1 tabl. zawiera 1 mg lormetazepamu. Tabletki zawierają laktozę.
Noctofer jest wskazany do doraźnego i krótkotrwałego stosowania w następujących przypadkach:
zaburzenia snu (trudności w zasypianiu, częste przebudzenia, wczesne przebudzenia poranne)
premedykacja przed zabiegami chirurgicznymi i badaniami diagnostycznymi.
Lek Noctofer wykazuje działanie nasenne.
Doustnie.
Dorośli. Zaburzenia snu: zwykle 0,5-1 mg 1/2 h przed snem. W indywidualnych przypadkach dawkę można zwiększyć maksymalnie do 2 mg na dobę. Premedykacja, przygotowanie do uciążliwych badań diagnostycznych: zwykle 1 mg 1 h przez zabiegiem lub 2 mg 1/2 h przed snem w dniu poprzedzającym zabieg.
Dzieci. Nie określono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku u dzieci <18 lat.
U pacjentów w podeszłym wieku (>65 lat) zaleca się zmniejszenie dawki o połowę. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby może być konieczne zmniejszenie dawki.
Lek należy przyjmować 30 min przed snem, popijając niewielką ilością wody. Leku nie należy odstawiać nagle, konieczne jest zawsze stopniowe zmniejszanie dawki.
Leku Noctofer nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na lormetazepam i inne benzodiazepiny, miastenię (nużliwość mięśni), jaskrę z wąskim kątem przesączania, niewydolność oddechową, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, prostatę.
Gdy przyjmujesz inne leki nasenne, leki przeciwdepresyjne, środki zwiotczające mięśnie, narkotyczne środki przeciwbólowe, leki przeciwalergiczne. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.
Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.
Podczas stosowania preparatu Noctofer często występuje: senność, spowolnienie reakcji, ból i zawroty głowy, stany splątania i dezorientacji, ataksja (najczęściej na początku leczenia). Rzadko pojawiają się: alergiczne reakcje skórne (wysypki, świąd, pokrzywka), brak apetytu, reakcje paradoksalne (niepokój psychoruchowy, bezsenność, zwiększona pobudliwość i agresywność, drżenie mięśniowe, drgawki; występujące najczęściej po spożyciu alkoholu, u osób w podeszłym wieku i pacjentów z chorobami psychicznymi), uzależnienie psychiczne i fizyczne (możliwe podczas leczenia lormetazepamem w dawkach terapeutycznych), dyzartria z mową zamazaną i nieprawidłowym wymawianiem, zaburzenia pamięci, zaburzenia libido, zaburzenia widzenia (niewyraźne, podwójne widzenie), nudności, dolegliwości żołądkowe, uczucie suchości w jamie ustnej, drżenie mięśni, zwiotczenie mięśni, nietrzymanie moczu, zaburzenia miesiączkowania, ogólne osłabienie.
Nagłe przerwanie leczenia może wywołać zespół odstawienny. Pacjenci nadużywający alkoholu lub leków są bardziej podatni na rozwinięcie uzależnienia. Podczas leczenia lormetazepamem może ujawnić się wcześniej istniejąca, niezdiagnozowana depresja.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Kategoria
Stosowanie
Działanie
Rejestracja
W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy
Odbiór osobisty w aptece
Profesjonalna obsługa
Szybka wysyłka
Legalnie działająca apteka
Płatność online lub za pobraniem
Informacje
Pomoc
Inne
© 2024 wapteka.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Born in Dotandspot.pl