Nakłuwacze i lancety do glukometru

Znaleziono produktów: 11

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Nakłuwacze i lancety do glukometru

(11)

-

Nakłuwacze i lancety

W tej kategorii dla diabetyków znajdziesz nakłuwacze i lancety (igły do nakłuwacza). Czym się różnią? Nakłuwacze do glukometru służą do pobierania kropli krwi z palca w celu wykonania pomiaru poziomu glukozy we krwi pacjenta. Są zwykle wyposażone w mechanizm sprężynowy, który umożliwia szybkie i w miarę bezbolesne nakłucie skóry. Z kolei lancety do nakłuwacza to małe, sterylne igły używane do wykonania samego nakłucia. Akcesoria mogą być zintegrowane ze sobą lub do kupienia niezależnie. Możesz je zamawiać w mniejszych lub większych zestawach bez recepty.

Lancety do glukometru – ważny element codziennej kontroli cukru

Jak mierzyć poziom cukru we krwi? Zawsze przeczytaj instrukcję glukometru i używanych pasków oraz lancetów, bo sposób pomiaru może różnić się w zależności od urządzenia i akcesoriów. Procedura wygląda jednak podobnie w większości przypadków. Najpierw przygotuj urządzenie, paski testowe oraz nakłuwacz z lancetami. Umyj ręce ciepłą wodą z mydłem i dokładnie osusz. Włóż pasek testowy do glukometru, który zwykle automatycznie się włącza. Przygotuj nakłuwacz, wkładając lancet i ustawiając głębokość nakłucia. Nakłuj boczną część opuszki palca, poczekaj na kroplę krwi i dotknij nią końcówki paska testowego, który wciągnie próbkę.

Poczekaj na wyświetlenie wyniku na ekranie urządzenia, co powinno zająć kilka sekund. Po zakończeniu pomiaru usuń pasek i lancet, wyrzuć je do pojemników na odpady biologiczne (można je oddać zbiorczo np. w punkcie PSZOK, a także w poradniach dla diabetyków) i zapisz wynik, nawet jeśli glukometr wykazał prawidłowy poziom cukru we krwi. Stosowanie pomiarów i zapisywanie ich w dziennikach czy w aplikacjach to dla lekarzy cenna informacja, na podstawie której mogą oceniać m.in. skuteczność działania leków na cukrzycę.

Sterylne lancety do glukometru – gwarancja higieny i bezpieczeństwa

Czy lancety do glukometru są jednorazowe? Główna różnica między nakłuwaczem a lancetem polega na tym, że nakłuwacz jest narzędziem wielokrotnego użytku do trzymania i operowania lancetem, podczas gdy lancet jest jednorazową igłą wykorzystywaną do wykonania pojedynczego nakłucia. Wyjątkiem są nakłuwacze jednorazowe. We wszystkich przypadkach sprzęt przeznaczony jest do stosowania tylko przez jedną osobę, co zapewnia higienę i bezpieczeństwo.

Nakłuwacze jednorazowe – wygoda i prostota w codziennym użytkowaniu

Dostępne są również nakłuwacza jednorazowe, które stanowią integralne połączenie nakłuwacza z igłą. Akcesorium pozwala na szybkie i delikatne przebicie skóry na palcu. Lancet jest wyrobem medycznym stosowanym przez pacjentów chorujących na cukrzycę typu I i II. Razem z nakłuwaczem, paskami i aparatem daje regularne pomiary informujące np. o skuteczności dawek stosowanej insuliny w leczeniu cukrzycy.

Lancety do nakłuwacza – jak wybrać odpowiednie?

Przy wyborze odpowiedniej igły do nakłuwacza kieruj się marką nakłuwacza, z którego korzystasz. Akcesoria są dopasowane kształtem – producent zawsze podaje informacje, do jakiego nakłuwacza nadają się sterylne lancety do glukometru. Dostępne są też uniwersalne igły kompatybilne z większością ogólnodostępnych lancetów (i odwrotnie). Co warto wiedzieć, przed wyborem dobrego nakłuwacza i sterylnych lancet do glukometru?

  • Dostępne są nakłuwacze z ukrytym ostrzem w obudowie lancetu, co zmniejsza lęk przed nakłuwaniem.
  • Niektóre lancety do nakłuwacza mają silikonowe powłoki zmniejszające odczuwanie bólu podczas nakłucia. Dodatkowo zabezpiecza igłę w celu zachowania jej pełnej sterylności.
  • Dzięki regulacji głębokości nakłucia każdy może dostosować pomiar do grubości skóry.
  • Można kupić nakłuwacze specjalnie przeznaczone dla dzieci.
  • Lancety występują w różnych wariantach grubości igły. Im jest ona cieńsza, tym ukłucie powinno mniej bolesne. Najpopularniejsze są te o średnicy 0,3 mm.

Jak często wymieniać lancety w glukometrze?

Czy lancety do glukometru są jednorazowe? Tak, igły do nakłuwacza są jednokrotnego zastosowania. Po użyciu należy je zabezpieczyć i umieścić w pojemniku na odpady biologiczne. Zwróć zatem uwagę, jaki zapas nakłuwaczy i igieł do nakłuwacza potrzebny Ci będzie na miesiąc. Jeśli wykonujesz badania 2-3 razy dziennie na 30 dni użytkowania potrzebujesz 60-90 igieł (warto zrobić od razu większy zapas). Przeczytaj też poradę, jak żyć z cukrzycą

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem