1 ml kropli zawiera 50 µg latanoprostu; krople zawierają hydroksystearynian makrogologlicerolu.
Lek Monoprost stosowany jest miejscowo do oka, zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe. Preparat jest wskazany u dorosłych w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u chorych na jaskrę z otwartym kątem przesączania oraz u chorych z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym. Jest również stosowany u dzieci i młodzieży w przypadku zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz jaskry wieku dziecięcego.
Krople Monoprost obniżają ciśnienie wewnątrzgałkowe.
Miejscowo. Do worka spojówkowego.
Przed zakropleniem oczu należy zdjąć soczewki kontaktowe i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym ich założeniem. Zazwyczaj stosuje się 1 kroplę do worka spojówkowego 1 raz na dobę, najlepiej wieczorem. Nie stosować częściej niż 1 raz na dobę. Aby ograniczyć ogólnoustrojowe wchłanianie substancji czynnej, zaleca się uciśnięcie worka spojówkowego w przyśrodkowej części kąta szpary powiekowej (punktowy ucisk) przez minutę, natychmiast po zakropleniu. Nie należy dotykać końcówką kroplomierza powierzchni oka ani powiek, ani żadnej innej powierzchni, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie preparatu. Jeżeli równolegle stosowane są inne preparaty okulistyczne, należy odczekać co najmniej 5 minut pomiędzy podaniami kolejnych leków.
Przed zastosowaniem kropli Monoprost poinformuj lekarza jeśli masz uczulenie na latanoprost lub którykolwiek z pozostałych składników leku, objawy ze strony oczu (takie jak ból oka, podrażnienie lub stan zapalny, nieostre widzenie), zespół suchego oka, ciężka astmę lub źle kontrolowaną astmę, wirusowe zakażenie oka wywołane przez wirus opryszki lub jeśli oko było lub będzie operowane. Gdy stosujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Gdy stosujesz inne krople do oczu, należy je zastosować co najmniej 5 minut po podaniu leku Monoprost. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować leku Monoprost w ciąży ani w okresie karmienia piersią.
Działania niepożądane podczas stosowania kropli Monoprost to bardzo często: stopniowa zmiana koloru leczonego oka wskutek zwiększenia się ilości brązowego barwnika w tęczówce (zmiana koloru oka może pojawić się dopiero po wielu latach, choć zazwyczaj obserwowana jest w pierwszych 8 miesiącach leczenia), zaczerwienie oka, podrażnienie oka (uczucie pieczenia, piasku w oku, świądu, kłucia lub obecności ciała obcego w oku), stopniowe zmiany dotyczące rzęs w leczonym oku (zmiany te polegają na ściemnieniu, wydłużeniu, zgrubieniu i zwiększeniu liczby rzęs). Często pojawia się też: podrażnienie lub przerwanie powierzchni oka, zapalenie powiek i ból oka. Lek może powodować przemijające pogorszenie widzenia. Jeśli objaw ten wystąpi, nie wolno prowadzić pojazdów ani używać żadnych narzędzi i obsługiwać żadnych maszyn, dopóki nie powróci ostre widzenie.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl