1 g roztworu zawiera 1 mg furoinianu mometazonu. Preparat zawiera glikol propylenowy.
Wskazaniem do stosowania leku Momecutan jest łagodzenie zaczerwienienia i świądu skóry spowodowanych przez pewne choroby skóry, takie jak łuszczyca i niektóre rodzaje zapalenia skóry. Lek ten nie leczy tych chorób, lecz powinien łagodzić ich objawy.
Momecutan wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe oraz obkurczające naczynia krwionośne.
Zewnętrznie. Kilka kropel roztworu nakładać na chorobowo zmienione miejsca owłosionej skóry głowy. W przypadku poprawy klinicznej zaleca się zmienić lek na słabiej działający kortykosteroid. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 3 tygodnie. Nie stosować na dużej powierzchni skóry (maksymalna powierzchnia skóry na którą można nanosić preparat wynosi do 20 % powierzchni ciała u dorosłych i do 10 % powierzchni ciała u dzieci). Nie stosować na skórę twarzy bez ścisłego nadzoru lekarza i nie dłużej niż 5 dni. U dzieci nie stosować dłużej niż 5 dni i tylko pod nadzorem lekarza. Nie należy stosować preparatu u dzieci do ukończenia 6. roku życia.
Preparatu Momecutan nie należy stosować jeśli masz uczulenie na furoinian mometazonu, inne kortykosteroidy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku, trądzik pospolity, trądzik różowaty, zapalenie skóry wokół ust, zakażenia skóry bakteryjne, wirusowe (m.in. opryszczka, półpasiec, ospa wietrzna) i grzybicze, odczyny poszczepienne, kiłę, gruźlicę. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. W okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią, należy unikać stosowania dużej ilości leku i należy stosować go przez krótki okres czasu. W okresie karmienia piersią nie należy stosować leku na skórę piersi bezpośrednio przed karmieniem piersią.
Podczas zewnętrznego stosowania leku Momecutan często obserwowano: mrowienie, kłucie. Niezbyt często powstawały grudki, krosty. Podczas stosowania miejscowych glikokortykosteroidów może wystąpić odwracalne zahamowanie czynności osi podwzgórze-przysadka-nadnercza, zespół Cushinga. Ze względu na większy stosunek powierzchni ciała do masy ciała, dzieci i młodzież mogą wykazywać większą niż dorośli wrażliwość w odniesieniu do zaburzeń czynności osi podwzgórze-przysadka-nadnercza i zespołu Cushinga, wywołanych przez miejscowo stosowane glikokortykosteroidy. Przewlekłe leczenie glikokortykosteroidami może wpływać na wzrost i rozwój dzieci.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl