1 g kremu zawiera 1 mg dezonidu. Preparat zawiera kwas sorbowy (E 200) oraz cetomakrogolu wosk emulgujący.
Locatop to kortykosteroid do stosowania miejscowego o umiarkowanie silnym działaniu. Działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo i obkurczająco naczynia krwionośne oraz hamuje proliferację komórek skóry. Stopień przechodzenia przez barierę skórną i nasilenie działań niepożądanych ogólnoustrojowych dezonidu zależy od powierzchni leczonej skóry, nasilenia zmian skórnych i czasu trwania leczenia. Ryzyko ogólnoustrojowych działań niepożądanych dezonidu wzrasta wraz z czasem trwania leczenia.
Preparat Locatop wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwświądowe.
Zewnętrznie, na skórę. Niewielką ilość preparatu należy delikatne wklepywać w zmienioną chorobowo skórę, a następnie rozprowadzić i delikatnie wmasować w skórę, aż do całkowitego wchłonięcia. Leczenie musi być ograniczone do 2 razy na dobę. Zaleca się stosowanie plastikowej rękawicy. W niektórych dermatozach korzystniejsze jest stopniowe odstawianie preparatu (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, itd.); można to osiągnąć zmniejszając częstotliwość stosowania leku i (lub) stosując kortykosteroid o słabszym działaniu lub w mniejszej dawce. Częstsze stosowanie preparatu zwiększa ryzyko działań niepożądanych, nie poprawiając skuteczności leczenia. Stosowanie preparatu na duże obszary skóry, wymaga kontrolowania liczby zużytych opakowań. Brak danych dotyczących stosowania leku u dzieci.
Kremu Locatop nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Pierwotne bakteryjne, wirusowe, grzybicze lub pasożytnicze zakażenia skóry. Owrzodzenia. Trądzik pospolity. Trądzik różowaty. Okołoustne zapalenie skóry. Preparat może być stosowany w ciąży tylko w zdecydowanej konieczności, jednakże należy unikać jego stosowania w okresie karmienia piersią.
Możliwe działania niepożądane wynikające ze stosowania Locatopu to: podrażnienie, suchość skóry, zaczerwienienie, ból i swędzenie. Przewlekłe stosowanie może prowadzić do zaniku skóry, rozszerzenia drobnych naczynek, prążkowania, plamicy wybroczynowej (wtórnej do zaniku skóry) i kruchości skóry. Lek może opóźniać gojenie ran, odleżyn i owrzodzeń podudzi. Mogą również wystąpić wtórne zakażenia i alergiczne dermatozy kontaktowe. Kortykosteroidy stosowane w obrębie twarzy mogą być przyczyną zapalenia skóry wokół ust oraz powodować wystąpienie trądziku różowatego i nasilać jego przebieg.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl