1 kaps. "62,5 mg" zawiera 50 mg lewodopy i 12,5 mg benzerazydu.
Preparat Madopar jest wskazany w leczeniu choroby Parkinsona. Madopar w postaci tabletek do sporządzania zawiesiny doustnej jest szczególnie wskazany u chorych z dysfagią (zaburzeniami połykania) lub w sytuacjach, gdy pożądane jest szybsze rozpoczęcie działania leku, na przykład u chorych cierpiących z powodu wczesnoporannej lub popołudniowej akinezji, lub u których występują objawy opóźnienia działania dawki („delayed-on”) lub hipokinezji końca dawki („wearing-off”).
Zespół niespokojnych nóg (RLS):
Madopar 125 mg, 100 mg + 25 mg, kapsułki; Madopar, 200 mg + 50 mg, kapsułki oraz Madopar HBS, 100 mg + 25 mg, kapsułki jest także wskazany w leczeniu objawowym zespołu niespokojnych nóg (Restless Legs Syndrome – RLS), w tym: idiopatycznego RLS, RLS związanego z niewydolnością nerek wymagającą dializy.
Madopar ma na celu leczenie parkinsonizmu oraz leczenie zespołu niespokojnych nóg.
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.
Uwaga! Lek należy odstawić stopniowo. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.
Przyjmując lek Madopar w postaci kapsułek lub Madopar HBS, pacjenci muszą zawsze pamiętać o tym, że kapsułki należy połykać w całości, bez rozgryzania. Madopar w postaci tabletek może być rozkruszony w celu ułatwienia połknięcia. Tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej powinny być zalane niewielką ilością wody (ok. 25-50 ml). Tabletka rozpada się szybko i całkowicie w ciągu kilku minut, tworząc białą zawiesinę. Ponieważ na dnie szybko gromadzi się osad, zaleca się zamieszać zawiesinę tuż przed wypiciem. Przygotowaną zawiesinę należy zużyć w ciągu pół godziny po sporządzeniu zawiesiny.
Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na lewodopę, benserazyd lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, jaskrę, choroby układu krążenia, zaburzenia hormonalne. Jeżeli przyjmujesz inne leki przeciwparkinsonowskie, leki sympatykomimetyczne, leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego, opioidy, leki obniżające ciśnienie krwi zawierające rezerpinę, preparaty żelaza, witaminę B6. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Preparatu nie wolno podawać kobietom wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznej metody antykoncepcji.
Podczas stosowania leku Madopar może pojawić się pobudzenie, lęki, omamy, urojenia, zaburzenia sercowo-naczyniowe (zaburzenia rytmu serca, spadki ciśnienia), zmniejszenie apetytu, jadłowstręt, nudności, wymioty, biegunka, suchość w jamie ustnej, koszmary senne, przemijająca dezorientacja, depresja, zaburzenia snu, ból głowy, senność, nagłe zasypianie, przemijające zmiany w obrazie krwi, alergiczne reakcje skórne (pokrzywka, wysypka). W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinfromować lekarza. Występowanie po zastosowaniu preparatu takich działań niepożądanych jak np. senność stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl