Znaleziono produktów: 9
(9)
Żylaki bywają nie tylko uciążliwą przypadłością, ale też bolesną. Oczywiście ważna jest profilaktyka. Można zdecydować się na żel Troxerutin, ale też dostępne są kapsułki z trokserutyną. Działanie jest bardzo skuteczne. Warto wiedzieć, że trokserutyna to pochodna rutyny. Wykazuje ona silne działanie ochronne na naczynia krwionośne. Osłania ścianę naczyń włosowatych, a także ogranicza przepuszczalność, co w efekcie zmniejsza obrzęki. Ta substancja uelastycznia naczynia krwionośne i zapobiega ich pękaniu. Stosuje się ją w profilaktyce i leczeniu żylaków. Trokserutyna w formie żelu czy kapsułek zmniejsza zastój żylny w kończynach dolnych. W efekcie poprawia się przepływ krwi oraz limfy. Stosuje się ją jeszcze w przewlekłej niewydolności żylnej. Czy trokserutyna w ciąży jest bezpieczna? Pamiętajcie, że choć jest dobrze tolerowana, to w żadnym wypadku nie można stosować jakiegokolwiek leku w ciąży w czasie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem. Występują przeciwwskazania do stosowania trokserutyny. Oczywiście jest to ciąża, karmienie piersią, ale też nietolerancja składników leku.
Trokserutyna na żylaki jest często stosowana i bardzo skuteczna. Jednak sprawdzi się również dla osób, które dużo pracują w pozycji stojącej czy też występuje u nich ból mięśni. Jeżeli zmagacie się z uczuciem ciężkich nóg czy występują skurcze, to także możecie sięgnąć po żel czy kapsułki Venotrex. Trokserutyna hamuje aktywność hialuronidazy dzięki czemu zmniejsza łamliwość i przepuszczalność naczyń włosowatych oraz zapobiega wysiękom i obrzękom tkanek. Poprawia przepływ krwi przez naczynia na skutek zwiększenia plastyczności erytrocytów, zmniejszenia agregacji płytek krwi i krwinek czerwonych oraz zwiększenia napięcia mięśniówki naczyń. Ponadto substancja wykazuje aktywność antyoksydacyjną. Trokserutyna najwyższe stężenie w osoczu krwi osiąga po 2–9 godzinach od podania doustnego. Co ważne, wchłania się ona zarówno z powierzchni skóry, jak i przez rogówkę. Warto jeszcze wiedzieć, że gdy temperatura ciała jest podwyższona, ale też dochodzi do większego przekrwienia substancja wchłania się jeszcze szybciej. Najwyższe stężenie osiąga po 2 -3 godzinach po aplikacji na skórę. Trokserutyna metabolizowana jest przede wszystkim w wątrobie. Odbywa się to na drodze o-glukuronizacji. Z kolei wydalana jest z żółcią, a ten okres wynosi średnio 18 godzin.
Dawkowanie trokserutyny wynosi od 200 do 1200 mg. Można zdecydować się na kapsułki, ale też krople do oczu aplikowane do worka spojówkowego czy żele. Trokserutyna ma skutki uboczne, ale nie występują one często. Zazwyczaj mają lekki przebieg. Najczęściej występuje stan zapalny bądź pojawiają się dolegliwości od strony układu pokarmowego. Może wystąpić ból głowy. Jeżeli zażywacie tabletki z trokserutyną, to pamiętajcie, że najlepiej przyjmować je podczas posiłku, gdyż dzięki temu zmniejsza się ryzyko podrażnienia błony śluzowej żołądka, ale i jelit. Trokserutyny nie można stosować u dzieci. W przypadku osób, u których opuchlizna jest wynikiem chorób serca czy wątroby leki z tym składnikiem mogą okazać się nieskuteczne. W żadnym wypadku nie można stosować trokserutyny na otwarte rany.
Trokserutyna ma działanie przeciwagregacyjne, co oznacza, że zmniejsza agregację płytek krwi. Skutecznie działa także przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo. Wykazuje jeszcze działanie przeciwutleniające i zmniejsza przepuszczalność naczyń. Lek dostępny jest pod postaciami kapsułek twardych, miękkich, ale i tabletek, żelu czy kropki do oczu. Rodzaj należy dobrać do dolegliwości. Otóż trokserutyna podawana doustnie czy na skórę wykazuje największą skuteczność w leczeniu żylaków, ale i zmniejszaniu obrzęków czy uczucia ciężkich nóg. Lek podawany do oka stosuje się przede wszystkim, gdy występuje osłabienie ścian krwionośnych na skutek retinopatii cukrzycowej czy krwawienia podspojówkowego.
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl