancje te przyczyniają się do zwiększenia ilości wody w jelitach i rozmiękczenia stolca. Silnie pobudzając pracę jelit, laktuloza ułatwia jego przemieszczanie się. Dzięki temu doskonale sprawdza się w terapii zaburzeń wypróżniania jako łagodny środek przeczyszczający, a więc o działaniu odwrotnym do działania popularnych leków na biegunkę. Laktulozę szczególnie warto polecić osobom zmagającym się z przewlekłymi zaparciami, u których występują zbyt twarde stolce, a częstotliwość wypróżnień jest niższa niż 3 razy w tygodniu. Preparaty z tą substancją mogą być stosowane zarówno przez pacjentów, u których zaparcia stanowią następstwo źle zbilansowanej diety bądź zbyt małej porcji ruchu, jak i osoby w trakcie leczenia przewlekłych schorzeń przewodu pokarmowego, zwłaszcza jelit.

Laktuloza jako prebiotyk wspierający mikroflorę jelitową

Laktuloza na zaparcia ceniona jest również jako prebiotyk skutecznie wspierający mikroflorę jelitową. Preparaty na bazie tej substancji oddziałują na zmianę odczynu treści jelitowej oraz aktywizację i zwiększenie populacji pożytecznych drobnoustrojów, dobroczynnie wpływających na zdrowie jelit. Laktuloza zażywana doustnie, docierając w prawie niezmienionej formie aż do jelita grubego, skutecznie je zakwasza oraz wiąże wodę. Dzięki temu zwiększa się objętość treści jelitowej stanowiącej wyśmienitą pożywkę dla cennych bakterii probiotycznych. Dlatego, gdy tylko zaistnieje konieczność wsparcia mikroflory jelitowej (na przykład po przebytej kuracji antybiotykowej) warto sięgać po preparaty, w których składzie znajduje się laktuloza. Prebiotyk w dawkach terapeutycznych jest substancją całkowicie bezpieczną i – jeśli jest taka potrzeba – może być stosowany długotrwale.

Skuteczne preparaty z laktulozą – syropy dla dzieci i dorosłych

Wśród najskuteczniejszych preparatów z laktulozą znajdują się syropy. Do najpopularniejszych należy Lactulosum Orifarm Forte oraz Lactulose-MIP. W produkcji środków przeczyszczających w postaci syropu specjalizuje się też marka Amara, a jej wyroby dostępne są jako Lactulosum Amara 200 ml i Lactulosum Amara 150 ml, w buteleczkach o dwóch różnych pojemnościach. 

Każdy syrop z laktulozą może być zażywany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci (nawet kilkumiesięczne). W przypadku dorosłych mężczyzn i kobiet laktulozę rekomenduje się stosować w dawce początkowej 15-45 ml na dobę, natomiast zalecana dawka podtrzymująca to 15-30 ml na dobę. W leczeniu najmłodszych dawki powinny być odpowiednio zmniejszone. Producenci syropów na bazie laktulozy zalecają dzieciom w wieku 7-14 lat dawkę początkową 15 ml, a podtrzymującą 10-15 ml, zaś maluchom do ukończenia szóstego roku życia – 5-10 ml zarówno w dawce początkowej, jak i podtrzymującej. Podając preparaty z laktulozą niemowlętom poniżej dwunastego miesiąca życia, bezwzględnie nie należy przekraczać dawki 5 ml.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem