1 ml roztworu zawiera 5 mg moksyfloksacyny w postaci chlorowodorku.
Krople do oczu Monafox są stosowane do leczenia bakteryjnych zakażeń oka (zapalenia spojówek).
Monafox wykazuje działanie przeciwbakteryjne.
Do oka.
Dorośli: zalecaną dawką jest 1 kropla do chorego oka (oczu) 3 razy na dobę. Poprawa następuje zwykle w ciągu 5 dni, ale leczenie powinno być kontynuowane jeszcze przez kolejne 2-3 dni. Jeżeli nie zaobserwuje się poprawy w ciągu 5 dni od rozpoczęcia leczenia, należy ponownie rozważyć słuszność dokonanego rozpoznania i (lub) zastosowanego leczenia. Czas trwania leczenia zależy od nasilenia choroby oraz klinicznego i bakteriologicznego przebiegu zakażenia. Nie ma potrzeby dostosowania dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek, u pacjentów w podeszłym wieku oraz u dzieci i młodzieży. Aby zapobiec wchłanianiu kropli przez błonę śluzową nosa, szczególnie u noworodków i dzieci, zaleca się zamknięcie kanału nosowo-łzowego na czas 2-3 min po podaniu kropli, poprzez uciśnięcie palcami. Jeżeli stosuje się więcej niż 1 preparat podawany miejscowo do oczu, pomiędzy podawaniem każdego z nich należy zachować co najmniej 5 min przerwy. Lek nie do wstrzykiwań; nie należy wstrzykiwać podspojówkowo lub wprowadzać bezpośrednio do komory przedniej oka.
Przed zastosowaniem kropli Monafox poinformuj lekarza jeśli masz uczulenie na moksyfloksacynę , inne chinolony (pewien rodzaj antybiotyków) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli wystąpiły reakcje alergiczne na Monafox. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, również tych, które są wydawane bez recepty. Jeżeli stosujesz inne krople do oczu, należy zachować co najmniej 5-minutowy odstęp pomiędzy zakropleniem leku Monafox i innych kropli. Gdy jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią.
Podczas stosowania preparatu Monafox często pojawiają się objawy ze strony oczu takie jak: ból oka, podrażnienie, suchość oka, świąd oka, zaczerwienienie oka, objawy ogólne: nieprzyjemny smak w ustach. Niezbyt często występują: objawy ze strony oczu: choroba rogówki, zapalenie powierzchni oka lub bliznowacenie, pęknięcie naczynia krwionośnego w oku, zapalenie lub zakażenie spojówek, nieprawidłowe czucie w oku, niewyraźne lub ograniczone widzenie, obrzęk oka, nieprawidłowości w obrębie powiek, świąd, zaczerwienienie lub obrzęk, objawy ogólne: bóle głowy, wymioty, zmniejszenie stężenia żelaza we krwi, nieprawidłowe wyniki badań wątroby wykonywanych na podstawie analizy krwi, ból, podrażnienie gardła, nieprawidłowe czucie skóry, dyskomfort w nosie, odczuwanie grudek w gardle. Przez krótki czas po zakropleniu leku Monafox widzenie może być niewyraźne. Dopóki nie powróci ostrość widzenia nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl