Dostawa za 0 zł na zestawy chusteczek Panaceris Baby.  SPRAWDŹ ➡️

leki z Metamizolem bez recepty

Znaleziono produktów: 13

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

leki z Metamizolem bez recepty

(13)

-

Czym jest metamizol i jak działa?

Metamizol jest organicznym związkiem chemicznym, stanowiącym czynny składnik wielu leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Substancja skutecznie obniża temperaturę ciała oraz wykazuje silne właściwości przeciwbólowe. Działanie metamizolu na receptory bólu, polegające na blokowaniu sygnałów przekazywanych do mózgu, wpływa na zmniejszenie odczuwania bólu lub całkowitą redukcję dolegliwości. Ponadto, leki produkowane na bazie tej substancji czynnej wykazują lekkie działanie przeciwzapalne. Wywierają również pozytywny wpływ na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego – działają uspokajająco i rozkurczająco na mięśnie gładkie.

Metamizol na ból i gorączkę – kiedy warto używać?

Dzięki silnemu działaniu przeciwbólowemu zastosowanie metamizolu jest bardzo szerokie. Leki zawierające tę substancję czynną wykazują wysoką skuteczność w redukcji zarówno ostrego, jak i przewlekłego bólu będącego objawem różnych schorzeń i o różnym natężeniu, od łagodnego po silne. Zalecane są w migrenie, bólu zęba, dolegliwościach mięśniowo-stawowych oraz bólach pourazowych i pooperacyjnych. Po metamizol na gorączkę i ból warto sięgać w chorobach przewodu pokarmowego (chociażby przy kolce jelitowej czy zespole jelita drażliwego, a także przy bólach pęcherzyka żółciowego), schorzeniach układu moczowo-płciowego (na przykład przy kolce nerkowej bądź bolesnym miesiączkowaniu). Ponadto, lek może znajdować zastosowanie w redukcji bólu towarzyszącego chorobom onkologicznym. Doskonale sprawdza się też w objawowym leczeniu wysokiej gorączki. Co istotne, po leki na bazie metamizolu należy sięgać, gdy zawiodą inne metody leczenia bólu.

Jak stosować metamizol? Wskazania i bezpieczeństwo

Metamizol na ból może być stosowany zarówno doustnie, jak i dożylnie bądź domięśniowo. Bywa także aplikowany w formie czopków doodbytniczych. Najczęściej podawany jest jednak w postaci tabletek. Dawkowanie metamizolu należy dostosować do stopnia natężenia bólu, ale jednorazowo osoby dorosłe nie powinny przyjmować więcej niż 500-1000 mg. W przypadku najpopularniejszego leku z metamizolem, czyli Pyralginy, dawka ta odpowiada 1-2 tabletkom. W bólach sporadycznych dawka jednorazowa powinna być wystarczająca, natomiast w przypadku występowania przewlekłych dolegliwości bólowych można zażywać lek do 3 razy na dobę (z zastrzeżeniem, że dawka dzienna nie może przekraczać 3 g, a 7 dni to maksymalny czas, kiedy można stosować metamizol). Bezpieczeństwo pacjenta wymaga bezwzględnego przestrzegania tych wskazań. Następstwem zbyt długiego stosowania metamizolu mogą być zmiany w obrazie krwi (między innymi leukopenia czy agranulocytoza), zaburzenia pracy wątroby i nerek oraz zmiany skórne. Ponadto, stosowanie leku zakazane jest u kobiet ciężarnych i mam karmiących piersią.

Najlepsze skuteczne leki z metamizolem – przegląd preparatów

Do najskuteczniejszych leków z metamizolem, znajdujących powszechne zastosowanie w leczeniu bólu i gorączki towarzyszącej rozwijającym się w organizmie stanom zapalnym, należy Pyralgina. Tabletki dostępne są w opakowaniach o zróżnicowanej wielkości. Najpopularniejsze z nich to Pyralgina 12 tabletekPyralgina 20 tabletek oraz Pyralgina 50 tabletek. Pyralgina oferowana jest także w postaci saszetek wypełnionych sproszkowaną substancją, z której po rozpuszczeniu w wodzie powstaje roztwór o właściwościach leczniczych. W sprzedaży znajdują się również inne preparaty z metamizolem, dostępne przede wszystkim jako tabletki. Metamizol znajduje się w składzie takich leków jak Pixalzina czy Vemonis. Składnik aktywny tabletek to metamizol sodowy, natomiast substancją czynną leku w postaci sproszkowanej jest metamizol magnezowy.

Czy metamizol i Pyralgina to jest to samo?

Pyralgina i metamizol nie są terminami tożsamymi. Metamizol jest wielofunkcyjnym związkiem chemicznym łatwo rozpuszczalnym w wodzie. Z kolei Pyralgina to handlowa nazwa medykamentu z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, którego składnik czynny stanowi metamizol. Ponadto, Pyralgina zawiera jeszcze inne substancje. W składzie leku w postaci tabletek można znaleźć skrobię ziemniaczaną, stearynian magnezu oraz żelatynę. Natomiast Pyralgina w saszetkach zawiera mannitol, powidon, sacharynę sodową oraz żółty barwnik i aromat pomarańczowy.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem