Znaleziono produktów: 2
(2)
Opryszczka to powszechnie występująca dolegliwość dotykająca twarz, a zwłaszcza okolice warg. Zdarza się, że może pojawić się także na innych częściach ciała, jak np. genitalia. Zmiany skórne wywołuje wirus opryszczki HSV-1 (wirus opryszczki alfa 1) albo HSV-2 (wirus opryszczki alfa 2). Jej przyczyny oraz przebieg choroby mogą różnić się w zależności od danego pacjenta. Pamiętajmy jednak, że nieleczona może doprowadzić do wystąpienia zagrażających zdrowiu powikłań. Opryszczka może być nie tylko wynikiem reaktywacji wirusa, gdyż do jej rozwoju przyczyniają się także przemęczenie i wyziębienie organizmu, przewlekły stres, długotrwały wysiłek fizyczny, niedożywienie, ekspozycja na silne promieniowanie słoneczne. Jak leczyć opryszczkę? Sposobem na szybką ulgę i skuteczne zmniejszenie objawów jest lek Zovirax. Preparat ten przeznaczony jest do zwalczania zakażenia oraz ograniczenia towarzyszących mu symptomów, ponadto przeciwdziała wystąpieniu wrzodziejących zmian.
Zovirax na wargową opryszczkę dostępny jest w dwóch rodzajach: Zovirax Intensive i Zovirax Duo. Oba produkty zawierają substancję czynną acyklowir, która powstrzymuje rozwój wirusa. Kremy te mają właściwości przeciwwirusowe, dzięki czemu leczą wczesne objawy nawracającej opryszczki wargowej oraz niwelują ryzyko jej ponownego wystąpienia. Zovirax Duo zawiera dodatkowo substancję o nazwie hydrokortyzon, która wspiera leczenie stanu zapalnego. Użyty dosyć wcześnie pomaga zapobiegać rozwojowi opryszczki, a jeśli już pacjent odczuwa jej pierwsze objawy, wówczas środek ten skraca czas gojenia zmian. Co ważne, Zovirax (leczenie wirusowe acyklowirem) przynosi efekty nie tylko w przypadku wirusa opryszczki pospolitej typu 1 i 2, ale także wirusa ospy wietrznej i półpaśca.
Zovirax krem zawiera w sobie substancję czynną o nazwie acyklowir. To właśnie ona odpowiada za to, jak efektywny jest Zovirax – skuteczność preparatu jest potwierdzona badaniami klinicznymi. Jak działa ten syntetyczny lek? W komórkach zakażonych wirusem, z udziałem enzymów wirusowych, dochodzi do przekształcenia się acyklowiru do cząsteczki będącej analogiem nukleotydu, czyli związku chemicznego kluczowego podczas syntezy kwasu nukleinowego. Tak zmieniony acyklowir zastępuje właściwy nukleotyd wirusa, tym samym zaburza syntezę wirusowego DNA. Skutkiem tego jest zatrzymanie namnażania się wirusów.
Zovirax na opryszczkę należy nakładać na skórę, po uprzednim wymyciu dłoni czy też założeniu lateksowych rękawiczek. W ten sposób ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. Jak często można stosować Zovirax? Dawkowanie powinno wyglądać następująco: środek należy aplikować 5 razy na dobę na chorobowo zmienione miejsca na skórze, w odstępach ok. 4-godzinnych, z przerwą nocną. Terapię najlepiej zacząć od razu po zauważeniu pierwszych objawów opryszczki, dzięki czemu leczenie okaże się skuteczniejsze. Oczywiście po leki na opryszczkę możemy też sięgnąć na dalszym etapie rozwoju choroby. Po nałożeniu kremu nie wolno drapać czy odrywać strupków ani nakłuwać pęcherzyków.
Zovirax Intensive oraz Zovirax Duo w formie kremu to produkty stosowane w leczeniu nawracającej opryszczki wargowej, spowodowanej infekcją wirusem Herpes simplex oraz wirusem ospy wietrznej Varicella-zoster. Preparaty te nakłada się miejscowo na obszar skóry objętej procesem chorobowym. Warto dodać, że środki te zalecane są do stosowania jedynie na skórę twarzy i warg! Nie wolno aplikować ich na błonę śluzową czy genitalia. Zovirax na opryszczkę genitalną dostępny jest w formie tabletek. Zovirax tabletki zalecane są w przypadku pierwotnego oraz nawracającego opryszczkowego zakażenia narządach płciowych. Ponadto stosowane są w leczeniu zakażeń wywołanych przez wirus ospy wiecznej i półpaśca.
Jak długo powinno się stosować Zovirax? Leczenie opryszczki przy użyciu tego środka trwa minimum 4 dni, a czasem nawet 10 dni, w przypadku trudno gojących się ran. Jeśli po 10 dniach terapii objawy wciąż nie znikły, wówczas pacjent powinien zgłosić się do lekarza. Zovirax w postaci kremu może być aplikowany jedynie na opryszczkę znajdującą się na twarzy i wargach. Nie wolno nakładać go na błony śluzowe. Używanie tego leku w ciąży jest możliwe, aczkolwiek po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Osoby z ciężkimi zaburzeniami układu odpornościowego przed rozpoczęciem leczenia również powinny zasięgnąć porady lekarza. Zovirax przy wirusie opryszczki pozwala na skuteczne pozbycie się tej dolegliwości. Warto także przetestować inne preparaty: kremy, żele, tabletki czy plastry na opryszczkę.
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl