5.00
(4)
Wysyłka w 24h
Dostawa za 0 zł
Kwota darmowej dostawy jest uzależniona od rodzaju produktów i metody dostawy.
Sprawdź szczegóły
tutaj.
Formy Płatności i Koszty Dostawy
Formy dostawy:
Formy płatności:
Levopront syrop na kaszel to produkt leczniczy o działaniu przeciwkaszlowym i znoszącym skurcz oskrzeli, stosowany w objawowym leczeniu nieproduktywnego suchego kaszlu.
Substancją czynną leku jest lewodropropizyna.
10 ml syropu zawiera 60 mg lewodropropizyny.
Pozostałe składniki to: sacharoza, kwas cytrynowy jednowodny, sodu wodorotlenek, substancja poprawiająca smak i zapach wiśniowa (zawiera między innymi glikol propylenowy, kumarynę, eugenol, aldehyd cynamonowy), metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Stosowanie u dzieci w wieku od 2 lat
10-20 kg: 3 ml syropu 3 razy na dobę;
20-30 kg: 5 ml syropu 3 razy na dobę.
Stosowanie u dorosłych
10 ml syropu do 3 razy na dobę.
Levopront należy stosować doustnie, 3 razy na dobę w odstępach co najmniej 6 godzin.
Lek o działaniu przeciwkaszlowym i znoszącym skurcz oskrzeli.
Levopront wskazany jest w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu.
Kiedy nie stosować:
Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
U osób z obfitą wydzieliną oskrzelową i zaburzeniami czynności rzęsek nabłonka oskrzelowego (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek).
U kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Podczas stosowania leku Levopront działania niepożądane występują bardzo rzadko. W większości przypadków nie są to ciężkie powikłania, a objawy ustępują po przerwaniu leczenia, czasem tylko wymagając specyficznego leczenia farmakologicznego.
Należy przerwać stosowanie leku Levopront i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek z niżej wymienionych objawów:
- ciężkie przypadki reakcji skórnych (pokrzywka, świąd) lub chorób skóry np. przebiegających z tworzeniem się pęcherzy (epidermoliza);
- nierówna praca serca (ryzyko wystąpienia bigeminii przedsionkowej);
- reakcja alergiczna i anafilaktyczna, w postaci obrzęku, duszności, wymiotów i biegunki;
- śpiączka hipoglikemiczna.
Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek z wymienionych działań niepożądanych, ponieważ mogą one spowodować konsekwencje zagrażające życiu.
Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów) występują:
- pokrzywka, rumień, osutka, świąd, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk występujący zwykle w obrębie twarzy lub gardła, mogący zagrażać życiu), reakcje skórne;
- bóle żołądka, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka;
- reakcje alergiczne, w tym natychmiastowe, ogólne złe samopoczucie;
- zawroty głowy, zaburzenia równowagi, drżenia, mrowienie, drętwienie;
- kołatania serca, częstoskurcz, obniżenie ciśnienia tętniczego;
- drażliwość, senność, depersonalizacja (zaburzenie postrzegania własnej osoby i otoczenia);
- duszność, kaszel, obrzęk błony śluzowej układu oddechowego;
- niedobór lub brak sił (astenia) i osłabienie kończyn dolnych.
Ponadto wystąpiły następujące działania niepożądane:
- zapalenie języka i aftowe zapalenie jamy ustnej z gorączką;
- stan zapalny spowodowany zatrzymaniem odpływu żółci z wątroby (cholestatyczne zapalenie wątroby);
- przypadki uogólnionego obrzęku, omdleń i osłabienia;
- napady padaczki - duży napad padaczkowy (drgawki kloniczno-toniczne) oraz mały napad padaczkowy (bezdrgawkowy, tzw. napad typu petit mal);
- rozszerzenie źrenic oraz utrata zdolności widzenia. W obu przypadkach objawy ustąpiły po odstawieniu leku.
- przypadki obrzęku powiek, które w większości można uznać za obrzęk naczynioruchowy, biorąc pod uwagę jednoczesne wystąpienie pokrzywki.
- senność, obniżenie napięcia mięśni oraz wymioty u noworodka, co przypisano przedostaniu się do organizmu dziecka lewodropropizyny przyjmowanej przez karmiącą piersią matkę. Objawy pojawiły się po karmieniu i ustąpiły spontanicznie po ominięciu kilku karmień (piersią).
Przed rozpoczęciem stosowania leku Levopront należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Levopront jest lekiem stosowanym w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu i można go stosować tylko w oczekiwaniu na rozpoznanie przyczyny kaszlu i (lub) efekt leczenia choroby powodującej ten kaszel.
Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania lewodropropizyny u osób w podeszłym wieku, ponieważ istnieją dowody zmiany wrażliwości na wiele leków w tej grupie pacjentów.
Zaleca się ostrożność podczas stosowania leku u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny < 35 ml/min).
U osób szczególnie wrażliwych należy zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego zażywania leków uspokajających.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.
W badaniach u ludzi nie stwierdzono zmian zapisu krzywej EEG podczas podawania lewodropropizyny w skojarzeniu z benzodiazepinami. U osób szczególnie wrażliwych należy zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego zażywania leków uspokajających.
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Lek jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży lub zamierzających zajść w ciążę, a także w okresie karmienia piersią.
Ponieważ w rzadkich przypadkach lek może powodować senność, należy zachować ostrożność u pacjentów, którzy zamierzają prowadzić pojazdy bądź obsługiwać urządzenia mechaniczne i poinformować ich o takiej ewentualności.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Levopront - na jaki kaszel działa ten produkt? Levopront to skuteczny syrop na suchy, męczący kaszel. Jego działanie koncentruje się głównie na łagodzeniu objawów kaszlu, który charakteryzuje się brakiem wydzieliny, a więc tzw. suchym kaszlem. Dzięki głównemu składnikowi, levodropropizynie, lek działa na receptory kaszlowe, redukując uczucie kaszlu oraz poprawiając komfort pacjenta. Wskazany jest zwłaszcza w przypadku infekcji dróg oddechowych, przeziębienia czy alergii, gdzie suchy kaszel jest częstym objawem. Levopront nie tylko łagodzi objawy, ale także pomaga w poprawie jakości snu, ułatwiając pacjentom spokojniejsze przejście przez okres infekcji.
Levopront dla dzieci oddziałuje nie tylko na receptory kaszlowe, ale także ma właściwości rozszerzające oskrzela, co przyczynia się do ułatwienia oddychania. Składnik aktywny, levodropropizyna, wpływa na zmniejszenie nadmiernego drażnienia błon śluzowych, przynosząc ulgę w przypadku uporczywego kaszlu. Ponadto, lek ten może wykazywać działanie przeciwzapalne, przyczyniając się do redukcji stanu zapalnego dróg oddechowych. Levopront, poprzez skuteczne łagodzenie objawów kaszlu, może również wspomagać proces gojenia się błon śluzowych, przyspieszając proces rekonwalescencji.
W przypadku kaszlu suchego można stosować leki przeciwkaszlowe, takie jak Levopront. Syrop ten może być podawany także w nocy, ponieważ zawiera levodropropizynę, substancję aktywną o działaniu łagodzącym objawy suchego kaszlu. Niemniej jednak, decyzję o podawaniu tego produktu w nocy należy skonsultować z lekarzem wówczas, gdy pacjent cierpi na inne schorzenia lub przyjmuje inne leki, które mogą zakłócać sen. Warto również przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania i częstotliwości podawania, aby uniknąć ewentualnych skutków ubocznych oraz zapewnić skuteczne łagodzenie objawów kaszlu.
Levopront - dawkowanie. W przypadku dzieci o masie 10-20 kg zalecana dawka to 3 ml syropu podawana 3 razy na dobę. Dla dzieci o masie 20-30 kg, dawka wynosi 5 ml syropu, również podawana 3 razy na dobę. Natomiast dla osób dorosłych zalecana dawka to 10 ml syropu, stosowana 3 razy na dobę. Syrop przeciwkaszlowy Levopront powinno się podawać doustnie, zgodnie z zaleceniami lekarza, w odstępach wynoszących co najmniej 6 godzin. Przed rozpoczęciem stosowania Levoprontu, zawsze warto skonsultować się z pediatrą, aby dostosować dawkowanie do indywidualnych potrzeb malucha, w zależności od potrzeb i kondycji jego organizmu, a także nasilenia objawów.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl