Powrót
do
Przeciwbólowe
Znaleziono produktów: 96
(96)
Migrena to dolegliwość, na którą cierpi wiele osób w różnym wieku. Atak migreny może dopaść nas wszędzie – w pracy, podróży czy podczas zakupów. Wśród najczęstszych bezpośrednich czynników wyzwalających chorobę znajdują się: predyspozycje genetyczne, stres, odwodnienie, głód, nadmiar kofeiny, zmiany hormonalne. Jeśli zdarzały Ci się ataki pulsującego bólu w okolicach skroni, to tabletki na migrenę mogą Ci się przydać w różnych codziennych sytuacjach. Pamiętaj jednak, że nagły ból głowy nie zawsze jest objawem migreny. Koniecznie sprawdź, co oznacza ból z tyłu głowy.
Na rynku dostępne są różne leki na ból głowy, w tym takie, które stosuje się doraźnie w przypadku wystąpienia migreny. Ulgę podczas napadu migreny przynoszą preparaty przeciwbólowe, takie jak np. paracetamol oraz niesteroidowe leki przeciwzapalne. Jeśli atak migreny jest szczególnie silny, można (o ile nie ma przeciwwskazań), sięgnąć po tryptany albo pochodne ergotaminy, które są w stanie szybko przerwać nasilony ból.U osób cierpiących na ograniczoną liczbę ataków migrenywskazana jest terapia lekowa pod nadzorem lekarza. Ma ona na celu zatrzymanie ataku, a więc stosowane jest leczenie objawowe. Jeśli napady są częste, lekarz powinien rozważyć wdrożenie terapii zapobiegawczej migreny.
Najpopularniejsza grupa leków przeciwmigrenowych to tryptany – jeszcze do niedawna dostępne były tylko na receptę. Obecnie jeden z nich, czyli almotryptan, to składnik leków, które można kupić bez recepty. Ma on dużą skuteczność i jest najlepiej tolerowany spośród spośród wszystkich badanych tryptanów. Jeśli interesują Cię tabletki na migrenę bez recepty, weź pod uwagę preparaty zawierające tę substancję. Warto jednak pamiętać o tym, że tryptanów nie stosuje się w profilaktyce migreny. Co istotne, almotryptan może być stosowany tylko u pacjentów w wieku 18-65 lat, u których wcześniej zdiagnozowano migrenę. Jest to składnik obecny w skutecznych lekach na migrenę, ale nie stosuje się go, jeśli u pacjenta występuje lub wystąpiła jakakolwiek choroba, która ogranicza dopływ krwi do serca, przeciwwskazaniem jest także między innymi udar mózgu lub inne problemy ograniczające przepływ krwi w mózgu oraz ciężka niewydolność wątroby.
Zastanawiając się nad tym, co wybrać na bóle migrenowe, trzeba wziąć pod uwagę przeciwwskazania do ich stosowania, ale to nie wszystko. Ważne jest także to, aby ustalić, z jakim rodzajem migreny ma się do czynienia. To pozwoli zdecydować, czy potrzebny jest lek, który działa także na migrenę z aurą. Niektóre tabletki na bóle migrenowe nie powinny być stosowane w sytuacji, gdy postać migreny nie została jednoznacznie rozpoznana. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku, gdy migrena ma objawy aury takie jak podwójne widzenie, trudności w artykulacji słownej, nieskoordynowane ruchy, szum w uszach, obniżony poziom świadomości i ból z udziałem nerwów oczodołów powodujący osłabienie mięśni odpowiedzialnych za ruch gałek ocznych.
Wspomniany już almotryptan to substancja, którą zawierają nowe silne leki na migrenę bez recepty. Leki te posiadają postać wygodnych do stosowania tabletek – stosuje się je w doraźnym leczeniu bólu głowy z ostrymi napadami migreny. Almotryptan wiąże się z receptorami serotoninowymi w naczyniach krwionośnych w mózgu, co powoduje ich zwężenie i prowadzi do zmniejszenia reakcji zapalnej związanej z migreną. Substancja ta hamuje też przewodzenie czuciowe pierwszej gałęzi nerwu trójdzielnego, unerwiającego głównie oko i oczodół. Tabletki na migrenę z almotryptanem, podobnie jak inne leki z tryptanami, nie tylko łagodzą ból, ale także objawy towarzyszące migrenie, czyli nudności, światłowstręt i fonofobię. To sprawia, że dla wielu osób jest to najlepszy lek na migrenę.
Warto też wiedzieć, że do niedawna w leczeniu przewlekłej migreny wykorzystywano leki przeciwdepresyjne, przeciwpadaczkowe oraz stosowane w nadciśnieniu tętniczym. Ich przyjmowanie miało na celu zapobieganie atakom migreny, jednak niekoniecznie były skuteczne oraz dobrze tolerowane przez organizm pacjenta. Nowe leki na migrenę przewlekłą wpływają na mechanizm powstawania migreny – terapia przyczynowa była możliwa dopiero po odkryciu białka CGRP, sprzyjającego występowaniu migreny. Nowy lek na migrenę, który stosuje się pod nadzorem lekarza, zawiera przeciwciało monoklonalne anty-CGRP, blokujące wspomniany receptor CGRP (CGRP-R). Dowiedz się więcej na temat tego, jak leczyć migrenę!
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2025 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl