Tydzień z marką Nature Pharm.  SPRAWDŹ ➡️

Preparaty i leki na kolkę u noworodków i dzieci

Znaleziono produktów: 6

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty i leki na kolkę u noworodków i dzieci

(6)

-

Walka z kolką niemowlęcą: skuteczne preparaty na łagodzenie dolegliwości 

Kolka jest jedną z tych dolegliwości, które pojawiają się u noworodków niezwykle często. Należy wiedzieć, że jest to łagodne zaburzenie, w którym następuje okres przedłużonego płaczu dziecka i to bez konkretnej przyczyny. Co istotne dotyczy to średnio 20% niemowląt. Jej szczyt przypada na 6 tydzień życia. W takim przypadku można sięgnąć po krople na kolki i wzdęcia, które łagodzą dolegliwości bólowe, ale też zapobiegają tworzeniu się dużej ilości gazów. Można sięgnąć po produkty, które zawierają symetykon. Działa on rozluźniająco i łagodząco. Jednocześnie obniża napięcie powierzchniowe ścian pęcherzyków gazu. Ułatwia wydalanie gazów, a także zmniejsza dolegliwości bólowe. Można też sięgnąć po enzym laktazy, który zmniejsza dolegliwości bólowe poprzez rozłożenie laktozy zawartej w mleku. Takie krople można stosować także podczas karmienia piersią. Oczywiście skuteczny jest też masaż niemowlaka. Wystarczy tylko bardzo delikatnie uginać fałdkę skóry nad pępkiem palcami obu dłoni. Następnie trzeba rozluźnić ucisk i ponownie go powtórzyć. Oczywiście można także sięgnąć po zioła. Najlepiej w tym przypadku wybrać ziołowe kropelki na brzuszek dla noworodka, które mają bardzo dobry skład. Zawierają dużą ilość kopru włoskiego. Jednocześnie są dobrze przyswajalne. Można również wybrać kropelki dla noworodka na bazie wody koperkowej, które łagodzą także wzdęcia i można je stosować w chorobach wieku dziecięcego

Przyczyny kolki niemowlęcej: co warto wiedzieć?

Kolka u niemowlaka występuje niezwykle często. Jej przyczyny mogą być bardzo różne. Najczęściej wynika ona z niedojrzałości układu pokarmowego. Może też pojawić się na skutek połykania zbyt dużej ilości powietrza podczas ssania piersi. Jedną z przyczyn jest alergia na białka mleka krowiego bądź nietolerancja laktozy. Nie można też zapominać, że podobnie jak skoki rozwojowe, kolka jest naturalnym zjawiskiem, podczas którego dziecko krzyczy bądź płacze przez dłuższy czas. Wielu lekarzy uważa, że jedną z przyczyn jest niedojrzałość układu nerwowego oraz narządów zmysłu. Warto wiedzieć, że kolka najczęściej samoczynnie ustępuje. Dzieje się to po osiągnięciu przez dziecko 5 miesiąca życia, natomiast największe dolegliwości pojawiają się pomiędzy 2 a 3 miesiącem życia. U niektórych dzieci występuje tzw. kolka noworodkowa, a więc dolegliwości pojawiają się zaraz po narodzinach. W takim przypadku można sięgnąć po krople na kolki od 1 dnia życia. 

Wybór odpowiedniej formy leków na kolki: kapsułki, krople i czopki 

Wielu rodziców zastanawia się, co na kolkę u noworodka jest najskuteczniejsze? W wielu przypadkach lekarze zalecają kropelki, które w składzie mają substancję czynną simeticonum. Krople na kolki dla niemowląt można dodawać do butelki z mlekiem. Dzięki temu dzieci lepiej je przyswajają. Oczywiście dostępne są także kapsułki do rozpuszczania, które posiadają tę samą substancję czynną. Jeżeli dziecko cierpi na refluks pokarmowy, to bardzo szybko może zwrócić podane krople. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzają się czopki, które podaje się doodbytniczo. Można sięgnąć po czopki wspomagające łagodzenie dolegliwości bólowych, ale też pozwalające usunąć nagromadzone gazy w jelitach. Rodzice mogą też sięgnąć po krople na wzdęcia dla niemowląt, które zawierają koper włoski. 

Domowe sposoby łagodzenia bólu kolkowego 

Rodzice mogą podawać krople na wzdęcia dla noworodka, ale mogą też spróbować domowych sposobów łagodzenia bólu kolkowego. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdza się tulenie, a także delikatne kołysanie maluszka. Można również spróbować podnoszenia nóżek i delikatnego ugniatania brzuszka. Oczywiście herbatki ziołowe także dobrze się sprawdzają. Należy wybierać te na bazie kopru włoskiego. Trzeba jednak pamiętać, że wiele z nich można podawać dopiero od 1 miesiąca życia. Jeżeli chodzi o rumianek czy też miętę, to tego typu zioła powinno się podawać dopiero od 3 miesiąca życia. Leki na kolkę u noworodka także mogą być stosowane, jednak należy skonsultować się z lekarzem.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem