Dostawa za 0 zł na zestawy chusteczek Panaceris Baby.  SPRAWDŹ ➡️

Maści z polimyksyną antybiotyki miejscowy na infekcje skórne

Znaleziono produktów: 6

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Maści z polimyksyną antybiotyki miejscowy na infekcje skórne

(6)

-

Dlaczego polimyksyna jest tak skuteczna w leczeniu miejscowym? 

Polimyksyna, a dokładnie polimyksyna B  jest to antybiotyk polipeptydowy stosowany miejscowo. Polimyksyna na skórę stosowana jest w zakażeniach bakteryjnych. Warto wiedzieć, że polimyksyny działanie opiera się na zaburzeniu błony komórkowej i cytoplazmatycznej bakterii. Polimyksyna wykazuje skuteczność na niewielkie rany, zadrapania czy też oparzenia. Warto wiedzieć, że polimyksyna antybiotyk jest skuteczny na bakterie gram-ujemne, natomiast nie jest skuteczna na bakterie gram-dodatnie ze względu na to, że mają one zbyt grube ściany komórkowe, co uniemożliwia penetrację. Stosowana jest w niskich stężeniach i w takich wykazuje najlepsze działanie.  

7 najważniejszych zastosowań polimyksyny w dermatologii 

Polimyksyna stosowana jest na bakterie gram-ujemne. Zwalcza takie bakterie jak: Escherichia Coli, Salmonella, Shigella, pałeczkę ropy błękitnej, Haemophilus influenzae wywołującą zakażenia układu oddechowego czy zapalenie ucha środkowego. 

Polimyksyny zastosowanie w dermatologii dotyczy drobnych zadrapań i skaleczeń. Ponadto stosowana jest na oparzenia oraz owrzodzenia. Polimyksyna nie tylko zwalcza groźne bakterie, ale również chroni ranę i ją zabezpiecza. Zapobiega zakażeniu rany, a przy tym przyspiesza jej gojenie. Maści zawierające polimyksynę opinie mają bardzo pozytywne. Skutecznie działają na rany i podrażnienia. Warto podkreślić, że polimycyna jako antybiotyk może występować razem z innymi działającymi na bakterie gram-ujemne, takimi jak neomycyna czy gram-dodatnie jak bacytracyna. Maść z polimyksyną może być skuteczna także na otarcia czy ukąszenia owadów.     

Jak stosować preparaty z polimyksyną? - praktyczny poradnik 

Najlepsza maść z polimyksyną zawiera także neomycynę i bacytracynę, kompleksowo chroniąc ranę przed różnego typu bakteriami. Dostępna jest polimyksyna w kroplach, ale najczęściej stosowana jest na skórę w formie maści. Warto zwrócić uwagę na polimyksyny dawkowanie. Można sięgnąć choćby po Maxibiotic 5 mg. Maść należy aplikować w niewielkiej ilości na ranę. Jedna tubka wystarcza na kilkadziesiąt aplikacji, przy czym zaleca się, by produktu nie stosować dłużej niż 7 dni. Można też sięgnąć po Polibiotic maść na rany, oparzenia i owrzodzenia 10 saszetek. Przed użyciem należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Można też sięgnąć po Tribiotic 5000 jmg. 

Maść należy stosować na oczyszczoną ranę i aplikować niewielką warstwę do trzech razy na dobę. W razie potrzeby ranę można po aplikacji maści zabezpieczyć jałowym opatrunkiem. Można też pozostawić ranę nieosłoniętą. Jeżeli po upływie tygodnia nie nastąpiła poprawa bądź samopoczucie się pogorszyło, należy zgłosić się do lekarza.    

Która maść z polimyksyną jest najskuteczniejsza? 

Najskuteczniejsza maść z polimyksyną zawiera także inne antybiotyki zwalczające bakterie gram-dodatnie i gram-ujemne. Można zdecydować się na Polibiotic maść na rany 15 g, ale i Tribiotic maść 10 saszetek czy też Maxibiotic. Wszystkie zawierają antybiotyki działające miejscowo na skaleczenia, owrzodzenia czy oparzenia i zabezpieczające przed bakteriami, zwalczające różnego typu szczepy, w tym paciorkowce. Maści zawierających polimyksynę, neomycynę i bacytracynę nie należy stosować jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest także ciężka niewydolność nerek czy uszkodzenia narządu słuchu. Przed zastosowaniem w takich przypadkach bądź w razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Warto pamiętać, że tego rodzaju maści nie należy stosować na głębokie rany. 

Maści dzięki dodatkowi wazeliny bardzo łatwo się rozprowadza. Są bezwonne, a do tego nie barwią odzieży. Po nałożeniu nie ma efektu szczypania. Wszystkie maści działają przeciwbakteryjnie i ochronnie na rany. Warto je stosować zwłaszcza wtedy, gdy po przemyciu rany nie stosuje się dodatkowego opatrunku. Dzięki temu rana w czasie procesu gojenia zabezpieczona jest przed działaniem bakterii. Należy pamiętać, by nie przekraczać maksymalnego czasu stosowania, czyli 7 dni.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem