Krótkie daty  SPRAWDŹ ➡️

Amol naturalny lek na przeziębienie, bóle i problemy trawienne

Znaleziono produktów: 6

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Amol naturalny lek na przeziębienie, bóle i problemy trawienne

(6)

-

Historia i zastosowanie Amolu – wsparcie zdrowia od XVII wieku

Amol to wyjątkowy lek, którego receptura ma korzenie sięgające XVII wieku, kiedy karmelici stworzyli pierwszą mieszankę ziołową o właściwościach leczniczych. W 1864 roku urodził się Vollrath Wasmuth, niemiecki farmaceuta, który zainspirowany starą recepturą wprowadził na rynek preparat o nazwie Amol w 1907 roku. Dzięki swojej wszechstronności Amol szybko zyskał popularność, będąc stosowanym w domach na różnorodne dolegliwości.

Przez lata Amol stał się nieodzownym środkiem w łagodzeniu przeziębień, kaszlu, kataru oraz zatkanych zatok. Jego działanie rozkurczające i wspomagające trawienie sprawia, że można go stosować przy dolegliwościach żołądkowych, takich jak wzdęcia czy niestrawność. Przy użyciu zewnętrznym jest pomocny na obrzęki i swędzenie po ukąszeniach owadów.

Amol, choć skuteczny, nie jest odpowiedni dla każdego – nie należy stosować go u dzieci poniżej 12. roku życia, osób z astmą oraz przy chorobach skóry. Od 2001 roku Amol jest produkowany także w Polsce, kontynuując ponad stuletnią tradycję, a dziś cieszy się popularnością na całym świecie, sprzedając ponad 3 mln opakowań rocznie.

Amol jako ziołowy preparat o ponadczasowej recepturze przydatny w codziennych dolegliwościach

Amol jest preparatem ziołowym, który wykorzystuje naturalne olejki eteryczne do zwalczania objawów przeziębienia, bólu głowy, bólu mięśniowego, złego samopoczucia. Zmniejsza również dolegliwości po ukąszeniu owadów oraz łagodzi problemy trawienne. Jego ponadczasowa receptura opiera się na idealnie zbilansowanej kompozycji sześciu olejków. Znajdziesz wśród nich olejek lawendowy (otrzymywany ze świeżych kwiatów lawendy lekarskiej), olejek cynamonowy (z kory cynamonowca cejlońskiego), olejek goździkowy (pozyskiwany z pączków kwiatowych goździkowca wonnego), olejek cytrynowy, olejek cytronelowy (z ziela trawy palczatki cytronelowej), olejek z mięty pieprzowej, a także mentol. Leki na przeziębienie i grypę, tak samo jak leki przeciwbólowe, są bardzo ważne w domowych apteczkach. Jednak warto uzupełnić ją również o tradycyjny lek ziołowy i preparaty oparte na składnikach naturalnych, takie jak Amol. Skład i receptura sprawiają, że można stosować go zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

Amol na przeziębienie i katar – ułatwienie oddychania naturalnymi metodami

Dobroczynny wpływ, jaki bez wątpienia ma Amol na przeziębienie, wynika z właściwości zawartych w nim olejek eteryczny o działaniu rozgrzewającym i udrażniającym drogi oddechowe, Amol pomaga złagodzić objawy kaszlu, kataru i zatkanych zatok. Olejek goździkowy ma między innymi zdolność do łagodzenia podrażnień błony śluzowej nosa i gardła. Mentol ułatwia oddychanie, udrażnia drogi oddechowe, szczególnie podczas uporczywego kataru, a także zwalcza męczący kaszel. Olejek z mięty pieprzowej jest zbawienny podczas przeziębień i skutecznie pomaga poprawić złe samopoczucie. Amol można stosować także w inhalacjach. Olejek lawendowy wdychany podczas inhalacji zwalcza infekcje dróg oddechowych. Ziołowe preparaty na przeziębienie są w stanie przynieść ogromną ulgę i wesprzeć leczenie farmakologiczne. Wystarczy nanieść preparat na czoło, skronie lub klatkę piersiową, aby poczuć ulgę w oddychaniu i lepiej radzić sobie z objawami infekcji.

Amol na ból głowy oraz bóle mięśniowe i stawowe: bóle pleców, przewianie, rwę kulszową

Wiele osób poleca Amol na bóle mięśniowe, a dzieje się tak, ponieważ zioła w jego składzie łagodzą ból spowodowany rwą kulszową, kontuzjami, zwyrodnieniami, a nawet migreną. Olejek lawendowy relaksuje i wycisza, zwalcza bóle mięśniowe oraz ból głowy. Skąd się bierze ból głowy? Może być on spowodowany stresem, bezsennością, długotrwałym napięciem, osłabieniem organizmu, itp. Amol powinien załagodzić ból bez względu na jego pochodzenie, a także poprawić samopoczucie, czy wyciszyć i zrelaksować nasz umysł. Amol może być zatem odpowiedzią na pytanie, jak nie dać się migrenie. Olejek cytronelowy stosowany zewnętrznie łagodzi bóle mięśniowe, pomaga przy bólach głowy i wyczerpaniu nerwowym. Natomiast olejek cynamonowy skutecznie rozgrzewa, dlatego świetnie sprawdza się na obolałe mięśnie.

Amol na dolegliwości trawienne – sposób na niestrawność i wzdęcia

Od lat znany jest wpływ produktu leczniczego Amol na niestrawność. W większości polskich domów środek ten to już legenda i nieodzowny przyjaciel całej rodziny. Zawarte w nim naturalne olejki eteryczne łagodzą wzdęcia, mdłości, niestrawność, działają rozkurczająco na jelita i drogi żółciowe. Wspomaga łagodzenie dolegliwości trawiennych po spożyciu ciężkostrawnych potraw. Olejek cytrynowy i z mięty pieprzowej łagodzą dolegliwości dyspeptyczne (związane z niestrawnością). Mentol ma właściwości żółciopędne, a olejek lawendowy rozkurczające. Stanowią doskonałą kompozycję na niestrawność i wzdęcia.

Amolu dostępny w naszej aptece w postaci: 

Amol – co zawiera?

Amol na trawienie to grupa produktów będących alkoholowym roztworem wielu olejków eterycznych, dzięki czemu wykazuje bardzo szerokie działanie na różnego rodzaju dolegliwości. W składzie znajdują się olejki:

  • Mentolowy
  • Goździkowy
  • Cynamonowy
  • Miętowy
  • Lawendowy

Mogą być stosowane zarówno na skórę, jak i wewnętrznie na układ pokarmowy, łagodząc nieprzyjemne dolegliwości.

Zastosowanie Amolu

Preparaty Amol mają bardzo szerokie zastosowanie, które wynika z właściwości poszczególnych substancji czynnych. Olejki eteryczne mogą łagodzić nieprzyjemne dolegliwości skórne, ale także działają pomocniczo przy infekcjach, migrenach czy złym samopoczuciu. Warto wmasowywać preparat w skronie i kark, dzięki czemu dodatkowo poprawi się transport krwi do głowy, co może mieć wpływ na złagodzenie dolegliwości. Często pojawiają się pytania, czy można pić Amol i na jakie dolegliwości wówczas pomaga.

Amol na ugryzienia owadów i podrażnienia skóry

Dzięki zawartości olejku goździkowego i lawendowego, Amol łagodzi swędzenie i obrzęk po ukąszeniach owadów. Amol z powodzeniem można stosować punktowo na miejsca po ukąszeniu owadów lub na inne dolegliwości skórne, takie jak podrażnienia. Mentol chłodzi skórę, dlatego zmniejsza swędzenie i pieczenie. Uczucie chłodu pojawia się, ponieważ mentol działa na receptory zimna, dlatego ma właściwości znieczulające. Olejek goździkowy jest za to uważany za środek odkażający i uśmierzający ból, dlatego wykorzystuje się go nawet w stomatologii.

Nanieś preparat na miejsce ugryzienia, by zmniejszyć dyskomfort i zaczerwienienie skóry. Jego działanie antyseptyczne i kojące sprawia, że Amol jest popularnym środkiem na ugryzienia komarów oraz inne drobne podrażnienia skóry, przywracając jej komfort.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Amolu?

Nieprawidłowe stosowanie preparatów ziołowych może wiązać się z szeregiem dolegliwości i skutków ubocznych. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób bezpiecznie aplikować i zażywać Amol. Przeciwwskazania do jego stosowania to przede wszystkim schorzenia dróg oddechowych, w tym astma, a także uczulenie na którykolwiek ze składników, jakie zawiera w swoim składzie Amol. Dawkowanie opisane jest na ulotce dołączonej do opakowania, jednak warto skonsultować je także z lekarzem lub farmaceutą. Nie powinny stosować go dzieci poniżej 12. roku życia. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania Amolu w okresie ciąży i karmienia piersią. Należy mieć na uwadze, że Amol zawiera w składzie etanol, dlatego nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn po jego spożyciu.

Amol – zastosowanie zewnętrzne

Olejki eteryczne, szczególnie mentolowy i miętowy, mają działanie rozgrzewające i poprawiające krążenie w tkankach miękkich ciała. Dzięki temu Amol w płynie łagodzi bóle mięśniowe i stawowe, relaksuje i odpręża. Wystarczy użyć go do masażu obszarów powodujących dyskomfort. Lek jest także stosowany w przypadku nieprzyjemnych ukąszeń owadów. Mentol ma właściwości miejscowo znieczulające i chłodzące, dzięki czemu przynosi natychmiastową ulgę. Amol do smarowania często znajduje się w domowych apteczkach jako pierwsza pomoc na komary czy meszki.

Amol do smarowania na przeziębienie

Zastosowanie Amolu obejmuje także łagodzenie ogólnych objawów przeziębienia i grypy. Olejki oddziałują na błony śluzowe nosa, dzięki czemu zmniejszają katar i ułatwiają oddychanie. Niwelują ból mięśni i głowy w trakcie choroby oraz przyjemnie rozgrzewają, poprawiając funkcje immunologiczne organizmu.

Czy można pić Amol?

Jak najbardziej można spożywać Amol – lek jest przyjmowany w niewielkiej ilości, najlepiej po rozcieńczeniu. Działanie rozkurczające przynosi ulgę w dolegliwościach trawiennych: bólach brzucha, wzdęciach, uczuciu przepełnienia. Olejki stymulują procesy trawienne i działają ochronnie na wątrobę czy trzustkę. Mają właściwości żółciotwórcze i żółciopędne.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem