1 tabl. ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 45 mg mirtazapiny. Preparat zawiera aspartam.
Lek Mirtor stosuje się w leczeniu epizodów dużej depresji.
Mirtor wykazuje działanie przeciwdepresyjne.
Doustnie.
Dorośli, doustnie (tabletki rozpadną się szybko i mogą być połknięte bez popijania wodą). Zalecana dawka początkowa wynosi 15–30 mg/dobę, a dawka podtrzymująca 15–45 mg/dobę. Preparat należy stosować 1 ×/dobę, wieczorem lub w 2 dawkach podzielonych, wtedy większą część dawki należy przyjmować wieczorem.
Działanie przeciwdepresyjne rozpoczyna się po 1–2 tygodni stosowania, a pozytywna reakcja kliniczna występuje po 2–4 tygodniach.
W przypadku braku odpowiedniej reakcji klinicznej lekarz może zalecić zwiększenie dawki do dawki maksymalnej, jeżeli jednak po upływie 2–4 tygodni nie nastąpi poprawa, prawdopodobnie zadecyduje o odstawieniu preparatu.
Leczenie powinno być kontynuowane do całkowitego ustąpienia objawów (zazwyczaj co najmniej 6 miesięcy). Lek należy odstawiać stopniowo.
Przed zastosowaniem preparatu Mirtor poinformuj lekarza jeśli masz nadwrażliwość na mirtazapinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, padaczkę, choroby serca, niskie ciśnienie krwi, jaskrę, cukrzycę, zaburzania oddawania moczu, niedrożność przewodu pokarmowego, niedrożność jelit. Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, warfarynę, ketokonazol, cymetydynę. Nie należy stosować mirtazapiny jednocześnie z inhibitorami monoaminooksydazy (MAO) lub w ciągu 2 tygodni po zaprzestaniu terapii inhibitorami MAO. Lek może nasilać sedatywne właściwości benzodiazepin i innych leków uspokajających. Należy zachować ostrożność podczas stosowania takich leków jednocześnie z mirtazapiną. W przypadku stosowania innych leków serotoninergicznych (np. leki z grupy SSRI i wenlafaksyna) jednocześnie z mirtazapiną istnieje ryzyko wystąpienia interakcji mogącej prowadzić do rozwoju zespołu serotoninowego. Ponadto należy poinformować o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w ciąży jest ograniczone do przypadków gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Do często spotykanych skutków ubocznych stosowania leku Mirtor zalicza się: senność (zazwyczaj występująca w ciągu pierwszych kilku tygodni leczenia), zawroty i bóle głowy, zwiększony apetyt, uogólnione lub miejscowe obrzęki i towarzyszące zwiększenie masy ciała.
Niezbyt często pojawiają się też nudności.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn, szczególnie na początku leczenia.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl