Krótkie daty  SPRAWDŹ ➡️

Tabletki i zioła na nieświeży oddech

Znaleziono produktów: 9

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Tabletki i zioła na nieświeży oddech

(9)

-

Nieświeży oddech to dolegliwość, z którą zmaga się wiele osób. W większości przypadków zmiana nawyków higienicznych oraz wprowadzenie do pielęgnacji odpowiednich preparatów i farmaceutyków pomaga odzyskać komfort i pewność siebie. Rzadko kiedy nieświeży oddech jest objawem bardzo poważnych chorób, jednak w niektórych przypadkach wymaga diagnostyki.


Co powoduje nieświeży oddech?

Jednym z częstych powodów nieświeżego oddechu jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Nieregularne mycie zębów, stosowanie nieodpowiedniej techniki ich mycia (np. pomijanie części językowej lub niedokładne szczotkowanie wszystkich zębów) to typowe powody, dla których z ust wydobywa się nieprzyjemny zapach. W konsekwencji nieprawidłowej higieny jamy ustnej dochodzi do gromadzenia się płytki nazębnej, a ta niemal zawsze skorelowana jest z nieświeżym oddechem.

Jak sprawdzić czy ma się nieświeży oddech?

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy ma się nieświeży oddech, jest "chuchnięcie" do wnętrza własnej dłoni i powąchanie wydychanego powietrza. W ten sposób jednak nie zawsze jesteśmy w stanie się zorientować, czy nasz oddech faktycznie może być dla innych osób nieprzyjemny. Aby mieć stuprocentową pewność, należy otworzyć szeroko usta, a następnie potrzeb tylną część języka palcami lub wierzchem suchej szczoteczki do zębów. Po upływie minuty należy powąchać palce lub szczoteczkę. Specjaliści utrzymują, że woń, która utrzymuje się na zewnętrznych przedmiotach jest właśnie tą, która wydobywa się z ust.

Warto wiedzieć, że w ludzkim oddechu "unosi się" aż 400 lotnych substancji organicznych. Jednak jedynie dwie z nich odpowiedzialne są za nieświeży oddech - czyli siarkowodór i metanotiol. Ich usunięcie jest stosunkowo proste jeśli chodzi o objawy, jednak najlepszym sposobem pozbycia się nieprzyjemnej woni z ust jest znalezienie przyczyny takiego stanu rzeczy.


Jak pozbyć się nieświeżego oddechu - skuteczne sposoby

Przede wszystkim, ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Sprawdźmy, czy dokładnie myjemy zęby - oznacza to, czy tyle samo czasu poświęcamy na wewnętrzną, jak i zewnętrzną część zębową oraz na język. Kolejną kwestią jest udanie się na przegląd stomatologiczny - nieświeży oddech może być powodowany przez choroby zębów, stany zapalne i zepsute korzenie. Jeśli nosimy aparat ortodontyczny, konieczne może być jego gruntowne wyczyszczenie; a jeśli używamy protezy - sprawdzenie jej stanu i usunięcie ewentualnych uszkodzeń, wewnątrz których gromadzą się bakterie.

W dalszej kolejności warto wybrać się do laryngologa - niekiedy przy drobnych infekcjach układu oddechowego pojawia się nieprzyjemna woń z ust. Nieświeży oddech może także świadczyć o dolegliwościach gastrycznych - zapalenie błony śluzowej żołądka oraz nieżyt przewodu pokarmowego, jak również zbyt mała ilość enzymów trawiennych wydzielanych przez wątrobę i trzustkę mogą nie dawać dokuczliwych, bolesnych objawów na początku choroby. Znamienne jednak dla nich jest pojawienie się przykrego zapachu z ust.

Chcąc usunąć nieświeży oddech należy także przyjrzeć się swojej diecie - nie tylko słynące z nieprzyjemnego zapachu czosnek czy cebula wpływają na woń z naszych ust, ale także różne ciężkostrawne potrawy. Osoby jedzące dużą ilość mięsa mają znacznie częściej problem z utrzymaniem świeżego oddechu niż osoby na diecie warzywnej. Duża ilość cukrów prostych oraz białka odzwierzęcego odbija się na procesach trawiennych, a w rezultacie pojawiają się lotne związki zmieniające zapach wydzielany z ust.


Jakie zioła na nieświeży oddech stosować?

Najlepsze efekty w usuwaniu nieprzyjemnego zapachu z ust uzyskuje się przy regularnym płukaniu jamy ustnej rumiankiem i szałwią. Dodatkowo specjaliści zalecają żucie po każdym posiłku goździków, plasterka imbiru lub ziarenek anyżu. Do picia przy nieświeżym oddechu poleca się miętową herbatkę z dodatkiem tymianku. Warto zrezygnować z kawy na rzecz naparów herbacianych i czystej wody.


Tabletki na nieświeży oddech - jakie pastylki stosować?

Tabletki na nieświeży oddech dostępne w każdej aptece mają za zadanie nie tylko neutralizować nieprzyjemny oddech (jak ma to miejsce w przypadku popularnych gum do żucia), ale przede wszystkim usuwać lotne związki siarki odpowiedzialne za przykrą woń. W tym celu w ich składzie umieszczono cynk, który wiąże się z siarką. Dodatkowo tabletki tego typu mogą zawierać mentol, wyciągi z roślin (tymianku, rumianku, goździków).

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem