Krople i żele do nosa dla dzieci

Znaleziono produktów: 65

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Krople i żele do nosa dla dzieci

(65)

-

... 2
... 2

Jak radzić sobie z katarem u dzieci? Odkryj najlepsze rozwiązania 

Katar, a także zatkany nos u dziecka pojawia się na skutek przeziębienia, ale też w przypadku alergii. Należy wiedzieć, że odpowiednio dobrane krople do nosa to naprawdę dobre leki dla dzieci i niemowląt. Niewątpliwie na uwagę zasługują roztwory z wodą morską, która podwyższa ciśnienie osmotyczne,  jednocześnie zmniejsza obrzęk śluzówki. Roztwór hipertoniczny nie może być stosowany, jeżeli występuje niedrożność. Wodę morską można używać 2-3 razy dziennie. Wystarczy tylko przechylić lekko głowę na bok, a następnie rozpylić sól morską do kanałów nosowych. Po aplikacji trzeba się wyprostować. Dzięki temu sól pokryje większą powierzchnię tkanek. Roztwory z wodą morską są bezpieczne nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Na uwagę zasługuje roztwór izotoniczny, który także sprawdzi się na zatkany nos u dziecka. Ta woda morska posiada takie samo ciśnienie osmotyczne jakie występuje w organizmie. Dzięki temu nie tylko nawilża, ale też oczyszcza błonę śluzową nosa. Można ją stosować do codziennej higieny, ale też do nawilżania, przez co zmniejsza się ryzyko infekcji. 

     
Skuteczne leki na dziecięcy katar: wybieramy najlepsze preparaty do nosa dla dzieci 

Leki na katar dla dzieci mogą zawierać składniki takie jak fenylefryna i mepyramina. Mepyramina ma działanie przeciwhistaminowe, a także antyalergiczne. Z kolei fenylefryna jest aminą sympatykomimetyczną, co oznacza, że ma działanie pobudzające cały układ adrenergiczny. Rozprowadza bodźce i reaguje na nie. Leki na katar dla dzieci mogą zawierać ksylometazolinę. Składnikiem czynnym może też być oksymetazolina. Ksylometazoliny i oksymetazoliny dawkowanie zależy od wieku dziecka. W preparatach dla dzieci takich jak aerozol do nosa dla dzieci może znajdować się 0,5 mg/ml ksylometazoliny oraz 0,25 mg/ml oksymetazoliny. 

Dla spokojnego snu malucha: krople i żele do nosa dla dzieci na noc 

Można stosować spray do nosa z ektoiną, która łagodzi stany zapalne w obrębie jam nosowych, a także wspomaga leczenie nieżytu nosa. Ektoina jest naturalnie występującą cząsteczką, która łagodzi stany zapalne, ale też tworzy warstwę ochronną, zapobiegając dalszym podrażnieniom. Można także stosować przeciwalergiczne krople do nosa, które zawierają substancję czynną jaką jest chlorowodorek disodu edetynianu. Takie krople mogą być stosowane już u dzieci poniżej 6 roku życia. Oczywiście dostępne są także żele do nosa dla niemowląt. Spray na katar dla dzieci od 1 roku życia powinien być przygotowany na bazie soli fizjologicznej z hialuronianem sodu oraz aloesem. Można też sięgnąć po izotoniczny roztwór soli, który rozrzedza wydzielinę, a także ułatwia oddychanie przez nos. Dodatkowo zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Spraye do nosa dla dzieci powyżej 1 roku życia mogą zawierać oksymetazolinę, która zmniejsza obrzęk naczyń krwionośnych śluzówki nosa, a także wysięk. Regularne stosowanie powoduje rozszerzenie przewodów odprowadzających zatok przynosowych. Trzeba pamiętać, że ten lek nie może być stosowany dłużej niż 3-5 dni. Jednocześnie nie należy stosować go częściej niż 3 razy na dobę. 

Niedrożny nosek czy sucha śluzówka – różne rozwiązania na zatkany nos u dzieci 

Probiotyki dla dzieci warto mieć zawsze w domu i podawać np. w czasie terapii antybiotykowej, a także po niej. Można także podawać je profilaktycznie, by wzmocnić układ odpornościowy. Takie preparaty zawierają szczepy bakterii i wpływają na rozwój mikrobioty. Probiotyk można podawać także w przypadku stanów zapalnych czy przeziębienia. Jeżeli u dziecka pojawia się niedrożny nosek czy sucha śluzówka, można zastosować krople lub aerozol, które zawierają roztwór soli fizjologicznej bądź soli morskiej. Oczywiście w przypadku wystąpienia lekkiego kataru można sięgnąć po olejek miętowy czy też tymiankowy. Na uwagę zasługuje nebulizacja solą fizjologiczną, która rozrzedza wydzielinę w nosie, a także ułatwia oraz przyspiesza jej usunięcie. Należy jeszcze wiedzieć, że regularne stosowanie olejku przyspiesza pozbycie się kataru. W przypadku stanu zapalnego, ale i przeziębienia lekarz może zalecić podanie ksylometazoliny oraz oksymetazoliny.        

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem